چگونه ساعت مچی ام را تبدیل به ساعت دیگری کردم!

وقتی برای اولین بار ساعت مچی قدیمی ام رو به چشم یک کالای قابل فروش نگاه کردم، گمان نمی کردم بتوانم با یک قیمت مناسب و به راحتی آن را بفروشم. ساعت مچی ای که چند سال قبل خریده بودم ولی خیلی زودتر از آنچه که فکرش را می کردم از چشمم افتاد. با این وجود نیاز داشتم ساعت را روی دستم ببندم و برای نگه داشتن حساب زمان و دقیقه هایم از آن کمک بگیرم تا ساعت کامپیوتری موبایلم.
اما دیگر خسته شده بودم. باید ساعتم را با یک ساعت جدید عوض می کردم. کنار گذاشتن ساعت مچی، مقرون به صرفه نبود. چون تصمیم داشتم با فروش آن، بخشی از پول ساعت جدید را بپردازم. تصمیم گرفتم به مغازه های ساعت فروشی بروم و با یک قیمت معقول، آن را بفروشم.
نگاه خریدارانه صاحب مغازه ها، باعث می شد هر کدام قیمت های مختلف و بعضاً با تفاوتهای زیاد به من بدهند. از خیرش گذشتم. ساعت من فقط کمی قدیمی بود ولی هنوز خوب کار می‌کرد و چندان کهنه نبود. فکر آگهی زدن توی وبلاگ شخصیم و یا پیچ فیس بوک چندان راضی کننده نبود. چون معلوم نبود چند وقت طول می کشید یک خریدار چشمش به آگهی من می خورد. پس تصمیم گرفتم به سایت های فروش لوازم دست دوم سر بزنم.
سایت هایی که به طور تخصصی کار آگهی زدن وسایل دست دو را بر عهده دارند و تقریباً تمام کسانی که روزانه از اینترنت استفاده می کنند برای تهیه لوازمشان سری به آنها می زنند.
یکی از پایگاه های فروش لوازم دست دوم، سایت شیپور بود. لازم بود قبل از ارسال عکس ساعت مچی و آگهی کردن آن با یک قیمت مناسب، تغییراتی در ظاهر ساعت ایجاد کنم. بند چرمی ساعت کمی از رنگ و رو افتاده بود. با تعویض بند ساعت، یک ماده براق کننده (پولیش) مخصوص ساعت هم خریدم و ساعت را تمیز کردم.
توی آگهی ای که برای سایت شیپور ارسال کردم، مارک ساعت، سال ساخت و مدت زمانی که کار کرده بود را نوشتم و در انتها دو تا عکس از ساعت در کنار جعبه خود ساعت، گرفتم. اولین مشتری من تقریباً ۲۴ ساعت بعد از آگهی کردن ساعتم، به من زنگ زد. قیمت عادلانه و مناسب من، نظر خریدار را جلب کرد و تقریباً بدون هیچ مشکلی، توانستم آن را بفروشم.
مهمترین مزیت فروش اینترنتی ساعت مچی برای من، حس رضایت از قیمت بود. ساعت مچی بدون افزایش قیمت ناشی از واسطه به دست خریدار رسید. در این شرایط من و خریدار اینترنتی متضرر نشدیم. در واقع حذف واسطه ها در خریدهای اینترنتی، اصلی ترین بخش مبادله کالا است. بر این اساس، خریدار مجبور به پرداخت بهای بیشتر از ارزش واقعی کالا نیست و فروشنده نیز وسیله خود را کمتر از قیمت اصلی نمی فروشد.

اگر شما هم می خواهد یک ساعت مچی نو بخرید اما هزینه اش برایتان زیاد است بهتر است ساعت قدیمی تان را همینجا در سایت شیپور بفروشید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.