حفظ اطلاعات گوشی موبایل و … در برابر خطرات WIFI عمومی

بسیاری از ما از دیدن جمله «وای فای رایگان» یا «free wifi» در مکان های عمومی هیجان زده می شویم و سریع گوشی موبایل و تبلت یا هر وسیله الکترونیکی هوشمندی که به وای فای متصل می شود را بیرون می آوریم تا از اینترنت رایگان استفاده کنیم. دانلود کنیم، برنامه ها را بروز رسانی کنیم، در شبکه های اجتماعی گشت بزنیم، ویدئو ببینیم و خلاصه تا فرصت داریم و اینترنت رایگان است کارهای دیگرمان را هم انجام بدهیم! یا حتی وقتی در مکانی هستیم و وای فای بدون رمز پیدا می کنیم به فوری به آن متصل می شویم و خوشحال هم می شویم که اینترنت مجانی پیدا کرده ایم…
اما این خوشحالی اصلا خوب نیست و ممکن است پیامدهای بسیاری داشته باشد که بعدا گریبانگیرمان شود.
پیامدهایی مثل هک شدن اطلاعات شخصی به ویژه اطلاعات حساب ها و کارت های بانکی از مهمترین مشکلاتی است که اتصال به وای فای عمومی به وجود می آورد.
برای جلوگیری از هک شدن اطلاعات و اتصال ایمن به شبکه های وای فای عمومی بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید:
قبل از هر چیزی هیجان زده نشوید و فوری به شبکه وصل نشوید! اول اتصال خودکار دستگاه به شبکه های عمومی را تبدیل به اتصال دستی کنید. هکرها نام های عمومی به روتر و هات اسپات خود می دهند و با این کار شما را فریب می دهند. اما در در حالت اتصال دستی شما پیش از اتصال می توانید از کارمندان مکانی که قصد اتصال به وای فای آن را دارید نام دقیق شبکه را بپرسید و پیش از اتصال حتما «وی پی ان» یا فیلتر شکن دستگاه را روشن کنید.
دوم این که هرگز در هنگام استفاده از وای فای عمومی کارهای بانکی خود را انجام ندهید. این کار مثل این می ماند که اطلاعات حسابتان را در خیابان فریاد بزنید! بهترین مکان برای انجام کارهای آنلاین بانکی، خانه شخصی و با استفاده از وای فای خودتان است.
سوم این که فایل های موجود روی گوشی موبایل و لپ تاپ را از حالت به اشتراک گذاری خارج کنید و بعد به وای فای عمومی متصل شوید.
چهارم این که فایروال گوشی موبایل و لپ تاپ تان را فعال کنید یا برنامه ها و نرم افزارهای امنیتی دیگری را روی دستگاه نصب کنید و فعال نگه دارید.
در نهایت این که هنگام استفاده از گوشی موبایل و لپ تاپ در مکان های عمومی چه به شبکه وای فای وصل شده باشید یا چه نشده باشید مراقب اطرافتان باشید که چشم های بسیار زیادی نمایشگر گوشی ها، تبلت ها و لپ تاپ ها را می پایند!
برای دیدن قیمت انواع گوشی موبایل و تبلت به سایت شیپور صفحه موبایل، تبلت و لوازم مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.