چطور می شود با هر نوع خودرو کمتر بنزین سوزاند؟

امروز تصمیم گرفتیم تا به شما اطلاعاتی در مورد راهکار های ساده و موجود برای کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش هزینه های مصرف سوخت اتومبیل تان ارائه کنیم . به عبارت بهتر راهکار های زیر به شما این امکان را می دهد که بیشتر و بهتر از بنزینی که درون باک خودروتان می ریزید، استفاده کنید.

چه باید کرد که بنزین کمتر بسوزد؟

کنترل و تنظیم باد لاستیک خودرو

کنترل بار صندوق عقب

بازدید منظم موتور و سرویس خودرو

استفاده کمتر از گرم کن شیشه عقب، برف پاکن و بخاری

استفاده صحیح از دنده های بالا

استفاده کمتر از کولر

گرم نکردن خودرو در صبح های زمستان

رعایت سرعت مجاز بین ۸۵ تا ۱۰۰ کیلومتر

ترمز گیری و شتاب گیری در صورت ضرورت. گاز و ترمز های شدید و رانندگی با عجله میتواند مصرف سوخت خودرو را تا دو برابر افزایش دهد!

رعایت فاصله از دیگر خودرو ها برای جلوگیری از ترمز ناگهانی

جلوگیری از کم و زیاد کردن سرعت به صورت مداوم

خاموش کردن موتور خودرو هنگام توقف های طولانی خصوصا در چراغ قرمز های بالای ۶۰ ثانیه

تعویض به موقع فیلتر هوای کثیف یا حتی الامکان تمیز نمودن آن

چه زمانی بنزین بزنیم؟

سعی کنید صبح زود بنزین بزنید؛ به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد. هرچه زمین سردتر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط تر می‌گردد. بنابراین، خرید بنزین در بعدازظهر و حتّی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر شما واقعاً یک لیتر نباشد.

هیچوقت دستگیره نازل را تا انتها فشار ندهید، وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره نازل را تا آخر فشار ندهید. اگر نگاه کنید می‎بینید نازل ها دارای سه درجه هستند: کُند، متوسّط و تند. در حالت کُند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به حداقل می‌رسانید. همه ی شیلنگ‌ها دارای محل بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخار می‌شود. این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می‌شود به طوری که وقتی شما بنزین می‌زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می دهد بنزین نزده اید.

قبل از خالی شدن محتویات باک، سعی کنید بنزین بزنید، یکی از نکات  مهم برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید. دلیل آن این است که، هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می‎کند. بنزین به مراتب سریع‌تر از آنچه که تصور می‎کنید تبخیر می‌شود. مخازن ذخیره ی بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه ی صفر بین بنزین و جو عمل می‌کند تا تبخیر را به حداقل برساند.

زمانی که تانکر بنزین در جایگاه در حال تخلیه است، اقدام به سوختگیری نکنید،نکته دیگر اینکه اگر تانکر بنزین در حال تخلیه به مخزن بنزین در محل پمپ بنزین باشد و شما هم در جایگاه سوخت باشید، در آن هنگام اقدام به سوختگیری خودرو تان نکنید.  به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می‌شود سبب می شود که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگی که معمولاً ته‌نشین می‌شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب خودرو شما شود.

برای دیدن قیمت انواع خودرو ها به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.