از مصرف پنهانی اینترنت گوشی موبایل با این راه ها جلوگیری کنید!

شاید شما هم تجربه کرده باشید که تنها پس از چند روز از خرید بسته اینترنت و داده های تلفن همراه می بینید که بیشتر حجم اینترنت تان مصرف شده است، در حالی که خودتان معتقدید استفاده چندانی از داده های تلفن همراه نکرده اید و تا مدت طولانی تری باید از آن استفاده می کردید. حق با شماست. چون شما از اینترنت استفاده نکرده اید اما گوشی موبایل تان پنهانی از داده های تلفن همراه استفاده کرده است. برای جلوگیری از این مشکل همراه شیپور باشید تا راه های آن را بررسی کنیم.

اول از همه باید به این موضوع عادت کنید که تنها هنگامی داده های تلفن همراه را روشن کنید که می خواهید از آن استفاده کنید. بسیاری از افراد هنگام چت کردن در شبکه های اجتماعی اینترنت موبایل را روشن می کنند و تا ساعت ها و یا تا هنگامی که چت ادامه پیدا کند آن را خاموش نمی کنند این موضوع باعث می شود هم وقتتان هدر برود و هم اینترنت گوشی موبایل تان هدر برود. بهتر است برای چت کردن و گشت زدن در شبکه های اجتماعی برنامه زمانبندی داشته باشید. همچنین هنگامی که داده های تلفن همراه خاموش است می توانید مطمئن باشید که برنامه های پس زمینه که شما از در حال اجرا بودن آن ها غافل هستید اینترنت مصرف نمی کنند.

GPS هم از جمله امکاناتی است اینترنت زیادی مصرف می کند. همینطور برنامه هایی مثل Google Map  که مستقیما از GPS استفاده می کنند هم حجم زیادی از اینترنت را مصرف می کنند. برای جلوگیری از این موضوع GPS را خاموش کنید و تنها زمانی که به آن نیاز دارید آن را روشن کنید. همینطور هم  Google Map را برای سرگرمی و گشت زدن باز نکنید. اگر نمی دانید کدام برنامه ها استفاده بیشتری از اینترنت دارند می توانید در قسمت Data Usage میزان مصرف داده ها و این که هر برنامه چه میزان از داده ها را استفاده می کند، ببینید.

از برنامه های پر مصرفی که خیلی ضروری نیستند هم صرف نظر کنید. به روز رسانی برنامه ها را هم بگذارید برای زمانی که به اینترنت وای فای متصل خواهید شد. می توانید برنامه ها از طریق گزینه Auto-update apps طوری برنامه ریزی کنید که این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهند.

دانلود و اجرای خودکار ویدئوها، عکس ها و فایل های صوتی را در برنامه هایی مثل اینستاگرام، فیس بوک، تلگرام و … غیر فعال کنید. تا هر ویدئو یا فایلی را واقعا نیاز دارید و می خواهید دانلود کنید نه همه فایل ها و ویدئوها را. البته در برنامه هایی مثل اینستاگرام و یوتیوب می توانید با انتخاب گزینه Use less data مصرف کلی اینترنتی را که این برنامه ها مصرف می کنند کاهش دهید.

مواردی که گفتیم درباره گوشی موبایل اندرویدی است. اگر می خواهید گوشی موبایل قدیمی تان را بفروشید در سایت شیپور یک آگهی رایگان ثبت کنید و صفحه موبایل، تبلت و لوازم سایت شیپور را ببینید تا برای خرید گوشی تازه قیمت دستتان باشد.

 

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.