چطور خودرو صفر کیلومتر را آب بندی کنیم؟

چطور خودرو صفر کیلومتر را آب بندی کنیم؟

اصطلاح آب بندی خودرو را همه ما شنیده ایم و حتی ممکن است انجام هم داده باشیم. اما روش های اصولی این کار چیست و چرا باید آن را انجام دهیم و این کار به چه معنایی است؟

آب بندی یعنی ماشین صفر کیلومتر را در مدتی تعیین شده برای رانندگی و استفاده در زمان های طولانی بعدی آماده کنیم. اصل و اساس این کار هم بر مبنای احتیاط در استفاده از ماشین صفر کیلومتر است.

پیش از هر کاری بهتر است دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید. در این دفترچه ها درباره سیستم ماشین، عملکرد، امکانات و ضمانت نامه آن، همچنین زمان مراجعه به نمایندگی برای سرویس ماشین اطلاعات کافی داده شده است.

امروزه دیگر خودروها را با کیفیت تر از گذشته می سازند و قبل از عرضه به بازار آزمون های ریز و درشتی روی آن ها انجام می دهند اما این کافی نیست و خودرو صفر کیلومتر حتما باید تا زمانی که کارکرد آن به هفتصد و یا هزار برسد، از فشارهای اضافی دور بماند. نمونه مهم این فشارهای زیاد دور موتور بالاست. موتور ماشین صفر کیلومتر باید تا کارکرد ۳۰۰ کیلومتر، در محدوده زیر ۳۰۰۰ نگه داشته شود بعد از آن هم نباید در دور موتور بالا نگه داشته شود. سرعت گیر، شتاب ناگهانی، سرعت بالا، تخت گاز، ترمز ناگهانی، رانندگی در سربالایی و دنده معکوس از جمله مواردی است که درباره خودرو صفر کیلومتر ممنوعیت دارد.

بهتر است رینگ و لاستیک ماشین صفر کیلومتر را تا زمانی که آب بندی تمام نشده است تعویض نکنید. این کار در آینده به شاسی ماشین آسیب می رساند.

روغن موتور ماشین  را در کارکرد هزار کیلومتر تعویض کنید تا براده ها و تراشه هایی که در موتور ماشین صفر کیلومتر باقی مانده است تخلیه شود. فیلتر هوا را هم می توانید در همین زمان تعویض کنید. اما باید توجه داشت باشید که مراجعه به نمایندگی های تعیین شده برای سرویس ماشبن این مزیت را برای تان به همراه دارد که از قطعات اصلی و مناسب ماشین خودتان استفاده. می شود پس سعی کنید از همان آغاز ماشین را برای سرویس های دوره ای و یا تعمیرات به نمایندگی های تعیین شده ببرید.

برای دیدن قیمت انواع خودرو کارکرده و صفر به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

همچنین مطلب از مراحل حقوقی خرید و فروش خودرو چه می دانیم؟ را از دست ندهید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.