راز فروش دوربین های قدیمی!

یه زمانی مغازه من پاتوق مشتری های پرو پاقرص دوربین های دست دوم بود. آخه اون زمان ها بازار، تنها مرجع مطمئن خرید لوازم دست دوم به حساب می اومد. اون موقع ها که البته منظورم همین ۱۰ سال پیشه، خبری از فروش اینترنتی وسایل و استقبال ویژه مردم از آگهی های روزنامه برای این جور لوازم نبود.
به خاطر همین، مردم هر زمان وسیله دست دومی لازم داشتن، مستقیما می اومدن بازار و علاوه بر سر زدن به سمساری ها، سایر مغازه ها رو هم می گشتن. ولی الان مراجعه به بازار برای خرید اسباب و اثاثیه دست دوم خیلی کمتر شده. حتی سمساری ها هم رونق سابق رو ندارن
. با وجود این من به عنوان یه مغازه دار قدیمی در حوزه عکس و عکاسی همچنان به روال قبل وسایل عکاسی دست دوم رو از افرادی که بهم مراجعه می کنن می خرم که البته بیشترشون هم دانشجویانی هستن که برای خرید یه دوربین عکاسی جدید نیاز به پول دارن.
واسه همین یه دوره ای، علاوه بر پر شدن یه قسمت ویترین مغازه ام با دوربین آنالوگ و دیجیتال دست دوم، توی انبار هم چند تا کارتون پر از این دست وسایل داشتم.
راستش دارم فکر میکنم اگه موفق نمی شدم سایت شیپور رو بشناسم، شاید در اندک زمانی نصف وسایل مغازه من رو لوازم عکاسی دست دوم اشغال می کرد.
داستان آشنایی من با شیپور هم از جایی شروع شد که یه روز یه دانشجوی سال آخر عکاسی اومده بود توی مغازه ام که دوربین قدیمی اش رو به من بفروشه. ولی با وجود اینکه جواب رد منو شنید شروع کرد به اصرار. در نهایت من به خاطر اصرار زیادش، دوربین رو خریدم. هرچند می دونستم باید بدون امید به فروش اون، بذارمش کنار کلکسیون دوربین های دست دوم قدیمی.
وقتی کار من با مشتری تموم شد، خانمی که واسه خرید فیلم دوربین آنالوگ توی مغازه بود و تمام ماجرا رو دیده بود، گفت فکر می کردم دوره معامله لوازم دست دوم از این راه دیگه گذشته.
از حرفش تعجب کردم. اونم که حالت چهره منو دید، ادامه داد آخه این روزها به خاطر دسترسی آسون بیشتر مردم به اینترنت، خرید و فروش لوازم دست دوم از طریق سایت های مختلفی که برای این کار طراحی شده، صورت می گیره.
و بعد از تجربه خودش در مورد خرید یه دوربین قدیمی و دست دوم آنالوگ از سایت شیپور حرف زد. دوربینی که باعث شده بود ماهی یه بار برای تهیه فیلم عکاسی و ظهور عکس های قبلی سری به مغازه های عکاسی بزنه.
وقتی اون خانم رفت به فکر افتادم که بد نیست منم سایت شیپور رو ببینم و از اونجایی که من مثل بیشتر مردم نمی تونم بدون اینترنت روزم رو به شب برسونم، با استفاده از کامپیوتر داخل مغازه ام درست بعد از خلوت شدن مغازه، اسم سایت شیپور رو توی گوگل سرچ کردم.
این طوری شد که من پی بردم برای شروع معالمه دوربین های دیجیتال و آنالوگ دست دومم کافیه از اونها عکس بگیرم و بعد به وسیله یه آگهی رایگان برای فروش بذارمشون توی شیپور.
مساله دیگه ای که با مشاهده بلاگ شیپور متوجه شدم، علاقه رو به فزونی مردم به وسایل آنتیک و نادر بود. این قضیه رو بعد از خوندن مطلبی با عنوان “اشیا آنتیک رو از کجا پیدا کنیم؟” که توی این بلاگ منتشر شده بود، فهمیدم.
این موضوع می تونست کمک زیادی به من در فروش تمامی دوربین های آنالوگ دست دومم بکنه. علاوه بر این، شیپور فرصتی شد برای رونق دادن به خرید دوربین های دست دوم دیجیتالی ای که به خاطر ورود مدل های پیشرفته به بازار، روزانه بر تعدادشون اضافه میشد.
و این طوری شد که کم کم مغازه من تبدیل به قطب معامله دوربین های دست دوم قدیمی و جدید بازار شد. مساله ای که شاید برای خیلی ها این سوال رو ایجاد کرد: چجوری من این وسایل دست دوم رو بعد از خرید به سرعت به فروش می رسونم.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.