راحت ترین راه برای اجاره آپارتمان

نزدیک به سی سال میشه که ازدواج کردم و درست از روزی که تصمیم گرفتم با همسرم بریم زیر یه سقف، هر سال وقتی قرارداد خونمون تموم میشد، مشاور املاک ها و بنگاه های خانه یابی پاتوق ما میشدن. به خاطر همین همیشه یه ماه مونده به اتمام قرارداد خونه، من و همسرم زیر فشار مالی رهن و اجاره آپارتمان، دچار استرس و نگرانی شدید می شدیم.
توی این همه سال زندگی مشترک، من و همسرم بدون هیچ وقفه ای تلاشمون رو کردیم پول رو پول بذاریم شاید بتونیم از اجاره نشینی خلاص شیم و یه آپارتمان نقلی بخریم ولی افسوس که در حالی که هر دو داریم به روزهای بازنشستگی نزدیک می شیم، مثل گذشته دغدغه اسباب کشی و چک و چونه زدن با صاحبخونه و مشاور بنگاهی توی زندگیمون وجود داره.
اما خدا رو شکر هیچ وقت نذاشتیم این مساله رو کلیت زندگیمون اثر منفی بذاره. همیشه سعی کردیم به این موضوع منطقی و بدون غر زدن به زمین و زمان نگاه کنیم. خب همین دیگه. یکی سه تا سه تا خونه میخره و یکی هم سی سال اندر خم اجاره آپارتمان زندگی می کنه.
چند روز قبل که طبق عادت خرداد ماه هر سال، کم کم نیم نگاهی به اجاره مسکن ها می انداختم، مطلبی دیدم که سرم سوت کشید. یه سایت خبری در گزارشی لیست اجاره آپارتمان های بالای شهر رو ارائه کرده بود که ما حتی تو خواب شبمون هم این ارقام رو نمی دیدم. ما که چه عرض کنیم، باید بگم همه کارمندها حال و روزشون شبیه هم هست این تو این قضیه.
توی گزارش اومده بود اجاره آپارتمان ۳۰۰ متری به جای ماهی ۳۰۰ میلیون باید ۲۰۰ میلیون باشه! همون شب مطلب رو برای همسرم خوندم. اونم بدون اینکه تعجبی بکنه گفت دنیا همینه.ما حال خیلی رو نمی فهمیم خیلی ها هم حال ما رو. راستم می گفت. بعد هم تاکید کرد بیست روز دیگه باید تکلیف قرارداد سال آینده خونمون رو مشخص کنیم و پیشنهاد داد بهتره امسال هم همین جا بشینیم چون تحمل سختی اسباب کشی رو ندارم.
راستش خودم هم دیگه حالش رو نداشتم این چهارتا تیر و تخته رو بیست تا پله ببرم پایین و احتمالا یه جای دیگه بیست تا پله ببرم بالا. واسه همین سری تکون دادم و قرار شد که با صاحبخونه حرف بزنم.
اما ماجرایی که تصمیم دارم براتون از تجربه ام در اجاره آپارتمان جدیدم تعریف کنم، زمانی شروع شد که صاحبخونه گفت می خواد خونه اش رو برای فروش بذاره واسه همین باید سرموعد تخلیه کنیم.
همین شد که از فردای اون روز، کار ما شد سر زدن به آگهی های روزنامه. روال این سی سال برای ما همین بود که اول روزنامه ها و بعد مشاوره املاک ها. اما امسال یه اتفاق باعث شد که سر زدن به بنگاه های خونه توی گرمای تابستون اونم بعد از ۹-۸ ساعت کار توی اداره و خستگی مفرط از فرآیند پیدا کردن خونه و اجاره آپارتمان حذف شد.
یه روز عصر که از سر کار برگشته بودم و داشتم توی اینترنت آگهی های روزنامه رو سرچ می کردم، پسرم گفت حتما قراره از فردا دو دسته بشیم و بریم سراغ املاکی های محل؟!
راستش دقیقا برنامه ام همین بود واسه همین جواب دادم راه بهتری سراغ داری؟
خیلی سریع گفت آره. همه چیز این روزا از پشت میز و از طریق کامپیوتر قابل انجامه بدون اینکه بخوای گرمای عصر تابستون رو به جون بخری و خسته و کوفته و البته دست خالی برگردی.
بعد هم اومد آدرس یه سایت رو توی اینترنت سرچ کرد و وارد قسمت “املاک” سایت شد.
اسم سایتی که ازش حرف می زد، شیپور بود. گفت اینجا کلی خونه با قیمت ها و متراژهای مختلف آگهی شده. خوبیش هم اینکه به راحتی می تونی با مالک ارتباط برقرار کنی. مشاور املاکی هم این بین نیست که الکی بخواد بازار گرمی بکنه. حق مشاوره هم نمیدی. فقط کافیه قرارداد رو ببری بنگاهی تا ثبت کنه و یه حق الزحمه بابت این کار توسط مالک و مستاجر بپرداخت بشه.
بعد از سی سال، سردرگرمی توی کوچه پس کوچه ها و خیابون ها برای پیدا کردن بنگاه خونه و سرکله زدن واسه اجاره آپارتمان، تونستم با یه شیوه جدید آشنا بشم. وارد قسمت املاک که شدم تونستم تعداد آگهی هایی به مراتب بیشتر از آگهی های روزنامه رو پیدا کنم.
خلاصه اینکه اولین بار من و همسرم تونستیم خیلی زودتر، راحت تر و با خستگی به مراتب کمتر از سال های گذشته، به آپارتمان جدیدی نقل مکان کنیم. چون بعد از یکی دو روز که به سایت سر زدم، تونستیم موردی که با پول و شرایط ما همخوانی داشت رو پیدا کنیم.
پسرم با سایت شیپور زمانی که دنبال چند کتاب قدیمی دست دوم توی اینترنت می گشته، آشنا شده بود. این طور که من متوجه شدم شیپور یه سایت همه فن حریفه! از خرید و فروش لوازم خونه تا رهن و اجاره آپارتمان و استخدامی.
برای دیدن قیمت انواع اجاره آپارتمان به سایت شیپور مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.