کالاهای دست دوم را بهانه ای برای یک روزبازار شخصی کنید!

کالاهای دست دوم را بهانه ای برای یک روزبازار شخصی کنید!

اگر ساکن تهران هستید حتما اسم جمعه بازار پارکینگ پروانه را شنیده اید یا شاید سری هم به آنجا زده باشید. تا چتد سال پیش در این جمعه بازار معروف فقط کالاهای دست دوم ، عتیقه و کمیاب و صنایع دستی خاصی مثل لباس ها و بافته های ترکمنی، انواع کلکسیون های جالب مثل جعبه های کبریت، سکه، تمبر، سنگ های خاص و کلی چیز نایاب و کمیاب پیدا می شود و رفتن به این بازار هم فال بود و هم تماشا.

اما در سال های گذشته شکل بازار و کالاهایی که برای فروش وجود دارد تغییر کرده است. چرا که کالاهایی معمولی مثل لباس، وسایل تزیینی، سازه های چوبی و فلزی و … خلاصه کالاهایی که همه جا پیدا می شود بیشتر غرفه های بازار را گرفته است. اما اگر همین حالا هم به این بازار سر بزنید و بار اولتان باشد که به آنجا می روید، متوجه شوید که کالاهای قدیمی را که به نام عتیقه در این بازار می بینید هم در گوشه کنار خانه خودتان دیده اید و هم در خانه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها و تعجب می کنید که چه چیزهایی را برای فروش آورده اند! مثلا نوار کاست، رادیوهای نه چندان قدیمی، ساعت های مچی، انواع و اقسام تابلوها، ظرف ها و میزهایی که دیگر مد روز نیستند اما هنوز قدیمی و عتیقه هم نشده اند که بشود آن ها را در دسته عتیقه ها جا داد!

اما همین کالاها بهانه ای هستند برای اجاره یک غرفه در چنین جمعه بازار معروف و پر رفت و آمدی! فروشندگان این کالاها عموما از همین راه امرار معاش می کنند یا این کار را به عنوان شغل دوم نگاه می کنند و طبیعتا درآمد خوبی هم باید داشته باشد که سال هاشت این کار را انجام می دهند و زحمت آن را هم به جان می خرند.

رفتن به این بازار ما خریدارها و تماشاچی ها را به این فکر می اندازد که ما هم خیلی از کالاها را در انبار، کمدها و کشوهای خانه داریم اما هیچ وقت به چشم کالایی با ارزش که می شود آن را فروخت و از پولش استفاده کرد نگاه نکرده ایم. فقط به چشم کالاهایی که دوران استفاده از آن ها گذشته است، کالاهایی که دیگر به روز نیستند به آن ها نگاه می کنیم و کالاهایی که دست و پا گیر و جاگیر هستند و در اولین فرصت انبارتکانی یا خانه تکانی باید جلوی در خانه گذاشته شوند!

اما هستند عده زیادی که از همین کالاهای دست دوم کسب درآمد می کنند و قدر آن ها را می دانند و وجود جمعه بازار برای آن ها نعمتی است که این فرصت را به آن ها داده است تا کالاهای دست دوم شان را عرضه کنند.

همه ما اگر گشتی دور و اطراف خانه و دفتر کار و مغازه بزنیم حتما کالاهای دست دوم جالبی پیدا می کنیم که ارزش فروخته شدن و استفاده دوباره را داشته باشند. اما همه ما می توانیم در جمعه بازار غرفه ای اجاره کنیم و روزهای جمعه را آنجا بگذرانیم؟

مطمئنا نه! چون این کار مهارت ها و زحمت های خاص خودش را دارد و از طرف دیگر ما شاید آنقدری کالاهای دست دوم نداشته باشیم که بتوانیم برایشان غرفه اجاره کنیم و البته وقتش را هم نداشته باشیم و هزار دلیل دیگر که نتوانیم کالاهای دست دوم مان را به جمعه بازار ببریم و در نهایت باید دید سود این کار آن قدری هست که بتواند کفاف اجاره سنگین غرفه و حمل و نقل کالاها به آنجا را هم بدهد؟

پس باید از خیر فروش کالاهای دست دوم مان بگذریم؟ یا راه بهتری هم هست؟

اگر دارید این مطلب را می خوانید حتما به اینترنت دسترسی مداوم دارید. پس شما با تکنولوژی آشنایی خوبی دارید و به صورت روزانه از آن استفاده می کنید. خریدهای اینترنتی، استفاده از خدمات اینترنتی و … حتما روی گوشی موبایل تان هم کلی برنامه و اپلیکیشن کاربردی دارید.

با همین اینترنت و موبایل می توانید جمعه بازار که نه روز بازار فروش کالاهای دست دوم خودتان را داشته باشید!

شیپور را دانلود کنید یا وارد سایت بشوید، بعد از ثبت نام با شماره موبایل یا ایمیل تان، چندتا عکس با کیفیت از کالاها بگیرید و به همراه با یک عنوان مناسب، توضیح کافی و قیمت پیشنهادی خودتان چند آگهی که هیچ هزینه برای تان نخواهد داشت، ثبت کنید. آگهی ها ظرف دو دقیقه تایید می شوند. حالا شما روز بازار شخصی خودتان را دارید که بیست و چهار ساعته  و در تمام روزهای هفته فعال است، هیچ هزینه ای هم برای تان ندارد و نیازی نیست زحمت چندانی هم بکشید اما به همان روش جمعه بازار کالاهای دست دوم تان را می فروشید. هم انباری و گوشه و کنار خانه خلوت می شود. هم این کالاها بی استفاده نمی مانند و هم از جایی که انتظارش را نداشته اید کلی پول نصیب تان می شود!

راه انداختن روز بازار شیپوری تان را از همینجا با دانلود اپلیکیشن شیپور یا ثبت آگهی رایگان از طریق سایت شروع کنید.

 

 

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.