آنتن گوشی موبایل را با ساده ترین روش ها زیاد کنید!/قسمت اول

آنتن گوشی موبایل را با ساده ترین روش ها زیاد کنید!

آنتن ضعیف گوشی موبایل و اختلال در فرستادن پیام ها هم خیلی عذاب آور است و هم در بسیاری مواقع باعث به وحود آمدن سوتفاهم و انواع مشکلات ریز و درشت می شود. حتما شما هم برای حل این مشکل هم راه های زیادی را امتجان کرده اید و هم از دیگران توصیه های بسیاری شنیده اید. با شیپور همراه باشید که راه های اصولی حل این مشکل را با هم بررسی کنیم.

برای دیدن قیمت انواع موبایل به سایت شیپور صفحه گوشی موبایل مراجعه کنید.

چطور بفهمیم آنتن دهی گوشی موبایل ضعیف است؟

گوشی موبایل اندرویدی

برای این که مطمئن شوید اختلال در ایجاد تماس و پیام ها قطعا مربوط به آنتن دهی گوشی موبایل تان است دقت کردن به خط های آنتن دهی گوشی موبایل را فراموش کنید چون بی فایده است. برای این کار اگر گوشی موبایل اندروید دارید باید به قسمت about phone بروید بعد از آن قسمت status را باز کنید و روی گزینه network کلیک کنید و گزینه signal strength را ببینید اگر این گزینه عددی را که نشان می داد در حدود ۷۰- dBm بود آنتن دهی موبایل تان مناسب است اگر بیشتر از این عدد بود آنتن گوشی موبایل تان ضعیف است.

گوشی موبایل آیفون

اگر گوشی تان آیفون است عدد *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را شماره گیری کنید. منویی که برای شما به نمایش در می آید شامل جزییات آنتن دهی گوشی آیفون تان است که برای شما چندان کاربرد ندارد. اما وقتی وارد این منو می شوید کنار جایی که دایره های مشخص کننده آنتن دهی وجود دارد عددی را مشاهده می کنید که مانند گوشی های اندروید بر حسب واحد dBm است و نمایانگر دقیق میزان آنتن دهی آیفون تان است. اگر این عدد  روی ۸۰- بود و یا بیشتر به صفر نزدیک بود میزان آنتن موبایل تان مناسب است اما اگر این میزان منفی تر بود مثلا عدد ۱۲۰- بود، آنتن موبایل تان ضعیف است.

چطور آنتن دهی گوشی موبایل را بیشتر کنیم؟

اول از همه ببینید که شارژ باتری گوشی چقدر است اگر شارژ آن کم است، توجه داشته باشید که موبایل ها برای حفظ شارژ بیشتر در حالتی که شارژ باتری کم است از قدرت آنتن دهی کم می کنند. اگر حالت power saving هم فعال باشد قدرت آنتن دهی کم می شود. در این گونه مواقع اگر امکانش را دارید حتما باتری موبایل را شارژ کنید.

اگر جایی هستید که موانعی مثل شیشه پنجره دارید پنجره ها را باز کنید. اگر امکان این دارید که از موقعیت فعلی تان به مکان بلندتری بروید حتما آن را امتحان کنید. مثلا به پشت بام، طبقه بالاتر، تپه یا. قله بلندتر و … بروید.

از حالت airplane mode غافل نشوید!

برای بازگشت سیگنال های قوی به گوشی تان airplane mode را روشن کنید و برای مدت ۱۵ ثانیه صبر کنید سپس آن را غیر فعال کنید.

open signal را دریابید!

نرم افزار  open signal را که برای پیدا کردن دکل ها مخابراتی نزدیک شما کاربرد دارد استفاده کنید. پس از پیدا کردن دکل مخابراتی به آن نزدیک شوید تا آنتن دهی گوشی موبایل تان بیشتر از هر زمان دیگری شود.

برای دانستن ادامه این مطلب در روزهای آینده به بلاگ شیپور سر بزنید.

اگر هنوز مطلب آیا گوشی موبایل شما هک است؟ را نخوانده اید آن را از دست ندهید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.