چگونه می‌توان برای گرفتن اقامت گرجستان اقدام کرد؟

 چگونه می‌توان برای گرفتن اقامت گرجستان اقدام کرد؟

با وجود این که بسیاری از افراد فکر می‌کنند دریافت شهروندی با گرفتن اقامت گرجستان به یک معنی است اما این دو مورد با یکدیگر تفاوت دارند. در واقع داشتن اقامت به معنای این است که شما به عنوان دارنده کارت اقامت گرجستان می‌توانید برای کار، زندگی یا تحصیل تا هر زمان که لازم باشد در آنجا بمانید اما شهروند کشور محسوب نمی‌شوید بنابراین حق رای نخواهید داشت و برای گرفتن وام‌های بانکی با مشکل روبه‌رو خواهیدشد. علاوه بر این به کسانی که شهروندی گرجستان را دارند علاوه بر کارت اقامت، پاسپورت گرجستان نیز داده می‌شود و از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهندشد و پس از گرفتن اقامت با توجه به مناسب بودن قیمت ملک در گرجستان می توانید نسبت به خرید آپارتمان در گرجستان اقدام کنید.

برای گرفتن اقامت گرجستان باید چگونه اقدام کرد؟

بر اساس قوانین کشور گرجستان از طریق یکی از روش‌های زیر می‌توان برای گرفتن اقامت این کشور اقدام کرد:

ثبت قانونی شرکت

در این روش شما باید یک شرکت General Trading را به شکل کاملا قانونی به ثبت برسانید. این شرکت باید دارای کد مالیاتی، مهر شرکت و تنظیمات اساس‌نامه به دو زبان انگلیسی و گرجی باشد همچنین باید یک آدرس دائمی و معتبر از شرکت به وزارت مهاجرت اعلام کنید. علاوه بر این پس از ثبت باید شرکت شما فعالیت مداوم داشته باشد طوری که مالیات کارمندان را به صورت ماهانه و به مقدار ۲۰ درصد از حقوق هر فرد پرداخت کند و در طی فعالیت چند ماهه چندین قرارداد فعال تجاری داشته باشد. لازم به یادآوری است که باید قبل یا بعد از ثبت شرکت، دفتر تجاری که می‌خواهید در آن کار کنید را اجاره کنید زیرا بازرس مالیاتی از محل دفتر شما بازدید خواهدکرد و وضعیت شرکت شما را ثبت می‌کند در نتیجه اگر مکانی برای شرکت ثبت نشود امکان دارد در دریافت اقامت دچار مشکل شوید. همچنین توجه داشته باشید که باید تمامی خریدهایی که برای شرکت انجام می‌دهید رسید داشته باشد و حساب شرکت توسط یک حسابدار محاسبه شود.

گرفتن اقامت کارمندی

اقامت کاری یا کارمندی به نوعی از اقامت گفته می‌شود که برای گرفتن آن باید ثابت کنید که برای یک شرکت معتبر و قانونی در گرجستان کار می‌کنید. در این صورت شما باید از سوی شرکتی که برای آن کار می‌کنید نامه‌ای به وزارت مهاجرت تحویل دهید و اقامت خود را دریافت کنید. در حال حاضر یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت گرجستان گرفتن اقامت کارمندی است.

یکی از نکات مهمی که در خصوص دریافت اقامت کاری گرجستان وجود دارد این است که این کشور از لحاظ شرایط کاری زیاد مناسب نیست خصوصا برای اتباع خارجی کار در آن کمتر یافت می‌شود اما اگر بتوانید در آنجا کار پیدا کنید باید بر یکی از زبان‌های گرجی یا روسی مسلط باشید و با توجه به این که میزان پرداخت حقوق در این کشور تاحدودی پایین است، شما نمی‌توانید از کارفرمای خود درخواست دستمزد بالا داشته باشید مگر این که واقعا به تخصص شما نیاز باشد.

