چگونه یک لوستر خوب انتخاب کنیم؟

لوستر دو کاربرد دارد، تامین روشنایی و ایجاد فضای زیبا و هماهنگ با دکوراسیون منزل.

پس با در نظر داشتن همین دو کاربرد اصلی معیارهای انتخاب لوستر را با هم بررسی می کنیم.

کاربرد لوستر برای شما چیست؟

با افزایش هزینه برق امروزه از لوستر به عنوان تامین کننده اصلی روشنایی استفاده می شود، یعنی در بیشتر خانه ها این لوستر است که هم روشنایی را تامین می کند و هم زیبایی منزل را. در صورتی که پیشتر از لوستر برای ایجاد روشنایی جانبی استفاده می شد و بیشتر یک کالای لوکس به شمار می رفت.

اگر شما هم از لوستر به عنوان تامین کننده اصلی روشنایی استفاده می کنید، حتما لوستری تهیه کنید که مناسب لامپ های کم مصرف باشد، تعداد سرپیچ های آن زیاد نباشد و طراحی آن به گونه ای نباشد که تزییناتش جلوی انتشار کافی نور را بگیرد!

لوستر را در کجا می خواهید نصب کنید؟

اگر برای آشپزخانه دنبال لوستر هستید، لوستری را تهیه کنید که نور آن به سمت پایین بتابد و آشپزخانه را کاملا روشن کند، چون آشپزخانه و کار کردن در آن نیاز به نور زیادی دارد. می توانید برای آشپزخانه از لوسترهای حباب دار یا چوبی استفاده کنید.

اگر برای اتاق خوابتان می خواهید لوستر بخرید، توجه داشته باشید که نور آن به سمت بالا بتابد و به طور مستقیم و رو به پایین به اتاق نتابد. چون قسمت عمده ای از آرامش اتاق خواب مربوط به روشنایی آن است. برای اتاق خواب بهتر است از لوسترهای چوبی استفاده کنید، چون تنوع و هماهنگی لوسترهای چوبی با سرویس خواب بیشتر است. از لوسترهای چندشاخه برای آشپزخانه و اتاق خوابتان استفاده نکنید، چون این دو فضا مطمئنا از اتاق پذیرایی کوچک تر هستند و لوستر چندشاخه آنها را کوچکتر نشان می دهد.

برای اتاق پذیرایی، مساحت و وسایل آن را حتما در نظر داشته باشید و متناسب با آن لوسترتان را انتخاب کنید. در اتاق پذیرایی می توانید از یک لوستر چندشاخه و نسبتا بزرگ که انتشار نور زیادی دارد استفاده کنید، تا هم روشنایی مورد نیازتان تامین شود و هم دکوراسیون و زیبایی اتاق پذیرایی.

البته اگر اتاق پذیرایی تان خیلی بزرگ نیست، لوستر بزرگ انتخاب نکنید چون هماهنگی اتاق به هم می ریزد و فراموش نکنید که اگر سقف اتاقتان برای مثلا سه لوستر طراحی شده است، باید هر سه جای آن را با لوستر پر کنید و سعی نکنید با آویختن یک لوستر بزرگ تر روشنایی و زیبایی را تامین کنید.

برای راهروها و فضاهای کوچک می توانید از لوسترهای کوچک حبابی یا فلزی استفاده کنید.

برای دیدن قیمت و مدل انواع لوسترها به سایت شیپور صفحه لوستر مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.