چطور یک یخچال دست دوم را با قیمت مناسب بفروشیم؟

یخچال فریزر خریدن، کار بسیار دشواری است چون این وسیله هر چند سال یکبار عوض می شود و هزینه زیادی هم برای خرید آن باید پرداخت و یک اشتباه کوچک در خرید این وسیله ممکن است ضررهای مالی زیادی به خانواده بزند با برای مدت حداقل پنج سال یا شاید هم ده سال استفاده از یخچال را برای مان عذاب آور کند. البته در دنیای امروز اگر بخواهیم می توانیم جلوی این ضرر را بگیریم. کافی است در سایت شیپور یک آگهی رایگان برای فروش یخچال دست دوم ثبت کنیم و پولی را که فکر می کنیم با خرید یخچالی که برای مان مناسب نیست، از دستمان رفته است دوباره برگردانیم.

چطور یک یخچال دست دوم را بفروشیم؟

اگر یخچال فریزتان آسیب دیده است، اول از همه تمام خرابی های آن را بررسی کنید و ببینید تعمیر هر کدام چقدر هزینه برای تان دارد. بعد با توجه به قیمتی که می خواهید آن را بفروشید، هزینه های تعمیر یخچال را هم بررسی کنید در صورتی که هزینه تعمیر بسیار پایین تر هزینه فروش یخچال است حتما آن را تعمیر کنید و بعد آگهی فروش آن را ثبت کنید. چون در صورتی که یخچال خراب را برای فروش آگهی کنید و صادقانه خرابی های آن را هم بنویسید از قیمت یخچال دست دوم خیلی کاسته می شود و ضرر خواهید کرد. اما اگر هزینه های تعمیر زیاد تر از هزینه فروش یا هم اندازه آن شد، می توانید یخچال دست دوم را همانطور که برای هست آگهی کنید و قیمت مناسب هم پیشنهاد بدهید. البته فراموش نکنید که باید صادقانه تمام ایرادها و خرابی های آن را هم بنویسید.

بعد از انجام این کار می توانید به نظافت و تمیز کردن یخچال دست دوم بپردازید. با اسپری های تمیز کننده و یک پارچه بدون پرز تمیز بیرون و داخل یخچال و فریزر را تمیز کنید. اگر کشوها و قفسه های داخل آن شکستی دارد، آن را با قطعه نو جایگزین کنید و در صورتی که نتوانستید نمونه نو آن را پیدا کنید آن را با دقت و مراقبت بچسبانید.

اگر یخچال دست دوم تان هنوز ضمانت نامه اش تمام نشده است آن را به خریدار بدهید تا بتواند از خدمات آن استفاده کند و یا در صورتی که یخچال به تعمیر نیاز پیدا کند آن را به نمایندگی یا تعمیرکار مجاز بسپارد.

مدارک خرید یخچال و دفترچه راهنمای آن را هم حتما به خریدار تحویل بدهید. اگر جعبه آن را هم همچنان نگه داشته اید حتما آن را به همراه جعبه بفروشید.

هنگامی که می خواهید آگهی فروش را در سایت شیپور ثبت کنید، چند عکس واقعی و با کیفیت از یخچال فریزر بگیرید، به همراه توضیح کافی درباره مدت زمانی که از آن استفاده کرده اید، میزان مصرف انرژی، مدل آن، مزایا و معایب یخچال و آسیب های احتمالی که دیده است را هم عنوان کنید. البته همانطور که عیب و ایرادهای آن را بیان می کنید نقات قوت و مزایای آن را هم باید عنوان کنید. تا خریدار با دید بهتری اقدام به خرید کند.

هنگامی که به پای فروش و معامله یخچال دست دوم رسیدید، حتما نحوه کار کردن با آن، یا قلق هایش را به خریدار آموزش بدهید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. برای آنکه محدوده قیمت یخچال های دست دوم را بدانید به سایت شیپور صفحه یخچال مراجعه کنید.

از فروش خودتان لذت ببرید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.