چطور لباس های زمستانی را بشوییم و نگهداری کنیم؟ قسمت دوم

شستشو

لباس های زمستانی اغلب از پشم تشکیل شده اند، پشم الیافی است که در صورت کثیف شدن حتما باید سریع تمیز شود، چون در صورتی که آلودگی برای مدتی طولانی در آن باقی بماند هم الیاف آسیب می بیند و هم تمیز کردن آن بسیار دشوار می شود. پس در صورتی که لباس های پشمی یا زمستانی تان کثیف شد، حتما در اولین فرصت آن ها را تمیز کنید. اما نکته این جاست که ای نوع پوشاک را نباید زیاد شست پس مراقب باشید تا آن ها را زود به زود کثیف نکنید که مجبور باشید بشوییدشان. برای شستشوی این لباس ها اول، برچسب راهنمای لباس را مطالعه کنید. عموما لباس های پشمی را باید با دست شست چون ماشین لباسشویی و خشکشویی به آن آسیب می زند. برای شستشوی این لباسها آن ها را ده دقیقه در آبی که قبلا مواد شوینده حل کرده اید خیس کنید، سپس آب کشی کنید البته فراموش نکنید که این لباس ها را هرگز نچلانید. اگر تصمیم گرفتید به دلیل کمبود وقت یا هر دلیل دیگری این لباس ها را با ماشین لباسشویی بشویید حتما برنامه شستشو را روی حالت لباسهای پشمی قرار دهید.

خشک کردن

هرگز برای خشک کردن، لباسهای پشمی و بافتنی را آویزان نکنید. چون الیافش از هم باز می شود و به اصطلاح کش می آید و از هم باز می شود. این نوع از پوشاک را بعد از شستشو باید در یک سطح صاف روی چند حوله تمیز و آبگیر پهن کرد تا خشک شود. در ضمن یادتان نرود که برای خشک کردن آنها از بخاری و شوفاژ یا هر وسیله گرمایشی دیگری استفاده نکنید.

اتوکشی

لباس های پشمی را اتو نکنید، مگر در مواقع ضروری آن هم به این صورت که روی آن یک پارچه نخی قرار دهید و اتو را رویش بگذارید و بردارید. هرگز اتو را روی لباس نکشید. چون هم باعث می شود لباس حالت خودش را از دست بدهد و هم الیافش آسیب ببینید. اما مساله اینجاست که این نوع از پوشاک اگر در شرایط نامساعدی قرار بگیرند به سرعت در هم پیچیده می شوند و حالت شان را از دست می دهند و نیاز به اتوکشی دارند. اما اگر شما هنگام شستشو، خشک کردن، نگهداری کردن نکته هایی را که گفتیم رعایت کنید هیچ گاه دچار مشکل نمی شوید.

برای دیدن لباس های زیبا و کمیاب زمستانی که در سایت شیپور آگهی شده است می توانید به صفحه لباس در این سایت مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.