ماجرای غذا ساز هدیه روز مادر من!

وقتی سال قبل واسه روز مادر، یه قالیچه جاجیم دست بافت خریدم، فکر نمیکردم نوع جنس این فرش به مذاق مامانم خوش نمیاد و بعد یه هفته استفاده، از اتاقش جمع کنه و بذاره تو انباری. ولی خب از اونجایی که میدونستم زبری جاجیم اذیتش میکنه ناراحت نشدم. بعد این قضیه متوجه شدم من کلا تو خرید هدیه واسه مامانم چندان مهارت ندارم. آخه روز تولدشم یه دستگاه فرمو برقی خریدم که از طرز کارش خوشش نیومد.
برای همین تصمیم گرفتم امسال با دقت نظر بیشتری کادو روز مادر رو بخرم. واسه این کار با پدرم مشورت کردم. احتمال دادم اون بهتر سلیقه مامانمو بشناسه. اما قضیه این بود که کلا مامانم زیاد با چیزی که خودش انتخاب نمی کرد و در قالب هدیه دریافت می کرد، راحت کنار نمی اومد. آخه پدرم گفت هدیه روز زن سال گذشته اونم الان تو کشو کمده و هرگز استفاده نشده. پدرم براش یه جفت کفش خریده بوده.
خب فکر کردیم امسال از خودش بخواییم که با ما بیاد برای خرید. در هر صورت ما دوست داشتیم خاص بودن این روز رو به مامانم نشون بدیم.
وقتی پینشهادمونو به مامانم گفتیم، ازش استقبال کرد. راستش خیلی هم خوشحال شد و قرار شد فکر کنه که چی لازم داره بریم همونو بخریم. به نظرم بهتر از این بود که کلی پول خرج کنیم و بعد بی استفاده بیوفته گوشه خونه.
خلاصه اینکه دو سه روز بعد مامانم گفت ترجیح میده امسال به جای یه وسیله شخصی، واسه یه وسیله برقی واسه آشپزخونه اش بخره که کار غذا پختن براش آسونتر بشه و چون میدونست نظرش پذیرفته میشه، سریع گفت میخواد یه غذا ساز برقی داشته باشه.
ایده خوبی بود. قبول کردم و قبل از اینکه بگم کی بیام بریم خرید، گفت تصمیم داره این غذا ساز رو از یه سایت اینترنتی بخره. مامانم مثل اینکه زیاد از سایت شیپور دیدن کرده بود. چون بدون اینکه اجازه بده من نسبت به دست دوم بودن این وسیله اعتراض بکنم، گفت قبلا دیده دوستاش از اینجا چیز میز خریدن و کلی هم راضی بودن.
استدلال مامانم این بود که اگه بدونی کالای مورد نظرت قراره چجوری کار کنه و اجزاشو بشناسی، میتونی با یه قیمت مناسب دست دومشو بخری بدون اینکه فکر کنی یه کالای خراب رو بهت انداختن.
راستش خیلی مصر بود. واسه همین من دیگه چیزی نگفتم. فردای اون روز بهم خبر داد که غذا ساز رو خریده. از صداش معلوم بود از خریدش هم خیلی راضیه. میگفت غذا ساز رو به نصف قیمت بازار تهیه کرده.
بعد از این بود که به فکرم رسید سری به شیپور بزنم. مامانم راست میگفت. توی این سایت میشه کلی وسایل مختلف در حد نو پیدا کرد. یهو به نظرم رسید حالا که مامانم به خرید و فروش اینترنتی علاقمنده، بد نیست پیشنهاد بدم هدیه های که قبلا گرفته و بعد بدون هیچ استفاده ای گذاشته تو کمد و انباری رو برای فروش اینجا آگهی کنه.
پیشنهاد من مجددا با استقبال مامان روبرو شد. راستش انگار خودشم به فکرش رسیده بود ولی خجالت می کشیده کادوها رو بفروشه.
خلاصه با کمک هم از اون کفش هدیه پدرم و قالیچه جاجیم من عکس گرفتیم و چون قیمت دست اول اونا دستمون بود، با یه رقم مناسب گذاشتیم برای فروش.
هنوز نمیدونم، چقدر طول می کشه که مامانم بتونه چیزایی که به کارش نمی اومد رو بفروشه، ولی در کل ایده خوبی برای خودم و دوستام شد. الان که دقت می کنم می بینم می تونم از طریق این سایت یه تغییراتی تو طراحی دکور خونه ام به وجود بیارم.
سال قبل من یه ساعت دیواری به مناسبت تولدم هدیه گرفتم که از سر ناچاری زدم به دیوار ولی هیچ هماهنگی با سایر دکوری های خونم نداشت. تصمیم دارم این ساعتو بذارم برای فروش و با پولش یه چیز دیگه از همین سایت بخرم.
شما هم اگه قراره به مناسبت روز مادر و زن، هدیه ای بخرین، قبل از سر زدن به بازار خوبه نگاهی به شیپور بندازین. مطمئنا میشه چیزی که مدنظرتونه اینجا پیدا کنین. در ضمن اگه تو خونه کادوهایی دارین که به سبک سلیقه شما نیست، شیپور بهترین محل برای فروش اوناست.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.