چطوری و کجا میشه گلدان ها رو عوض و بدل کرد؟!

پدر و مادر من آدم های جالبی هستن. اینو فقط من نمی گم شما هم اگه اونا رو میشناختین به طور حتم همین نظر رو داشتن. پدر و مادر من اشتراک دیدگاه های زیادی دارن واسه همین کارهایی که انجام میدن، باب طبع هردوشونه و این جوریه که من خیلی به ندرت دیدم اونا با هم سر مسائل خونه اختلاف نظر داشته باشن.
از جمله کارهای جالبی که پدر و مادرم انجام میدن، انتخاب مکان های خاص و بکر برای مسافرته. مکان هایی که به راحتی نمیشه توی نقشه گردشگری اون شهر یا کشور پیدا کرد. اونا همچنین هر مدت یه بار توی خونمون برنامه های شب شعرهای محلی، جشنواره غذاهای خانگی و حتی نمایشگاه اجناس عتیقه و سوغاتی های خاص کشورهایی که به اونجا سفر کردن رو برگزار می کنن.
هرچند که این کارها نه تنها مورد پسند من نیست بلکه یه جورایی باعث بهم خوردن آرامشم میشن اما چون می دونم این برنامه ها ماجراجویی هایی هستن که روح پر تلاطم پدر و مادرم رو آروم میکنه، باهاشون کنار اومدم. اما یکی از ماجراجویی ها که تاثیر مستقیمی روی ثبات و آرامش من داره، تغییر خونه برای داشتن تجربه های جدید یه محله تازه، آدم هایی متفاوت و خاطراتی نو برای پدر و مادرمه.
راستش پدر و مادرم هر سه یا چهار سال یکبار، خونمون رو می فروشن و میرن توی یه قسمت کاملا متفاوت از شهر، یه خونه دیگه می خرن. واسه همین ما هر چند سال یه بار مجبور به اسباب کشی میشیم. کاری که از نظر من خیلی پر زحمت و دردسره، برای اونا جذاب و پر از اتفاقات جدیده.
اما اینکه چی اتفاقی باعث شد من این داستان ها رو به خصوص ماجرای آخرین تغییر مکانمون رو عنوان کنم، بر میگرده به تاثیر سایت شیپور در سبک زندگی پدر و مادرم. راستش اونا قبل از اینکه شیپور رو بشناسن، هر روز متفاوت از قبل، زندگی می کردن. مثلا من یادم نمیاد هیچ وقت دکور خونه ما شبیه بقیه خونه ها بوده.
برای این کار، پدر و مادرم با استفاده از تخیل خودشون و دستان هنرمندی که داشتن، وسائل تزئینی خاصی رو می ساختن که نظیرش رو کمتر جایی میشد پیدا کرد، گاهی هم وسایل جالبی از سفرهاشون به عنوان سوغاتی می آوردن، اگه هم یه مورد جذابی توی تصاویر کتاب یا مجله ای پیدا می کردن می دادن استاد کار، براشون بسازه.
واسه همین وقتی از طریق تبلیغات اینترنتی، شیپور رو شناختن، تونستن کلی تغییرات توی دکور خونمون با کمک این سایت ایجاد کنن. اولین اتفاقی هم که توی این زمینه افتاد، وقتی بود که بعد از اسباب کشی و چیدن وسایل، مادرم به تناسب نداشتن اندازه گلدان سفالی لعاب کاری شده با فضای اتاق نشیمن پی برد.
بعد از این ماجرا تصمیم گرفت به جای این گلدان از یه وسیله دیگه استفاده کنه. برای همین پدر و مادرم شروع کردن به جستجوی اینترنتی تا بلکه یه گلدان دیگه پیدا کنن اما توی همین گشت و گذارهای اینترنتی، سایت شیپور رو پیدا کردن.
تازه اونجا بود که متوجه شدن می تونن گلدان سفالی رو یا با انتشار یه آگهی بفروشن و یا تعویض کنن و این سرآغازی شد برای کلی تغییرات توی تزئینات خونه ما.
البته اولین کاری که انجام دادن، درج آگهی تعویض گلدان سفالی لعاب کاری شده بود که خیلی هم زود نتیجه داد. تقریبا بعد چند روز از نشر آگهی، مادرم تونست اون گلدان رو با یه گلدان کوچیکتر چینی با نقش و نگارهای سنتی کشور ژاپن عوض کنه.
اما همون طور که گفتم قضیه به اینجا خاتمه پیدا نکرد. چرا که تغییر و تحول، بزرگترین تفریح و سرگرمی پدر و مادرمه و برای اونا چی از این بهتر که این کار رو با هزینه کم و سهولت هر چه تمام تر انجام بدن. برای همین پدر و مادرم هر مدت یه بار وسایل دکوری قدیمی رو توی شیپور آگهی می کنن و با پولش، اجناس تزئینی و گاهی آنتیک و عتیقه می خرن.
این بین مطالبی هم که بلاگ شیپور در مورد «رابطه وسائل تزئینی و طراحی مدرن خونه» منتشر کرده بود، پدر و مادرم رو ترغیب کرد تا با خرید و فروش اینترنتی، یه دکور کاملا نو به خونه جدیدمون بدن.
اگه شما هم وسیله تزئینی ای توی خونه دارین که یه دیگه به دکور خونتون نمیاد و یا دلتون رو زده، هرچه سریعتر بیاین توی سایت شیپور به طور رایگان آگهی کنین، شاید پدر و مادر من اولین کسانی باشن که برای خرید اونا پیش قدم بشن.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.