چطور با مواد خانگی و در دسترس ماشین بشوییم؟

فصل زمستان، فصلی است که خیلی از افراد با ماشین ها و خودروهایشان به مشکل بر می خورند. چون ممکن است دو ساعت قبل ماشین را به کارواش برده باشند، هزینه و وقت گذاشته باشند تا تمیزش کنند و بعد دو ساعت بعد باران یا برف ببارد و همه زحمتشان به هدر رود. شاید شما هم شنیده باشید یا حتی خودتان هم این جمله را گفته باشید که آسمان منتظر است تا من ماشین را به کارواش ببرم و بعد باران ببارد! اگر شما هم همین مشکل را دارید پس با ما همراه باشید تا چند نکته ساده درباره تمیز کردن ماشین با صرف کمترین هزینه و زمان را با شما درمیان بگذاریم.

نوشابه را برای لاستیک ها و شیشه ها فراموش نکنید

لکه های بعد از بارندگی که آمیخته با خاک، غبار و آلودگی دوده است، به آسانی از روی شیشه ها و لاستیک های ماشین پاک نمی شوند. برای تمیز کردن راحت این لکه ها می توانید از نوشابه مشکی رنگ استفاده کنید و آن ها را خیلی راحت پاک کنید. اما مواظب باشید که این نوشابه هنگام استفاده روی بدنه خودرو نریزد. چون رنگ بدنه خودرو را خراب می کند و از بین می برد. بعد از ریختن نوشابه هم آن را تا جایی پاک کنید که چسبندگی آن از بین برود. نوشابه سیاه لاستیک ها را هم بسیار هم تمیز و پاکیزه می کند.­­­

بعد از تمیز کردن شیشه ها با نوشابه داخل مخزن شیشه شوی خودرو را با آب خالی پر نکنید و به جای الکل و مایع ظرف شویی و آب را با هم مخلوط کنید و در آن بریزید. این مایع خیلی بهتر از آب شیشه خودرو را تمیز می کند.

هیچ چیز برای بدنه بهتر از شامپو نیست!

شامپو همانطور که موها را درخشنده می کند بدنه ماشین را هم درخشنده می کند و جلا می دهد و در باران بعدی نمی گذارد قظرات باران روی بدنه باقی بماند و تبدیل به لکه های سمج شود.

شیشه چراغ های ماشین را با شیشه شوی خانگی پاک کنید. دستگیره ها و جاهای دیگری مثل آینه ها که پاک کردن آن ها کمی سخت است را با دستمال مرطوب پاک کنید، هم سریعتر پاک می شود و هم نیازی به شوینده دیگری نیست.

اتمام کار با یک پولیش مخصوص

به جای هر پولیشی می توانید در اتمام کار شستشو از پارافین استفاده کنید، اما در استفاده از آن محتاط باشید و نسبت یک به ده را رعایت کنید. یعنی مثلا یک استکان پارافین را با ده لیتر آب آمیخته کنید و این محلول را با اسفنج به بدنه خودرو بکشید تا هم بدنه آن حسابی بدرخشد و هم در بارندگی بعدی مثل یک عایق در برابر باران عمل کند.

برای دیدن قیمت انواع ماشین ها به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.