چطور ماشین لباس شویی را تمیز کنیم؟

چطور ماشین لباس شویی را تمیز کنیم؟

وسایلی که خودشان برای شستشو و نظافت ساخته شده اند معمولا در جریان تمیز کردن از یاد می روند. فراموش می شوند غافل از این که این گونه وسایل بیش از بقیه به نظافت نیاز دارند. ماشین لباس شویی یکی از این وسایل است که همیشه در حال شستشو است اما کمتر شسته می شود.

ماشین لباس شویی های جدید تقریبا همگی برنامه شستشوی خود ماشین لباسشویی را دارند و شما مثل سایر برنامه های ماشین که از آن ها استفاده می کنید می توانید به راحتی خود ماشین لباس شویی را هم بشویید واز بوی نامطبوع و جرم های آن راحت شوید. اما لباس شویی های قدیمی عموما این برنامه را ندارند و خودتان باید آن ها را بشویید و تمیز کنید.

برای این کار هم چندان خودتان را اذیت نکنید و زحمت نکشید با ما همراه باشید تا راحت ترین راه ها برای شستشوی ماشین لباس شویی را با هم بررسی کنیم.

اول محفظه مواد شوینده را با توجه به دستور العمل دفترچه راهنما خارج کنید و بشویید. فیلتر پایین کابین ماشین را خارج کنید و بشویید. بهترین وسیله برای شستن این قطعات مسواک است.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بعد از شستشو لباس ها آب جمع شده در حلقه لاستیکی ورودی دیگ را تمیز و خشک نمی کنند، حین تمیز کردن کلی ماشین لباسشویی حتما باید با اسفنج و دستمال این حلقه را تمیز کنید.

موادی که برای تمیز کردن ماشین لباس شویی نیاز دارید، قرص تمیز کننده ماشین لباس شویی، یا جوش شیرین و سرکه سفید است. برای تمیز کردن دیگ آن می توانید از این دو وسیله استفاده کنید. آبی که برای تمیز کردن استفاده می کنید بهتر است شصت درجه دما داشته باشد. نصف پیمانه جوش شیرین را داخل محفظه دیگ بریزید و نصف پیمانه سرکه سفید را داخل محفظه مواد شوینده بریزید سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید و یک برنامه شستشو انتخاب کنید و اجازه دهید تا به صورت خالی کار کند.

بعد از اتمام کار در ماشین را باز بگذارید تا خشک شود. البته پس از هر بار استفاده از این وسیله باید در آن را برای چندین ساعت باز بگذارید تا خشک شود و هوا در آن جریان داشته باشد.

برای خرید و فروش انواع ماشین لباس شویی نو و دست دوم به سایت شیپور صفحه ماشین لباس شویی مراجعه کنید.

همچنین مطلب افزایش عمر ماشین لباس شویی از راه هایی که نمی دانستید! را از دست ندهید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.