آخرین امکانات عکس برداری که می تونه به گوشی تون اضافه بشه!

دیگه گوشی های هوشمند زیادی دارن هوشمند می شن. کم کم اصلا شبیه به گوشی نیستند. یه زمانی گوشی فقط وسیله ای بود که تماس ها رو جواب می داد و قطع می کرد. اما حالا هزار و یک جور امکانات به این گوشی ها اضافه شده. یکی از مهم ترین گزینه هایی که در گوشی ها در حال پیشرفته، مسئله دوربینه. هر روز تکنولوژی جدیدی برای دوربین های مختلف از جمله دوربین گوشی میاد. برای مثال برای عکس برداری از چیزهایی که نمی تونیم ببینیم هم راه حلی پیدا شده. برای درک بیشتر این جمله به مطلب «دوربین هایپر کم مایکروسافت و دیدن تصاویری که دیده نمی شدند» مراجعه کنید. یکی از نقص هایی که به زودی در گوشی ها بر طرف می شه، ضعف گوشی برای عکاسی در نور کمه.
عملکرد دوربین های هوشمند برای عکاسی در نور کم همیشه ضعیف بوده. اما ابتکار یک مهندس در دانشگاه یوتا می تونه باعث بشه این مشکل با تغییر در فیلترهای رنگی حل بشه.
بیشتر دوربین های دیجیتال به جز دوربین های Fujifilm X-Trans و Sigma Foveon از فیلتر بایر برای گرفتن اطلاعات رنگی استفاده می کنند. این فیلترها با در حد پیکسل همه رنگ ها رو بر اساس رنگ های قرمز، آبی و سبز دریافت می کنند. با گرفتن این اطلاعات عکس نهایی تولید می شه. این فیلترهای رنگی برای انتقال اطلاعات رنگی خیلی کارآمد نیستند. بازدهی این فیلترها ۵۰ تا ۷۰ درصد نور رو می تونه انتقال بده.
با وجود این که ما پیشرفت هایی در Micro Color Splitter پاناسونیک می بینیم که هدف گذاری شده بود تا نور بیشتری از سنسور تصویر بگیره، بیشترین و کارآمدترین گام تا به امروز توسط پرفسوری در رشته مهندسی کامپیوتر به نام راجش منون از دانشگاه یوتا ارائه شده. این پرفسور فیلتری با قدرت انتقال و انکسار خاص ساخته که می تونه نور رو سه برابر فیلترهای بایر روشن تر و تیز تر انتقال بده.

فیلتر جدید در انتقال تا ضخامت ۱ میکرون (۱۰۰ برابر کم ضخامت تر از موی انسان) دقیقه. در یک طرفش ویفر شیشه ای با طراحی دقیق و میکروسکوپی قرار داره. نور رو می تونه خم کنه در مسیر های اصلی که می گذره و حداقل ۲۵ سری از رنگ و کدهای جدید و الگوهای رنگی رو می سازه تا نرم افزار این کدها و رنگ ها رو بخونه.
به این دلیل که سه برابر نور بیشتر به این فیلتر می رسه و اطلاعات رنگی ۲۵ حالت یا بیشتر رو بررسی می کنند که در مقایسه با سه رنگ دوربین های قدیمی خیلی مناسبه، تصاویر عکاسی برداری شده توسط این فیلترها روشن تر و با دقت رنگ بیشتر خواهند بود و ضعف های دوربین دیجیتال رو ندارند.
از این فیلتر در هر دوربین دیجیتالی می شه استفاده کرد. منون بیشتر تمرکزش برای استفاده از این دوربین در گوشی های هوشمند و رفع نواقص عکس ها در شب و نور کمه. برآورد می شه که اولین استفاده تجاری از این فیلتر در دوربین ها برای سه سال آینده باشه. این فیلتر می تونه در خیلی از وسیله های صنعتی مورد استفاده قرار بگیره. برای مثال ربات ها، دوربین های امنیتی و هواپیماهای بی سرنشین. در ساخت خودروهای خودران و یا بدون نیاز به راننده میشه از این دوربین ها استفاده کرد تا راحت تر تشخیص بدند اشیای مختلف پیرامون خودرو رو در نور شب.
اگه هنوز اپلیکیشن شیپور رو دانلود نکردید، از همینجا دانلود کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.