با دوربین های دست دوم عکس های دست اول بگیریم!

با تموم شدن سال تحصیلی و شروع تعطیلات تابستونی، دخترم به من گفت که تمایلی به ثبت نام توی کلاس های تابستونی نداره و ترجیح میده تمام روزها و ساعت هاش رو به خودش اختصاص بده.
علت این تصمیمش رو می دونستم. سال قبل، من به طور خیلی فشرده توی چند تا کلاس ثبت نامش کردم، طوری که بعد از یه ماه، با وجود هزینه زیادی که براش پرداخت کرده بودم، از خیر دو تا از کلاس ها گذشت. واسه همین امسال قبل از اینکه دست به چنین کاری بزنم، بهم هشدار داد که حاضر نیست توی حتی یه کلاس شرکت کنه.
البته منم نمی خواستم اشتباه تابستون قبل رو تکرار کنم ولی وقتی دیدم به این اندازه از کلاس های تابستانی زده شده، بیخیال شدم و تصمیم گرفتم اون طوری که خودش دوست داره روزهاش رو بگذرونه.
تقریبا سه هفته ای از تابستون گذشته بود که حس کردم حوصله دخترم داره سر میره. آخه توی خونه همش نق می زد و بهونه می گرفت. بهش پیشنهاد دادم بره کلاس ورزشی ثبت نام کنه ولی قبول نکرد. تمایلی هم به ادامه کلاس یک روز در هفته، آموزش گیتارش هم نداشت. راستش متوجه شده بودم دخترم کلا اهل موسیقی نیست. واسه همین، وقتی قرار شد براش دوربین عکاسی بخرم، هزینه اش رو با پول فروش گیتارش، پرداخت کردم.
ماجرای خرید دوربین عکاسی هم از وقتی شروع شد، که دخترم یه روز برای دیدن دوست و همکلاسیش، به خونشون سر زد. اونجا بود که دید دوستش یه دوربین عکاسی هدیه گرفته و تصمیم داره، کل تابستون رو با عکس گرفتن بگذرونه.
این قضیه باعث شد که دخترم هم به فکر عکاسی بیوفته. واسه همین وقتی برگشت خونه از من تقاضای خرید یه دوربین عکاسی آنالوگ کرد. اما من چون می دونستم، علاوه بر هزینه خرید دوربین باید هر مدت یک بار بابت خرید فیلم عکاسی و چاپ عکس ها پول بپردازم، چندان رغبتی نشون ندادم.
اما انگار ۶۶۶۶جایی که میشد با قیمت خیلی کمتری، دوربین عکاسی دست دوم خرید.
وقتی من موضوع رو شنیدم، ترجیح دادم اول از سایت و درستی کارشون اطمینان حاصل کنم. اینجوری بود که متوجه شدم، شیپور یه مرکز انتشار آگهی های فروش هست که خریدارها می تونن به طور مستقیم با فروشنده ارتباط برقرار کنن و بعد از مشاهده و بررسی کالا، اون رو بخرن.
خب تا اینجای کار که من مشکلی نمی دیدم. واسه همین همراه با دخترم شروع کردیم به مشاهده آگهی های فروش دوربین های عکاسی.
قیمت ها تقریبا خوب بود. به همین دلیل ما خیلی زود، تونستیم چیزی که لازم داشتیم رو پیدا کنیم. بعد از خرید دوربین عکاسی، به فکر افتادم خب چرا ما گیتار دخترم رو که علاقه ای بهش نداشت، اینجا آگهی نکنیم؟ اینجوری می تونستیم بخشی از هزینه ای که برای خرید دوربین کردیم، جبران کنیم.
آگهی کردن هم مثل خرید از سایت شیپور، خیلی راحت بود. چون فقط کافی بود یه عکس از گیتار بگیریم و با درج مشخصات و قیمت مدنظرمون، دکمه «ثبت آگهی رایگان» رو کلیک کنیم.
فروش گیتار، زیاد زمان نبرد. چون فصل تابستون و تعطیلات بچه ها، باعث شده بود خیلی از خانواده ها به فکر پر کردن اوقات فراغت بچه هاشون باشن. واسه همین توی شیپور دنبال وسایلی مثل ابزار آلات موسیقی با قیمت پایین بودن.
خلاصه اینکه، با فروش گیتار ما تونستیم نه تنها هزینه خرید دوربین رو به دست بیاریم بلکه دخترم با بقیه اون پول، چند تا فیلم عکاسی هم خرید.
این طوری شد که بعد از یه مدت، تمام اتاق دخترم پر شد از عکس های مختلفی که از در و دیوار، طبیعت، داخل شهر و آدمها گرفته بود. برای همین ما تصمیم گرفتیم اون ها رو روی دیوار اتاقش بچسبونیم.
همین قضیه باعث شد بعد از مدتی، دخترم به فکر ایجاد یه گالری از عکس هاش توی وبلاگ شخصیش بیافته. اول من فکر می کردم این یه بلند پروازی بچگانه است، اما بعد به ذهنم رسید خب این کار می تونه دخترم رو به ادامه عکاسی تشویق بکنه، کاری که شاید در آینده به شکل حرفه ای منجر به ترقی اون بشه. واسه همین من هم توی درج عکس ها در وبلاگ کمکش کردم.
گذاشتن عکس ها توی وبلاگ، همزمان شد با نظرات دوستان و معلمان دخترم درباره اون ها. جالب اینکه خیلی از عکس های مبتدیانه اون تعریف کردن. اما نظر مدیر مدرسه منجر به این شد که دخترم از سایت شیپور برای فروش بعضی از عکس های جالب، ویژه و جذابش کمک بگیره.
مدیر مدرسه زیر چند تا از عکس ها نوشته بود، مایله اون ها رو روی تخت شاسی چاپ کنه و به عنوان یه کار عالی توی کلاس درس سال آینده دخترم و همچنین اتاق کار مدرسه، نصب کنه.
این موضوع، من رو هم تشویق کرد تا با شوق بیشتری، دخترم رو در آگهی کردن عکس هاش در شیپور کمک کنم. اون می خواست حالا که عکس هاش اینقدر برای دیگران جالب بوده، با عرضه برای فروششون، واکنش افراد بیشتری رو بسنجه. ضمن اینکه این کار براش تبدیل به یه سرگرمی عالی می شد، چرا که ثبت آگهی توی شیپور کاملا رایگان بود.
حالا شما هم اگه دوست دارید کارهای هنریتون بیشتر از قبل دیده بشه، می تونین از شیپور استفاده کنین. شاید علاقمندان به کارهای شما که ممکنه شامل انواع صنایع دستی و یا همین عکاسی بشه، مایل باشن بابت اونا پول هم پرداخت کنن.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.