بعضی میز تحریر ها در شیپور رشد میکنند!

وقتی رفتم خونه خالم تا پسر تازه به دنیا اومدشو ببینم توی اتاق خواب اون کوچولو، یکی از وسایلی که به چشمم اومد میز تحریری بود که روی وسایل سیسمونی خریده شده بود. راستش برام عجیب بود که چرا از الان یه همچین وسیله ای برای بچه تهیه کردن. دست کم بچه باید چهار ساله میشد که می تونست از این میز تحریر استفاده کنه. ولی خب مثل اینکه خالم می خواسته تحت هر شرایطی وسایل بچه کامل باشه.
از این قضیه ۶ سالی می گذره. اینکه چجوری یاد این خاطره افتادم علتش توی تماسی بود که خالم با من گرفت. به من گفت تصمیم داره واسه پسرش یه میز تحریر جدید بخره و اگه وقت دارم باهاش یه سری به بازار بزنم. وقتی ازش پرسیدم اون میز قبلی چی شد گفت هم یه کم رنگ پریده شده و هم دیگه برای قد و قواره پسرش کوچیک شده. به خصوص که سال بعد می خواد بره مدرسه و اون ترجیح میده یه میز تحریر بزرگتر که چند تا کشو بیشتر هم داشته باشه، بخره.
مطمئن بودم از اون میز تحریر قدیمی روی هم رفته حتی ۱۰ بار هم استفاده نشده. آخه بچه توی اون سن حس نشستن پشت میز واسه یه نقاشی نداره. وقتی از خالم پرسیدم قراره با میز تحریر قدیمیش چیکار کنه، جواب داد که احتمالا میذارش دم درتا هر کی که لازم داره بیاد و برش داره. دلیل این تصمیم خاله م هم اینه که فکر نمیکنه این میز به کار کسی بیاد! ضمن اینکه گفت حوصله سمساری هم نداره. به قول خودش “مگه سمسار چقدر می خواد برای میز پول بده”. یه جورایی راست می گفت. سمساری ها پول خوبی برای اثاثی که از مردم می خرن نمیدن.
واسه همین وقتی شنیدم قراره میز تحریر نو ولی کوچیک پسرش رو بذاره دم در، بهش پیشنهاد دادم اگه واقعا به پول فروش اون نیاز نداره، میز تحریر رو توی سایت شیپور آگهی کنه و بنویسه که این میز تحریر رایگانه. اینجوری خیلی زودتر مشتری براش پیدا میشه و اونم می تونه میز تحریر جدیدی رو توی اتاق جایگزینش کنه.
خالم پیشنهاد منو پذیرفت. چون متقاعد شد حتما اشخاصی هستن که هزینه خرید یه میز تحریر براشون زیاده، خب وقتی اون به این پول احتیاجی نداره بهتره میز رو بده به اونا. بالاخره خیلی خیلی از دم در گذاشتن بهتر بود. این طوری بیخود چوب و سرمایه ای هم که صرف ساخت میز تحریر شده بود هدر نمی رفت.
فقط خالم قبل از آگهی کردن توی شیپور، با یه روغن جلا، به میز رنگ و رویی داد تا نو به نظر برسه. بعد از این تجربه خوشایند بود که، خالم تصمیم گرفت دنبال میر تحریر بزرگتری توی همین سایت بگرده. چون بعد از جستجویی که تو سایت کرد متوجه شد، لوازم دست دوم، به معنی لوازم کهنه و زهوار دررفته نیست. بعضی اوقات افراد به خاطر تغییر محیط زندگی، مهاجرت به خارج کشور یا عوض شدن شرایط و سلیقه ها یه سری اجناس دیگه به کارشون نمیاد که چندان هم استفاده نشدن. مثل همون میز تحریری که خودش توی شیپور آگهی کرده بود.
خلاصه اینکه دو سه هفته ای هر روز آگهی های جدید رو بررسی کرد تا این که تونست میز تحریری که باب میلش بود رو پیدا کنه.
سایت شیپور یه بازار بزرگ مجازیه که بهترین مکان برای تغییر دکوراسیون اتاق کودک محسوب میشه. واقعیت اینکه بچه ها بعد از مدتی دلشون میخواد وسایل اتاق خواب و رنگشون رو تغییر بدن اما این تغییر دکور همیشه برای خانواده ها پر هزینه است. چون این تغییرات شامل تخت خواب، پرده، فرش، میز تحریر، کمد لباس و حتی تابلوهای روی دیوار میشه.
اما شیپور به شما این امکان رو میده که وسایل اتاق خواب بچه ها رو با هزینه خیلی کمتر از فروشگاه ها تغییر بدین. برای آگاه شدن در این زمینه هم، من بهتون پیشنهاد میکنم مطلب “فرش ها با بچه ها بزرگ نمی شن” رو که توی وبلاگ شیپور منتشر شده، بخونین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.