جادو کنید و آدامس را جدا کنید!

یکی از مهمترین و متداول ترین معضلات خانمها، رنگی شدن لباس شب از طریق ریختن نوشیدنی و یا غذا روی آن است. همچنین چسبیدن آدامس به لباس به مراتب بیشتر یک خانم را اذیت می کند. از این رو لازم است راه کارهایی برای حل این مشکل بدانید و بعد از آنکه لباستان تمیز شد آن را در سایت شیپور آگهی کنید و بفروشید
به این ترتیب شما نه تنها لباس تان را که با آدامس خراب شده بود بی استفاده رها نکرده اید بلکه آن را به راحتی و به قیمت خوبی فروخته اید!
بر این اساس در اینجا هفت شیوه جدا کردن آدامس از لباس ارائه می شود:
۱٫لباس را طوری تا کنید که آدامس چسبیده شده به آن در قسمت بیرونی لباس قرار گیرد. سپس آنها را داخل یک کیسه پلاستیکی بگذارید. اطمینان حاصل کنید آدامس به کیسه نمی چسبد. سپس بسته به حجم و اندازه آدامس یک یا دوساعت لباس را در فریز یخچال بگذارید. در داخل فریز کیسه لباس به خصوص آدامس با مواد غذایی و محتویات فریز برخورد نداشته باشد. بعد از گذشت زمان مذکور، لباس را خارج کنید و به راحتی و سریع آدامس منجمد شده از لباس جدا می گردد. در صورتی که بین خارج کردن لباس از فریز زمان زیادی بگذرد و آدامس مجدد شل شود، یا با یک تکه یخ و یا از طریق قرار دادن دوباره آن در فریز، مشکل را حل کنید


۲٫در یک ظرف پر از آب داغ، لباس آغشته به آدامس را قرار دهید و در حالیکه لباس در آب غوطه ور است با یک چاقو یا مسواک روی آدامس را خراش دهید. در صورتی که تمام آدامس از لباس جدا نشد اجازه دهید پارچه خشک شود و سپس آن را تکرار کنید.


۳٫لباس را طوری بین دو مقوا قرار دهید که صرفا قسمت آلوده به آدامس بین پارچه لباس و مقوا قرار گیرد. اتو را با درجه حرارت روی مقوا بگذارید بطوریکه از طریق مقوا حرارت به لباس و آدامس برسد. این کار را تکرار کنید تا زمانی که آدامس از لباس شما به مقوا چسبید.


۴٫قسمتی از لباس را که آدامس به آن چسبیده با محلول آب صابون آغشته کنید. سپس با یک مسواک روی آدامس بکشید و در نهایت با یک چاقو آن را از لباس جدا کنید.


۵٫اسپری موی سر با فشار روی آدامس بپاشید. این ماده باعث سفت شدن آدامس و سپس جدا شدن از لباس می گردد.


۶٫به اندازه قسمتی که آدامس روی لباس هست، از جسب های رولی کاغذی، نواری ببرید و روی آدامس بگذارید. کمی روی نوار فشار وارد کنید. سپس آن را به بالا بکشید. آدامس به نوار چسب می چسبد و از لباس جدا می شود. اگر هنور مقداری از آدامس روی لباس باقی مانده دوباره این عمل را تکرار کنید.


۷٫مقداری بنزین روی آدامش چسبیده به لباس بریزید و با یک مسواک آرام روی مسواک بکشید. سپس لباس را بشوید تا بوی بنزین از لباس خارج شود. اگر به بنزین دسترسی ندارید از گاز مایعی که برای پر کردن فندک استفاده می شود، پشت قسمتی که که آدامش چسبیده را به آن آغشته کنید. سپس باید بتوانید به راحتی آدامس را از پارچه جدا کنید. (۲۴-۲۵)


نکته:گفتنی است بعد از انجام هر یک از شیوه های بالا برای جدا کردن آدامس، لباس را بشویید. این کار را بر حسب نوع پارچه، ارزش مادی و سایر ویژگی های ظاهری لباس انجام دهید. برخی لباس های شب را فقط باید به خشکشویی و اتوشویی های بازار بسپارید تا مشکلاتی نظیر خراب شدن تور و گیپور، افتادن منجوق دوزی و پولک و چروک شدن قسمت های حریر لباس گریبان گیرتان نشود.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.