کتاب دست دوم و نو هیچ فرقی نداره!

با اینکه به کتاب علاقه خاصی دارم و از بچگی یکی از کارهای مورد علاقه من عضویت تو کتابخونه های شهر و سپری وقتم تو این جور جاها بود، ولی خودم بیشتر از ۲۰ جلد کتاب توی خونه ندارم. وقتی تصمیم گرفتم یه گوشه اتاق خوابمو اختصاص به کتابخونه شخصیم بدم، دیدم دچار فقر کتاب هستم!
واسه همین به فکرم رسید با خرید کتاب هایی که چند وقتیه توی ذهنم دنبال زمان مناسب برای تهیه و مطالعه شون می گردم، کتابهامو زیاد کنم. اما وقتی به کتابفروشی ها سر زدم، متوجه شدم بیشتر از یکی دو جلد نمی تونم کتاب بخرم. کتاب بدجوری گرون شده و فروشنده ها علتشو افزایش تعرفه کاغذ می دونن.
هرقدر هم دنبال چاپ قدیم کتابهای مورد نظرم گشتم، به نتیجه نرسیدم. خلاصه اینکه با دو جلد کتاب برگشتم خونه. ولی هنوز برای شکل دادن به یه کتابخونه چهار قفسه ای کلی کتاب لازم بود. با احتساب کتاب های دوره دانشگاهمم نمی شد کاری برای پر شدن قفسه ها کرد.
نه اینکه خیلی برام مهم باشه کتابخونم لبریز از کتاب باشه تا دوستانم شروع کنن به تعریف و تمجید از من، ولی وقتی خواستم بعد سال ها یه کتابخونه شخصی داشته باشم، دلم نمیخواستم زیادی خالی باشه. ضمن اینکه لازم داشتم یه سری کتاب جدید بخونم و این فرصتی بود که با این کتابها، به اتاقم سرو شکل تازه ای بدم.
تصمیم گرفتم دنبال بن کتاب باشم که توی روزهای نمایشگاه کتاب، تعداد بیشتری کتاب با این شندرغاز پولم بخرم ولی کو تا آغاز کار نمایشگاه بین المللی کتاب. اما توی همین جستجو واسه بن کتاب توی اینترنت، فکر کردم شاید باشن مغازه هایی که کتاب دست دوم و چاپ قدیم عرضه کنن.
یکی دو تا فروشگاه پیدا کردم ولی خب چون مسیرشون به من دور بود، گذاشتم برای یه وقت مناسب. تو این جستجوها با بازار اینترنتی فروش و معاوضه کتاب شیپور آشنا شدم. این سایت یه ایده جالب ارائه کرده که افراد به راحتی می تونن کتاب هایی که لازم ندارن رو بذارن برای فروش و حتی جالب اینکه پیشنهاد داده اگه به پول کتاب هم احتیاج ندارین، به طور رایگان عرضه کنین!
با اشتیاق شروع کردم به بررسی کتاب های دست دوم شیپور. باورم نمیشد! اینجا تونستم چندتا کتابی که به خاطر قیمت بالا از خیر خریدشون گذشته بودم رو، با نصف پیدا کنم.
فوری با فروشنده تماس گرفتم و قرار شد که عصر همون روز برم از فروشنده تحویل بگیرم. ظاهرا کتاب ها تمیز و مرتب بود. حتی یکی از اونا رو فروشنده داده بود بیرون جلد گالینکور کرده بودن.
بعد از این تجربه خیلی خوب، دیگه هر ماه به شیپور سر میزنم تا شاید کتاب های مورنظرمو بتونم پیدا کنم. راستی تو این بین منم کتاب های دوره دانشگاهمو که دیگه کاربردی برام نداشتن توی شیپور آگهی کردم. اگه اینا فروش بره میتونم با پولشون یه سری کتاب جدید بخرم.
ضمن اینکه تصمیم دارم، هر چند ماه یه بار هم کل کتابهای کتابخونمو از این طریق تغییر بدم. آخه لزومی نمی بینم کلی کتاب که بعضیاشونو چندبار هم خوندم نگه دارم اونم در شرایطی که فضای چندانی توی خونه ندارم. این طوری هم نظم بهتری به فضای کتابخونم می دم هم از کتاب های جدید استفاده می کنم.
شما هم می تونید ازاین فرصت عالی تو شیپور استفاده کنین. ممکنه تو خونه کلی کتاب داستان و و آموزشی کودکان داشته باشین که با بزرگ شدن فرزندتون دیگه به کارتون نمیاد یا اینکه دوره تحصیل شما تموم شده و کتابهای درسی دانشگاهی رو توی کارتون توی انباری گذاشتن، خب بهتره بیاین اینا رو تو شیپور بفروشین. این راه کار عالی برای برگردوندن هزینه های بالای خرید کتابهای آموزشی و کمک درسی بچه های دوره دبیرستان هم هست.
مطمئنا افرادی که قراره برای کنکور آماده بشن، کلی پول صرف خرید این دست کتاب ها می کنن، خب اگه دیگه به کارتون نمیاد با یه آگهی رایگان، تو این سایت اونا رو بذارین برای فروش. ضمن اینکه این عمل شما میتونه یه کار خیر هم محسوب بشه. چون امکان استفاده همه از کتابهای گرون قیمت رو با مبالغی کمتر واسه افرادی که توان پرداخت این مخارج رو ندارن، فراهم میکنه.

برای دیدن قیمت انواع کتاب نو و دست دوم به سایت شیپور صفحه کتاب مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.