چطور با کتاب، میتونیم گوشی دست دوم بخریم؟

مثل همیشه این خصوصیت ذاتی کار دستم داد. اصلا دست خودم نیست، همیشه باید حواسم باشه به همه چیز تا نخورم بهشون یا از دستم نیوفتن یا به خنده دارترین شکل ها نابودشون نکنم. آره می گم خنده دارترین چون واقعا خنده دارترین بود.
دیروز صبح که سوار تاکسی شدم تا به محل کارم برسم. دیدم در تاکسی بسته نمی شه. در رو دادم عقب تر و محکم تر بستم و باز هم اتفاقی نیافتاد. همه مسافرا برگشتن سمت من و نگاهشون طوری بود که انگار من از پس بستن یه در هم برنمیام. با عجله ای که راننده تاکسی داشت و ماشین هایی که پشت سر ما بودن، این بار با تمام زور در رو کوبوندم و یه صدای شدید اومد. راننده داد زد: آقا جیب کتت لای در گیر کرده. کتمو که کشیدم بالا و درو بستم، یهو برام عجیب شد که مگه کت من از چی ساخته شده که یه همچین صدایی اومد؟
یهو یادم اومد که بله، گوشی نازنینم توی جیب کت یه آدم حواس پرت در برابر ضربه های حریف قدرتمندی مثل در تاکسی باطل شده. گوشی خوبی که با قیمت خوبی خریده بودمش. توی این بند و بساط که تو جیبام فقط یه گوشی شکسته مونده بود و کارت مترو و این طور چیزا، چجوری باید پول خرید یه گوشی جدید رو جور می کردم؟
شاید این مشکل از دید شما بزرگ نباشه، اما خواستن همیشه مفهوم دردناکیه که در نبود چیزی پیدا می شه. حالا که گوشیم نبود تازه می فهمیدم که چقدر نبودش دردسر سازه.
با گذاشتن سیم کارتم توی یه گوشی قدیمی، اون روزام یه جوری می گذشت. اما منی که به گشتن تو گروه ها و وبسایت ها معتاد بودم حالا نهایت استفادم از گوشیم یه زنگ و یه پیام بود.
استفاده نکردن از اینترنت و برنامه های گوشیم داشت دیوونم می کرد. کتاب هایی که تو گوشیم داشتم، بازی هاش، بدون اینا کل روزم شده بود بازی های خنده دار این گوشی احمقانه.
حقوقم هم اونقدر کم بود که نهایتا می تونست صرف اجاره خونه و خوراکم بشه. به فکر خرید گوشی دست دوم هم بودم، اما نه روم می شد جایی بگم و نه می دونستم کجا برم که قابل اعتماد باشه. هر روز به همین روال می گذشت و من می فهمیدم که بشر دچار دردسر عظیمی شده. دردسر استفاده دائم از تکنولوژی.
این روزها با این فکرا می گذشت تا یه روز رفیقم پیمان که تا زمانی که گوشی داشتم، تقریبا هر روز با هم چت می کردیم بهم زنگ زد وگفت بریم یه دوری بزنیم. یه جا قرار گذاشتیم و رفتم ببینمش تا کمی از این لحظه های خسته کننده رو با دوستم خوش بگذرونم. همین طور که منتظر بودم، پیمان با یه خودروی پژو پارس که انگار تازه خریده بودش، از راه رسید. نشستم تو ماشین و چون می دونستم پول خریدن ماشین اینا رو نداره، ازش پرسیدم قضیه ماشین چیه؟
پیمان بعد کلی مقدمه چینی گفت که پولش رو پس انداز کرده و از شیپور یه ماشین دست دوم خریده. من که تا اون روز انتظارم از شیپور فقط سر و صدا و جنجال بود با توضیحی که پیمان درباره این سایت داد، سر و صدا و جنجال تازه ای تو سرم شروع شد.
باورم نمی شد که می تونم وسایل دست دوم رو تا این حد با کیفیت خوب و قیمت ارزون، اونم از جایی که تا این حد معتبر و مطمئنه بخرم. دیگه مشکل خجالت کشیدن هم برای خرید گوشی دست دوم نداشتم، چون این کار اینترنتی انجام می شد و نیازی نبود من به مغازه های مختلف رجوع کنم. بدون این که وقت رو هدر بدم گوشی پیمان رو گرفتم و رفتم سایت شیپور، تا تو قسمت گوشی دست دوم، دنبال گوشی دست دوم مورد علاقم بگردم. اما من به حدی بی پول بودم که با دیدن قیمت ها، فهمیدم پیشنهاد پیمان هم دردی از من دوا نمی کنه. کم کم داشتم از شیپور هم نا امید می شدم که با دیدن یه قسمت از سایت شیپور، فکر تازه ای به سرم زد.
تو قسمت ثبت آگهی سایت متوجه شدم که منم می تونم وسایل غیر ضروریم رو از طریق همین سایت شیپور برای فروش بذارم و پول دربیارم. باورم نمی شد، حتی کتاب های دست دوم. منی که سال هاست کتاب های دانشگاهی حقوقم دارن تو کتاب خونه خاک می خورن در حالی که اصلا به شغلم یعنی تدریس عربی نمی خورن، حالا می تونستم خیلی راحت تبدیل به پولشون کنم و گوشی دست دوم مورد علاقم رو بخرم.
با گذاشتن آگهی برای فروش کتاب ها از طریق سایت شیپور، بعد از چند روز کتاب هام به فروش رفتن و پول خوبی به دستم رسید. اون پول رو به علاوه مختصر پس اندازم برداشتم و گوشی دست دوم مورد علاقم، همون برند و مدلی که دنبالش بودم، رو خریدم.
حالا که نزدیک ۶ ماه از خریدم می گذره، واقعا از گوشی دست دوم خودم راضیم و شک ندارم هیچ جای دیگه ای نمی تونستم گوشی دست دوم رو با این کیفیت و این قیمت بخرم. شاید از دید خیلیا شیپور یه سایت باشه اما از دید من شیپور یه فرصته.
توی این مدت، به همه دوست ها و خانوادم شیپور رو توصیه کردم و اپلیکیشن شیپور رو هم، روی گوشی دست دوم نصب کردم. همیشه آگهی هاش رو می خونم تا اگه چیز خوبی پیدا کردم، بتونم بخرمش. تقریبا هر چیز جا گیر و غیر ضروری خودم رو هم برای فروش گذاشتم تا برای یه شخص دیگه ضروری، برای من پول و برای شیپور دو تشکر ویژه از طرف خریدار و فروشنده بشه.
برای دیدن قیمت انواع گوشی دست دوم هم می تونید به سایت شیپور مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.