چطور باید تشک تخت خواب را تمیز کرد؟

نحوه تمیز کردن تشک تخت در روزهای خانه تکانی برای خیلی از افراد دغدغه است. چون تشک تخت جزو وسایلی است که نمی توان آن را داخل ماشین لباسشویی انداخت و با یک برنامه نیم ساعته آن را تمیز و پاک کرد. یا در یک تشت و لگن داخل حمام آن را شست و آب کشید و روی بند لباس پهنش کرد تا خشک شود! به ویژه اگر تشک برای تخت دو نفره باشد!
به خاطر همین دشواری در شستشوی این وسیله تصمیم داریم امروز راه های آسان و اصولی تمیز کردن تشک تخت را بررسی کنیم تا انجام این کار را برایتان راحت کنیم.
اول از همه فراموش نکنید که تشک تخت، جای بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، حشرات و در کل انواع آلودگی هاست. چون این وسیله تحرک و جابه جایی کمی دارد. عموما نظافت آن دیر به دیر انجام می شود. دسترسی به نقاط مختلف آن سخت است و … بنابراین باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از تجمع آلودگی ها برنامه زمانی مشخصی برای تمیز کردن مداوم تشک تخت داشته باشید. چون همانطور که می دانید هر چه از عمر لکه و کثیفی بیشتر بگذرد تمیز کردن و پاک کردن آن دشوارتر می شود، بنابراین اگر تشک تخت کثیف و آلوده شد، آن را به سرعت تمیز کنید.
هوای تازه و آفتاب برای ضدعفونی کردن و از بین بردن آلودگی ها بسیار موثر هستند. اگر دسترسی به فضای آزاد، مثل حیاط و پشت بام دارید و می توانید از آن استفاده کنید، حتما تشک را هر سه ماه یک بار در معرض هوای تازه و آفتاب قرار دهید. اجازه دهید در هر بار تمیز کردن، تشک تخت حداقل شش ساعت در معرض تابش نور آفتاب قرار بگیرد.
اگر به فضای باز دسترسی ندارید، می توانید هنگام نظافت درها و پنجره ها را باز بگذارید تا هوای تازه به اتاق خواب و در نهایت تشک تخت برسد و پردها را هم کنار بکشید تا آفتاب روی تشک بتابد و آن را ضدعفونی کند.
پیش از انجام این کار حتما رو تختی ها، ملافه ها، بالش و پتوها را از روی تشک بردارید تا لایه های زیرین تشک هم در معرض هوای تازه و نور خورشید قرار بگیرند.
برنامه زمانی مناسب برای شستن ملافه ها هر هفته است و برای شستن پتوها بهتر است این کار حداقل هر سه ماه یکبار انجام شود.
برای اینکه از تجمع گرد و غبار در تشک جلوگیری کنید و از ایجاد حساسیت های پوستی و تنفسی هم در امان بمانید بهتر است هنگام تمیز کردن تشک و تخت تمام قسمت های آن را با جارو برقی تمیز کنید و غبار و خاک آن را بگیرید.
اگر آب یا مایعات روی تشک ریخت به سرعت آن را خشک کنید چون محیط های مرطوب بهترین محیط برای رشد قارچ هاست.
برای دیدن قیمت انواع تشک تخت، تخت خواب و سایر کالاهای خواب به سایت شیپور صفحه تخت خواب مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.