هنگام خرید تابلو فرش مراقب این حیله ها باشید!

تابلو فرش به فرش‌هایی است که برای تزیین ساخته می شوند. اندازه‌های استاندارد تابلو فرش بین ۳۵ در۵۰ سانتی متر تا ۲ در۳ متراست.

پایتخت تابلوفرش جهان در آذربایجان ایران و شهر کوچکی به نام سردرود است که پیشینه ای سه هزار ساله دارد. مثل خیلی از چیزهای دیگر تابلو فرش هم از پیشرفت تکنولوژی بی نصیب نمانده است چون در سال های اخیر طراحی نقشه این نوع فرش‌ ها با کامپیوتر انجام می شود.

هنگام خرید تابلوفرش باید چند نکته را در نظر داشته باشید تا در دام حیله های فروشنده نما ها گرفتار نشوید و بتوانید متناسب با هزینه ای که می کنید تابلوفرش مرغوبی بخرید.

مثل هر فرش دیگری، موقع خرید تابلو فرش باید به پشت آن توجه کنید. چون پشت فرش نشان می دهد که گره هایی که زده شده چقدر درشت یا ریز است. همینطور می توانید ببینید که دقیق بودن شانه هایی که بافنده زده است تا چه میزان است.

اگر فروشنده ادعا کرد که این کالا دارای شناسنامه است در همین پشت تابلو می توانید شناسنامه و ضمانت نامه آن را هم ببینید.

اگر تابلو فرش قاب نشده باشد برای مطمئن شدن از نداشتن کجی می توانید دو طرف فرش را روی هم بگذارید تا تقارن آن را بررسی کنید.

چله فرش را ببینید تا متوجه بشوید که جنس آن از نخ است یا ابریشم. به این صورت که اگر چله و پرز آن درخشش داشت جنس آن از ابریشم است. البته بعضی از ابریشم ها هستند که درخشش ندارند اما در کارهای ظریف از آن ها استفاده می شود. ولی در هر صورت نمونه هایی که در آن ها از ابریشم استفاده شده است زیباتر، مرغوب تر و گران قیمت تر هستند.

اگر تابلو فرش قاب شده باشد ممکن است کجی های آن از چشم شما پوشیده بماند اما با دقت کردن به پشتش می توانید به راحتی  کجی های آن را ببینید.

اگر خودتان تابلو فرشی دارید که دیگر جایی برای آن ندارید و نمی دانید با آن چه کنید می توانید با ثبت یک آگهی رایگان در سایت شیپور آن را بفروشید و اگر به دنبال خرید یک تابلوفرش زیبا و اصیل هستید و علاقه دارید آن را از کسی بخرید که خودش قبلا از آن استفاده می کرده است می توانید صفحه تابلو فرش در سایت شیپور را ببینید. چون حتما در این صفحه نمونه های اصیل و زیبایی پیدا خواهید کرد که در هیچ مغازه و فروشگاهی وجود ندارد!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.