چطور ماشین دست دوم بدون عیب و ایراد بخریم؟

چطور ماشین دست دوم بدون عیب و ایراد بخریم؟

از اونجایی که خرید خودرو صفر در سال های اخیر هزینه زیادی دارد و چندان به صرفه نیست بازار خرید و فروش ماشین دست دوم مدت هاست گرم و پررونق است. اما این نوع معاملات همیشه اما و اگرهایی هم به همراه دارد و برای ضرر نکردن در این داد و ستد حتما باید اطلاعات کافی درباره ریزه کاری های آن داشته باشید تا بعدا خدای نکرده از خرید یا فروش تان پشیمان نشوید!
امروز در این مقاله با شیپور همراه باشید تا چند نکته ضروری درباره خرید ماشین دست دوم را با هم بررسی کنیم.
برای دیدن. قیمت انواع ماشین دست دوم می توانید به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید و هر خودرویی را که در نظر دارید در آن پیدا کنید.
هنگامی که برای بازدید ماشین دست دوم می روید باید تمام بدنه آن را با آهنربا بررسی کنید تا متوجه قسمت های رنگ و صافکاری شده آن بشوید.
کفی های ماشین را بردارید و زیر آن را ببنید. اگر زنگ زدگی مشاهده کردید بدانید که حتما آب به داخل ماشین وارد می شود. علاوه بر این روکش صندلی ها را هم برای پیدا کردن پارگی ها بررسی کنید.
قفل های در و پنجره؛ صندوق عقب و کاپوت را امتحان کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید؛ همین طور جاهایی را که آب از آن بیرون می آید را ببینید و یادتان باشد اگر مشکل از شیلنگ آب باشد چندان هزینه ای برایتان ندارد اما اگر مشکل مربوط به رادیاتور باشد باید تعویض شود و همین کار هزینه بسیار زیادی برای تان در بر خواهد داشت.
کیلومتر شمار را حتما بررسی کنید و یادتان باشد که راننده عادی و کسی که قبلا مالک خودرو بوده است معمولا می تواند در سال ۱۲ هزار کیلومتر براند. پس این عدد را هنگام بررسی کارکرد خودرو در نظر داشته باشید.
برای بررسی و امتحان سیستم تعلیق ماشین به هر جای آن به طور عمودی فشار زیادی وارد کنید اگر ماشین به شکل اولیه برگشت مشکلی نیست ولی اگر ماشین شروع به لرزش کرد سیستم تعلیق خودرو باید تعمیر شود
حواستان به تمیزی بیش از حد و غیر معمول زیر درپوش موتور باشد که نشان دهنده تعمیر موتور است همینطور لحیم کاری تازه. مراقب دود آبی که از اگزوز خارح می شود باشید چون به این معنی است که باید کاربراتور را تعویض کنید همچنین اگر هنگامی درپوش کارتر را برمی دارید تا جایی که از روغن پر شود و مشاهده مي کنید که در آن بخار با دود وجود دارد بدانید که باید موتور را تعویض کنید.
ترمزها را هم امتجان کنید و یادتان باشد که نباید مجبور باشید آن را تا آخر بگیرید و یا هنگامی که ترمز گرفته اید ماشین دست دوم نباید به طرفین متمایل شود. در آخر هر سر و صدای غیر عادی که شنیدید آن را به دقت بررسی کنید و علت را جویا شوید همچنین به یکبار دیدن ماشین بسنده نکنید و همانطور که قبلا هم گفته بودیم هنگام شب برای دیدن و خرید ماشین دست دوم نروید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.