شیپور میتونه سایت املاک هم باشه!

توی اتوبوس نشسته بودم و با خودم فکر می کردم، چقدر زود گذشت. انگار همین دیروز بود که تو فکر این بودم که دیگه قراره حداقل تا چهار سال آینده رو تو تهران زندگی کنم. دو ساعتی می شد که راه افتاده بودم و نهایتا تا ۵ ساعت دیگه می رسیدم ترمینال غرب.
قبول شدن تو یکی از دانشگاه های تهران برام یه آرزو بود. چون به نظرم اینجا بهترین استادا رو می شد ملاقات کرد. راستش تنها مشکل دانشگاهمون این بود که خوابگاه نداشت و برای همینم مجبور بودم خونه بگیرم.
دو ماه اول رو خونه خواهرم زندگی کردم تا این که تونستم تو دانشگاه یکی دو تا همخونه پیدا کنم. برا همین بعد از کلاس کارمون رفتن به بنگاه های معاملات ملکی بود. واقعیتش، این قسمت قضیه اصلا خوب نبود. چون که من و دوستام ماشین نداشتیم و مجبور بودیم یا با تاکسی اینور و اونور بریم یا با پای پیاده. در حالت اول هم هزینه زیادی از دستمون می رفت و هم کلی تو ترافیک تهران گیر می کردیم و تو حالت دوم هم که کاملا از پا می افتادیم.
نزدیک به دو هفته گذشت و ما هم حدود پنج تا خونه رو دیدیم. اما خونه ها یا مشکل داشتن یا مسیرشون خیلی مناسب ماها نبودن. یه شب که برگشتم خونه خواهرم، دامادمون بهم پیشنهاد کرد که به جای این که انقد وقت بذارم و برم بنگاه املاک، بهتره که تو خونه بشینم و از طریق سایت املاک دنبال خونه مورد نظرم بگردم.
راستش این شیوه چند تا فایده عمده داشت. مهمترینش این که از صرف کردن یک هزینه هنگفت برای رفت و آمد و هدر رفتن وقتمون تو ترافیک و خستگی مفرطمون جلوگیری می شد. علاوه بر این، اگر خونه رو از طریق سایت املاک پیدا می کردیم، دیگه لازم نبود که درصد بنگاهی رو هم بدیم. در واقع پیدا کردن خونه اجاره ای از طریق سایت باعث یه صرفه جویی خیلی خیلی مناسب می شد.
یادم اومد که سال گذشته، خواهرم اینا هم، خودشون خونه شون رو از طریق یه سایت املاک پیدا کرده بودن. برا همین از دامادمون پرسیدم که یه سایت املاک درست و حسابی بم معرفی کنه و اونم بهم سایت شیپور رو معرفی کرد.
سایت شیپور تقریبا برا هم نسلای من، یه سایت شناخته شده است. مثلا خود من، خیلی از وسایلم رو از طریق همین سایت پیدا کرده بودم. برای نمونه همین موبایلم یا حتی سیم کارتم. علاوه بر این کلی از وسایلی رو که دیگه نیاز نداشتم رو هم از طریق همین شیپور فروخته بودم اما هرگز فکر نمی کردم که شیپور در زمینه املاک هم این طور متنوع و جامع باشه.
خوشبختانه انقد که آگهی املاک تو این سایت زیاد بود حد نداشت و ما هم تونستیم بالاخره بعد از یک هفته از طریق سایت شیپور خونه دانشجویی مورد نظرمون رو پیدا کنیم.
اولش فکر می کردم که احتمالا فقط ما هستیم که از طریق شیپور خونه اجاره ای پیدا کردیم. اما وقتی بعد از یه مدت که با همکلاسی ها صمیمی تر شدیم، فهمیدم که اکثر مالکای خونه، هم برای اجاره و هم برای خرید خانه از همین جور سایتای املاک استفاده می کنن.
مثلا پوریا یکی از دوستام بهم گفت که پدرش حتی برای فروش زمینشون تو شهریار، آگهی فروش زمینش رو تو شیپور گذاشته و بعد از مدت زمان کوتاهی تونسته زمینش رو بفروشه. یا مثلا همین پسر صابخونه مون که می گفت، باباش کل واحدای این آپارتمان رو تو شیپور آگهی کرده و تونسته بدون دردسر و زحمت اجاره بده.
حتی بعدا متوجه شدم که خود بنگاه های املاک هم از همین قسمت املاک سایت شیپور برا پر کردن فایلاشون استفاده می کنن.
سال دوم دانشگاه بودم که یکی از عموهام تصمیم گرفت که یکی از زمیناش رو تو اصفهان با یه خونه تو تهران معاوضه کنه. برا همین لازم بود که زمینش رو تو بنگاه های املاک تهران هم بذاره. اما من بر اساس تجربه ای که تو این دو سال تو پیدا کردن خونه پیدا کرده بودم، بهش پیشنهاد دادم که آگهی معاوضه یا فروش زمین اصفهانش رو تو همین سایت شیپور بذاره. من واقعا اعتقاد دارم که این سایت انقد که مخاطب داره، به راحتی می شه توش هر چیزی رو برای فروش گذاشت.
به قول قدیمیا، از شیر مرغ گرفته تا جون آدمیزاد توی شیپور پیدا می شه و آدمم می تونه هر وسیله ای رو که دیگه بهش نیاز نداره رو توی این سایت برای فروش آگهی کرد.
خوشبختانه مدتی بود که شیپور، کار آگهی گذاشتن رو برای کاربراش، ساده تر کرده بود. واقعیتش دیگه لازم نبود که بریم تو سایت و کل فرایند آگهی گذاشتن رو از طریق سایت انجام بدیم، بلکه فقط کافی بود که اپلیکیشن شیپور رو تو گوشی نصب کنیم تا به راحتی تو هر جا و زمانی فقط از طریق گوشی آگهی رو تو سایت آپلود کنیم.
پیشنهاد منم برای فروش زمین اصفهان عموم همین بود. بنابراین، یه روز عمو رفت سر زمین و از چند زاویه چند تا عکس از زمین انداخت و بعد عکسا رو با مشخصات زمین رو از طریق اپلیکیشن شیپور تو سایتش و تو قسمت املاکش آگهی کرد تا بالاخره تونست بعد از گذشت یه چیزی حدود ۱۰ – ۱۲ روز زمینش رو با یه خونه تو تهران معاوضه کنه. در واقع فروش زمین از طریق شیپور باعث شده بود که کل پولش رو خودش برداره و بازم بدون صرف هزینه یه خونه هم توی تهران پیدا کرد. البته تنها زحمتی که کشید این بود که یه بار برای دیدن خونه اومد تهران. وگرنه باقی کارا رو همه رو از طریق سایت شیپور انجام داد.
به نظر من شیپور نه فقط یه فروشگاه کالاهای جورواجوره، بلکه یه شهر فرنگیه که فقط جورابای روز عقد بابام و دمپایی حموم خونه دانشجویی خودمون رو توش نمی شه پیدا کرد وگرنه هر چیز دیگه ای که باشه، تو شیپور یافت می شه.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.