بدون هزینه آگهی، استخدام بشین و استخدام کنین!

توی اداره ما، کارمندهای قسمت حروف چینی، منشی و مسئول دفتر مدیر بیش از سایر قسمت ها تغییر می کن. در واقع اون قسمت یه ترافیک عبور و مرور سنگین داره. یعنی هنوز سه ماه از اومدن منشی جدید نگذشته و صندلی اش رو گرم نکرده که می بینیم از فرداش اون میز و دفتر و دستک باز خالیه و وظایفش میوفته رو دوش بقیه.
حالا بماند که این “بقیه” چه کسانی می تونن باشه. از معاون اداره گرفته تا مسئول کارگزینی، حسابدار و یه وقت هایی هم مدیر. آخه موقع استخدام منشی واسه اداره ما، شخص مورد نظر باید توانایی انجام دست کم پنج تا کار رو به طور همزمان رو داشته باشه از تنظیم قرارداد بازرگانی تا تعیین روزهای جلسه، دریافت اعتراضات فیش حقوقی و مسائل بهداشتی و آرایشی اداره.
برای همین نبود منشی، یعنی کأن لم یکن شدن بخش مهم اداره. واسه رفع این مشکل من چند تا پشینهاد به قسمت روابط عمومی دادم اول اینکه استخدام یه منشی با حقوق مکفی در غیر این صورت باید بعد از سه ماه باید منتظر استعفاش باشن. دوم اینکه طبقه بندی وظایف منشی در غیر این صورت فرد استخدام شده دچار سردرگمی میشه و سوم اینکه تحصیلات منشی باید با کارش همخوانی داشته باشه وگرنه فرایند استخدام باز هم با شکست روبرو میشه.
پیشنهادهای من انگار کارگر افتاد که از من درخواست شد برای ارائه توضیحات بیشتر توی جلسه مدیر و معاونین شرکت کنم. اونا تصمیم داشتن برای اولین بار مساله استخدام حروف چین، منشی و مسئول دفتر رو یک بار برای همیشه حل کنن و این طوری شد که از من خواستن اگه کسی رو با ویژگی های شغلی مذکور می شناسم معرفی کنم.
بعد هم یه آگهی تو اداره زدن که کارمندها اگه اشخاصی با این مشخصات رو می شناسن، برای پست های خالی پیشنهاد بدن. اما به نظر من این راهش نبود. توی همون جلسه هم به این شیوه استخدام اعتراض کردم ولی اثر نداشت.
واسه همین تصمیم گرفتم خودم دست به کار بشم و با راهی که می شناختم مشکل رو حل کنم. راستش من آگهی کار این اداره رو از روزنامه پیدا کردم. ولی از اونجایی که من برای حل مشکل موجود اداره نمی خواستم هزینه ای متقبل بشم و یا از همون روش های قبل استفاده بکنم، از سایت شیپور کمک گرفتم.
این سایت رو مامانم توی تبلیغات اینترنتی پیدا کرده بود و بعد از اون با استفاده شیپور شروع کرد به تغییر دکوراسیون خونه. وقتی من هم سایت رو دیدم متوجه شدم یه قسمت داره به اسم ” استخدام” که هم اشخاص جویای کار رزومه ارائه میدن و هم موسساتی که دنبال کارمند هستن، آگهی استخدام منتشر می کنن.
اصلا همین ایده من رو جسور کرد که به شیوه استخدام کارمند توی ادارمون ایراد بگیرم. خلاصه اینکه بدون اطلاع مدیر و مسئولین اداره، از بین رزومه های ارائه شده توی شیپور دو مورد رو انتخاب کردم که با توجه به سابقه کاریشون می تونستن در حوزه مورد نیاز اداره ما استخدام بشن.
روز بعد که رزومه ها رو به مسئول کارگزینی ارائه کردم، با بررسی سابقه کاری اون ها، اظهار تمایل کرد که با این اشخاص مصاحبه بکنه. در نهایت اینکه اداره ما تونست بعد از ماه ها بی ثباتی در قسمت استخدام منشی و حروف چین، مشکلش رو به راحتی حل کنه.
چرا که مسئولین اداره ضمن در نظر گرفتن پیشنهادهای من، این بار بدون درج آگهی توی روزنامه و به انتظار نشستن برای حضور افراد متقاضی، خودشون از بین افراد جویای کار و رزومه های منتشر شده اون ها در شیپور، کارمند مورد نظر رو انتخاب می کردن.
البته وقتی هم که شخصی با مهارت خاصی رو لازم داشتن توی همین سایت آگهی استخدام کارمند درج می کردن که تقریبا بیشتر اوقات سریع هم به نتیجه می رسیدن.
اگه شما هم دنبال کار مناسب هستی، بهتره به جای سر زدن های هر روز به آگهی های روزنامه، روزمه علمی و کاری خودتون رو به عنوان جویای کار توی سایت شیپور به طور مجانی ثبت کنین. مطمئن باشین خیلی زود نتیجه می گیرین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.