با این راه ها خودتان را از خطر تبلت، لپ تاپ و گوشی هوشمند محافظت کنید!

امروزه در هر خانه ای حداقل چندین وسیله الکترونیکی، مثل تبلت، لپ تاپ و گوشی هوشمند وجود دارد، که به مودم وای فای هم متصل هستند. در همین خانه ها کودکان و نوزادان هم زندگی می کنند و شاید بیماران، مصروع، بیماران دچار ام اس یا دیگر بیماری های عصبی هم در کنار این وسایل در همین خانه ها زندگی کنند، بدون آنکه از خطرات و آسیب هایی که هر روز و هر لحظه آنان را تهدید می کند اطلاعی داشته باشند.
تبلت‌، گوشی‌ هوشمند و دیگر ابزارهای الکترونیک مثل لپ تاپ، هر چه قدر هم کارآمد باشند اما خطراتی جدی برای سلامتی افراد بیمار به ویژه بیماران دچار صرع و ام اس و البته کودکان و نوزادان دربردارند.

چنانچه تبلت یا گوشی هوشمند به شبکه وای‌فای متصل باشد، امواج الکترومغناطیس را در فضا منتشر می‌کند. این موضوع درباره لپ تاپ و اتصال آن به شبکه وای فای هم صدق می کند.

خطر در معرض این امواج بودن به اندازه ای جدی است که پزشکان مغز و اعصاب به بیماران مصروع یا دچار ام اس و یا سایر بیماری های اعصاب توصیه می کنند که از گوشی هوشمند ، تبلت و … استفاده نکنند. چرا که امواج مغناطیسی شبکه های وای فای علاوه بر تشدید این بیماری ها، سرطان، تومورهای مغزی، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، فلج چندگانه را نیز باعث می شود. همچنین این امواج افراد مستعد را دچار بیماری های روانی نیز می کنند.

از دیگر علائم شایعی که می توان دلیل آن را استفاده از تبلت، لپ تاپ و گوشی هوشمند متصل به شبکه وای فای دانست، سردرد، خستگی، بی‌خوابی و برخی دردهای شایع است که ممکن است خیلی از افراد جامعه آن ها را هر روز تجربه کنند اما از دلیل اصلی این علائم آزار دهنده اطلاع نداشته باشند.

چطور از خطر گوشی هوشمند دور بمانیم؟

بسیاری از افراد جامعه تبلت، لپ تاپ و گوشی هوشمند ابزار کار یا تحصیل آنان است و بدون استفاده از آن ها زندگی کاری و تحصیلی شان مختل خواهد شد، برای کم کردن آسیب ناشی از استفاده از این ابزار متصل به شبکه وای فای، سعی کنید این ابزار را  تا ۲۰ سانتی‌متر دور از بدن خود قرار بدهید و بهتر است از لپ‌تاپ به جای تبلت استفاده کنید. اما در استفاده از لپ تاپ هم صحیح تر آن است که لپ‌تاپ از طریق کابل شبکه به اینترنت متصل باشد و از قرار دادن لپ تاپ‌ها روی پاها و زانوهایتان جدا خودداری کنید و از باتری آن استفاده کنید لپ تاپ را هنگام استفاده به برق متصل نکنید. نکته دیگر اینکه آسیب استفاده از لپ تاپ و گوشی هوشمند در شب بیشتر است.

اگر خواهان خوابی راحت هستید بهتر است دو ساعت قبل از خواب گوشی هوشمند یا تبلت خود را کنار بگذارید. می توانید برای کاهش آسیب های حاصل از امواج وای فای از گیاه کاکتوس هم کمک بگیرید، روی میز کارتان یا در اتاق خوابتان حتما یک یا چند گیاه کاکتوس نگهداری کنید.

برای دیدن قیمت گوشی هوشمند نو و دست دوم می توانید به سایت شیپور صفحه گوشی هوشمند مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.