چطور از لباس های زمستانی نگهداری کنیم؟قسمت اول

فصل زمستان، فصل لباس های گرم، شیک و دوست داشتنی است. لباسهای این فصل چون تنها در سه ماه از سال استفاده می شوند و قیمت نسبتا زیادی دارند، برای چند سال مورد استفاده قرار می گیرند، ممکن است شما یک شال بافتنی و پلیور زیبا داشته باشید که مادر یا مادربزرگتان برای تان بافته باشد و سال های زیادی از آن استفاده کنید، به ویژه که این نوع لباس ها که کار دست و زحمت عزیزانمان هستند حس نوستالوژی خاصی برایمان دارند و انگار وقتی که از اعماق کمدها بیرون کشیده می شوند خاطرات ما را هم از اعماق ذهنمان بیرون می کشند. پس این لباس ها ارزش مادی و معنوی بسیاری دارند. مساله اینجاست که این نوع پوشیدنی ها برخلاف دیگر لباس ها نیاز به مراقبت بسیاری دارند ومثل باقی پوشاکی که از آن ها استفاده می کنیم یا شستشوی سریع و عادی ماشین لباسشویی و اتو کشیدن های معمولی به سرعت از بین می روند. بنابراین بهتر است راه های نگهداری و شستشو از این لباس ها را بدانیم تا بتوانیم سال های سال با همان جذابیت و زیبایی روز اول از آن ها استفاده کنیم.

با ما همراه باشید…

لباس ها را کجا بگذاریم؟

اول از همه این که در کمدها فضایی را برای این لباسها باز کنید. مثلا قسمتی مخصوص پالتوها و بارانی و در کل لباس های بلند، که فضای کافی برای پایین لباس هم وجود داشته باشد و در اثر تماس با طبقات دیگر کمد چروک نشوند. قسمتی از کمد را هم برای لباسهای بافت مثل پلیورها بگذارید طبقات پهن بهترین گزینه برای آن ها هستند، چون نباید این لباسها به رخت آویز یا میله کمد آویزان کنید.

خشکشویی هم آسیب می زند!

امیدارم شما هم جزو آن دسته از افرادی نباشید که فکر می کنند دادن لباس ها به خشکشویی بهترین نوع شستشو لباسهای حساس زمستانی است! در خشکشویی ها به دلیل استفاده از مواد شیمیایی لباسها آسیب های زیادی می بیند به ویژه اگر این کار را مدام تکرار کنید.

با چرم ها مهربان تر باشید!

لباس های چرم و به ویژه بوت ها و کیف های چرمی را تا نکنید، چون به سرعت ترک برمی دارند و خراب می شوند. داخل بوتها را با روزنامه پر کنید ودر یک فضای کافی آن ها را به حالت ایستاده نگهداری کنید، کیف ها را هم روی هم قرار ندهید و برای هر کیف فضای آزاد مناسبی در نظر بگیرید. علاوه براین که اگر به مدت طولانی از آن استفاده نمی کنید حتما داخلش را با روزنامه پر کنید تا شکل اولیه اش را از دست ندهد.

در مطلب بعدی درباره شستشوی صحیح و اصولی لباس های زمستانی برای تان خواهیم گفت.

برای دیدن انواع لباس های جالبی که در سایت شیپور آگهی شده است به سایت شیپور صفحه لباس زمستانی مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.