با تابلو ها روحیه تون رو نو کنین!

خیلی وقتا بری اینکه فضای آپارتمانمو تغییر بدم یکی از اولین کارایی که به ذهنم رسیده، تغییر دیوار کوب ها و تابلوهاست. جایی که نگاه آدم زیاد بهش برخورد میکنه و ناخودآگاه تاثیر زیادی توی روحیه میذاره. برای همین انتخاب شتابزده یا بی دقتی تو این مسئله میتونه در کل فضای خونه رو سنگین و نامطبوع جلوه بده.
اما مسئله مهم برای انجام اینکار اینه که مهم نیست ما از تابلوهای گرون قیمت یا نقاشی های اصل استفاده کنیم. گاهی میشه با یه تعداد پوستر هم اتاق رو دلنشین کرد به شرطی که در انتخاب زمینه پوستر و قابش هارمونی رنگ ها رو در نظر داشته باشیم.

رنگ ها مهمتر از طرح های تابلوها هستن. برای همینه که تابلوهای بزرگتر از مقیاس های متداول، چشمگیرتر از تابلوهای اصیل تر کوچیکه.
در واقع رنگ به عنوان یه متغیر مهم می تونه حتی خریدار یه خونه رو ترغیب کنه خونه رو بخره یا از خیرش بگذره. از پر کاربردترین رنگ ها تو فضای داخلی ساختمان، رنگ سفیده که اگه فضای داخلی آپارتمان رو با این رنگ نقاشی کنین میشه امید بیشتری به فروش سریعش داشت.
رنگ های روشن و خنثی اتاقو روشن تر و بزرگ تر جلوه میدن. علاوه بر رنگ دیوارها، پس زمینه تابلوها هم مهم هستن.
پس از تابلوهایی استفاده کنین که از دیدنش حس خوبی بهتون منتقل بشه. مهم نیست چه سبکی (مدرن یا سنتی) برای دکوراسیون انتخاب میکنین. چیزی که مهمه رنگ هاست.
رنگ‌ سفید حاشیه‌ های تابلو به‌ طور کلی‌ باعث‌ تعدیل‌ گرمای‌ رنگ‌ موضوع‌ و پر رنگ تر دیده‌ شدن‌ تابلو و رنگ‌ سیاه هم‌ موجب‌ فروغ‌ بیشتر و گرمای‌ بیشتر رنگ های‌ موضوع‌ میشن.
رنگ های روشن، انتخاب قاب عکس ها و تابلوهای صنایع دستی فضایی سنتی و گیرا با توجه به فرهنگ کشورمون به اتاق نشیمن شما می بخشه. یک یا دو رنگ گرم هم برای تابلوها یا بعضی از وسایل خونه انتخاب کنین تا چشمان بیننده از دیدن رنگ های خنثی خسته نشه. این رنگ ها می تونه در کوسن مبلمان، آباژورها یا قالیچه هم به کار برده بشه.
حداقل روی دیوارهای اتاق نشیمن یک یا دو تابلو بزرگ و زیبا متناسب با نحوه دکوراسیون نصب کنین.

اگر از تابلو تنها برای هماهنگ سازی مبلمان با دیوارها استفاده می کنین پیشنهاد می کنم نقاشی های سورئال یا پست مدرنیسم رو امتحان کنین. برای جذابیت بیشتر این آثار روی دیوار قاب یا پاسپارتو مشکی یا قهوه ای سوخته بسیار ایده آله و هماهنگی خوبی رو با کف های سرامیکی، پرده و نورهای فلور ایجاد می کنه.
توجه داشته باشین که تابلوهای (عکس – نقاشی) برای منزل (به جز اتاق خواب) باید ترکیبی از رنگ های اصلی و شاد باشن تا در بیننده احساس امید و تعلق بیشتر ایجاد بکنه.
در مورد تابلوهای خوشنویسی محدودیت انتخاب وجود نداره. برای تزئین اتاق خواب (بسته به روحیات خودتون و خانواده ) از تابلوهای آرامش بخش (‌رنگ های سرد) و تابلوهای هیجان انگیز (رنگ های گرم) استفاده کنید .برای این قیمت حتما به تاثیر رنگ ها بر روحیات دقت کنین.
راستی از آثار تجسمی و بومی استان یا شهر خودتون به طوری که رنگش با وسایل خونه در هماهنگی باشه استفاده کنین.
ضمنا لازم نیست همیشه تابلوها به دیوار نصب بشن، بسیاری‌ از تابلوها را میشه بدون‌ نصب‌، مستقیماً روی‌ سه‌ پایه‌ نقاشی‌ بذارین. روحیه‌ راحت‌ و هنری‌ فضا از این‌ راه تشدید میشه.
حواستون باشه که تابلوهایی‌ با سبک های‌ مختلف‌ به‌ لحاظ‌ نوع‌ موضوع، تکنیک‌ هنری، نوع‌ و سبک‌ قاب‌ در کنار هم‌ قرار نگیرن. چون بیننده‌ به‌ لحاظ‌ تشخیص‌ هویت‌ و روحیه‌ فضا سردرگم‌ میشه. بهتره‌ بین‌ فضاهایی‌ با روحیه‌های‌ متفاوت‌ به‌ میزان‌ کافی‌ فضای‌ خنثی‌ (دیوار خالی‌ از تزیینات) وجود داشته‌ باشه.
اگه دوست دارین از تابلوهای دیجیتال استفاده کنین بد نیست سری به مطلب قاب دیجیتال ، یک آلبوم عکس ساده یا ابزار پول‌سازی؟ بزنین!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.