ازدواج با اتباع گرجستانی

در صورتی که به دولت و دستگاه‌های نظارتی ثابت شود که یک شخص خارجی با شهروند گرجی ازدواج کرده و ازدواج آن‌ها تنها به قصد دریافت اقامت نبوده است بعد از گذشت حدود ۳ سال درخواست اقامت این شخص از سوی دولت پذیرفته می‌شود اما چنانچه ثابت شود ازدواج صوری برای دریافت اقامت صورت پذیرفته است دستگاه‌های دولتی کشور پرونده را متوقف می‌کنند و برای شخص امتیاز منفی در نظر می‌گیرند. توصیه می‌کنیم که در خصوص گرفتن اقامت گرجستان از طریق ازدواج صوری خطر نکنید چرا که با توجه به کوچک بودن کشور احتمال آشکار شدن ساختگی بودن ازدواج بسیار بالا است و امکان صدور حکم اخراج شما وجود دارد پس دقت کنید که تنها در صورتی برای درخواست این نوع اقامت اقدام کنید که واقعا تصمیم ازدواج با یک شخص گرجی را داشته باشید و با خرید آپارتمان در گرجستان زندگی خود را شروع کنید.

نکته دیگری که در خصوص اقامت از طریق ازدواج وجود دارد این است که گرفتن این نوع اقامت برای خانم‌هایی که با یک مرد گرجی ازدواج می‌کنند راحت‌تر است تا برای آقایانی که همسر گرجی اختیار می‌کنند و در این خصوص برای ازدواج مردان قوانین سخت‌گیرانه‌تری وجود دارد.

چگونه می‌توان برای گرفتن اقامت گرجستان اقدام کرد؟

خرید آپارتمان در گرجستان

بر اساس قوانین جدید گرجستان، در صورتی که در این کشور ملک یا خانه‌ای به مبلغ حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید برای دریافت اقامت یک ساله کشور گرجستان اقدام کنید و تا زمانی که این ملک را داشته باشید توانایی این را دارید که اقامت خود را تمدید کنید که از طریق بنگاه های املاک در گرجستان نسبت به خرید آپارتمان می‌توانید اقدام کنید. برخلاف بسیاری از کشورها، خرید آپارتمان در گرجستان راحت است و قیمت ملک در گرجستان نیز پایین‌تر است بنابراین خرید آپارتمان در این کشور از روش‌های آسان برای دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. همچنین در این روش شما می‌توانید برای همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال و والدین خود نیز اقامت دریافت کنید.

اخذ اقامت تحصیلی

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت گرجستان تحصیل و آموزش در آن کشور است. برای گرفتن اقامت تحصیلی لازم است که شما از سوی یکی از دانشگاه‌های عمومی یا خصوصی گرجستان به عنوان دانشجو پذیرش شوید و مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه موردنظر ارائه دهید سپس از طرف دانشگاه نامه‌ای رسمی به وزارت مهاجرت گرجستان ببرید و درخواست اقامت کنید. یکی از نکات مهم در زمینه دریافت اقامت تحصیلی گرجستان این است که مدت زمان اقامت شما برای تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های این کشور امتیازی برای دریافت شهروندی محسوب نمی‌شود. علاوه بر این توجه داشته باشید که اگر در طول مدت تحصیل هر زمان و به هر دلیلی تصمیم به ترک تحصیل و یا انصراف از دانشگاه بگیرید اقامت شما باطل می‌شود و باید این کشور را ترک کنید.

سرمایه‌گذاری

هرچند که خرید آپارتمان در گرجستان یا خرید سایر املاک در گرجستان هم یک روش ذخیره سازی سرمایه است اما در صورتی که مبلغی بالای ۳۰۰ هزار دلاری در گرجستان سرمایه‌گذاری کنید شما به عنوان سرمایه‌گذار شناخته می‌شوید و می‌توانید برای گرفتن اقامت گرجستان اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای اثبات سرمایه‌گذاری برای هر قسمتی که سرمایه صرف می‌کنید باید رسید داشته باشید و در نهایت یک پرونده کامل به وزارت مهاجرت ارائه دهید. همچنین توجه داشته باشید که در سرمایه‌گذاری نقدی نیز باید منبع سرمایه شما کاملا مشخص باشد و این امر با اسناد معتبر به طور کامل و شفاف مورد بررسی بازرسان قرار گیرد تا هیچ شک و شبه‌ای در زمینه مواردی نظیر پول‌شویی وجود نداشته باشد زیرا در این صورت با درخواست اقامت شما موافقت نخواهدشد.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.