راهنمای خرید هود مناسب برای آشپزخانه

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری هایی که هر روز کیفیت زندگی را برای ما انسان ها آسان تر می کند، گاهی اوقات نبود بعضی از این وسایل ممکن است زندگی را سخت و دشوار کند.  از گوشی موبایل و لپ تاپ و تلویزیون که بگذریم، وسایلی مانند هود آشپزخانه از جمله همین وسایلی هستند که زندگی را برای ما راحت تر کرده است؛ چرا که با زندگی در آپارتمان های کوچک امروزی که تنگ هم ساخته شده اند، دیگر تحمل انواع و اقسام بوی غذاها خیلی سخت است. به ویژه که مجتمع های آپارتمانی امروزی تراکم جمعیت زیادی دارند و در هر ساختمانی چندین خانواده زندگی می کنند. گذشته از ویژگی اصلی هود که از بین بردن بوی غذا است، وجود هود در آشپزخانه باعث می شود که وسایل آشپزخانه تمیز بمانند و روغن و چربی حاصل از پخت و پز و آشپزی روی دیگر وسایل آشپزخانه ننشیند و اگر همزمان چندین غذا پخته شود بوهای مختلف آن ها باعث ایجاد مزاحمت برای افراد خانه و همسایه ها نشود.

بنابراین نمی توان انکار کرد که وجود هود در آشپزخانه ها ضروری است. اما برای خرید این وسیله بسیار کارآمد و ضروری باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

نکته های خرید هود آشپزخانه

هود از آن دسته از وسایل خانه است که تولید صدا می کند، مثل جارو برقی و کولر بنابراین هنگام خرید آن حتما باید توجه داشته باشید که صدای زیادی تولید نکند. برای فهمیدن میزان بلندی صدای هود آشپزخانه، دورهای چهارم و پنجم آن را امتحان نکنید، از دور اول شروع کنید و تا دور سوم ادامه دهید، چون اکثر استفاده شما از هود از همین سه دور است و به ندرت از دور چهارم و پنجم استفاده خواهید کرد ضمن آنکه دورهای چهارم و پنجم هود عموما صدای زیادی دارند. توجه داشته باشید که میزان در محدوده ۵۳ تا ۶۳ دسی بل محدوده مناسبی برای صدای هود است.

مساله بعدی درباره صدای هود و انطباق خروجی هود با خروجی آشپزخانه است، اندازه خروجی رایج هودهای آشپزخانه ده  و یا پانزده سانتی ‌متر مربع، در حالی که خروجی منازل ده و یا دوازده سانتی ‌متر مربع است. در این صورت اگر هودی با خروجی پانزده را برای نصب در آشپزخانه‌ ای با خروجی ده انتخاب کنیم این اختلاف زیاد در اندازه خروجی باعث ایجاد صدای اضافی تر می‌شود. در نظر داشته باشید که هودهای با مکش قوی خروجی پانزده سانتی متری دارند اما در ایران خروجی آشپزخانه‌ ها در بیشتر موارد ده و دوازده سانتی متر است.

نکته بعدی که در هنگام خرید هود باید به آن توجه کنید موتور آن است. موتور هودهای جدید از نوع توربینی یا حلزونی است این موتورها علاوه بر اینکه قوی‌ تر هستند صدای کمتری نیز ایجاد می ‌کنند.

فیلتر هودهای جدید از جنس آلومینیوم است که می توان آن را با دست و ماشین ظرف شویی شست. اما فیلتر هودهای قدیمی زیر کابینتی از جنس پشم شیشه است و قابل شست و شو نیست و در صورت نیاز باید آن را کرد.

بعضی از مدل‌ های جدید هود سنسور حساسی به بو و دود دارد به طوری که هود آشپزخانه به طور خودکار با وجود بو و دود روشن شده و کار تهویه هوا را انجام می‌ دهد. در هنگام خرید هودهای جدید به این نکته هم توجه داشته باشید.

اگر به دنبال خرید هود مناسب برای آشپزخانه تان هستید صفحه هود در سایت شیپور را ببینید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.