تاثیر زشت کرونا بر زیبایی‌های لورآل

در حالی که بیشتر مردم نگران اوضاع سلامتی خود در تهدید کرونا هستند، برندهای بزرگ جهانی وضعیت اقتصادی بسیار بدی را در غیاب بازار چین تجربه می‌کنند. یکی از برندهای نام‌آشنایی که در آستانه ورشکستگی قرار گرفته ، لورآل است.

تاثیر زشت کرونا بر زیبایی‌های لورآل

این روزها نام کرونا ویروس یک لغت عادی در ادبیات تمام ملل است. در حالی که نام این بیماری از خودش شایع‌تر شده و ظاهرا به اندازه کافی برای خودش تبلیغ کرده است، صنایع زیادی در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند. برندهای زیبایی و لوازم آرایشی که بازاری ۸۰ درصدی در کشورهای آسیایی داشتند، حالا با گسترش کرونا و تمام رفتارهای پیشگیرانه، در زمینه فروش و سود دهی دچار افت شدیدی شده‌اند. افتی که بر تن برندهای زیبایی مثل لورآل فرانسه، بسیار زشت و سهمگین عمل کرده و ممکن است با توجه به ادامه این روند، این برند را در آستانه ورشکستگی قرار دهد.

 

کمی قبل از کرونا برای لورآل

 

کمی قبل از کرونا برای لورآل

 

در حالی که پیش از ماجرای کرونا، بسیاری صنایع لوکس در راضی نگه داشتن ذائقه متنوع مشتریان خود در سال‌های اخیر دچار مشکل شده بودند، صنعت زیبایی، یکه تاز صحنه فروش کالاهای لوکس به حساب می‌آمد. با روی کار آمدن اینستاگرام و فرهنگ بیوتی اینفلوئنسرها، خرید لوازم آرایش لوکس شبیه به یک خرید ضروری در همه جای دنیا شد. در حالی که زمانی کشورهای خاورمیانه متهم به استفاده بیش از حد از لوارم آرایشی بودند، حالا بیوتی ایتنفلوئنسرهای ناحیه خاورمیانه شهرت و محبوبیت جهانی پیدا کرده‌اند.

برندهایی مثل لورآل، کلینیک، ایوس اند لورانت، و استی لادر، برای تصاحب بازار آسیا چه دعواها که نکردند. چرا؟ وقتی درباره بازار آسیا در زمینه استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی لوکس حرف می‌زنیم، منظور ما فقط و فقط سود ۵۰ درصد کل بازار جهانی در یک کشور آسیایی به نام چین است. جای تعجب نیست که وقتی درباره سهم ۷۰ درصدی آسیا در فروش برندهای آرایشی حرف می‌زنیم، بی راه نگفته‌ایم. حالا تصورش هم زشت است که یک برند زیبایی مثل لورآل، با شیوع کرونا فقط در چین ۵۰ درصد فروشش را از دست بدهد.

 

خوش بینی روزهای اول کرونا، پیش بینی روزهای سخت لورآل

 

خوش بینی روزهای اول کرونا، پیش بینی روزهای سخت لورآل

 

اما، کرونا در روزهای اول آنقدرها مثل یک زنگ خطر برای این محصولات زیبایی لوکس عمل نکرد. روزهای اول، لورآل با کارهایی مثل ارسال محصولات بدون هیچگونه هزینه باربری دم در خانه‌ها، سعی داشت تا بحران را در سایه کرونا کنترل کند. متاسفانه قصه به اینجا ختم نشد. در حالی که آمار کشته شدگان در چین بالاتر می‌رفت، محدودیت‌های سنگینی روی پروازها به چین اعمال شد. کم کم، در عرض سه هفته برای لورآل مسجل شد که بازار چین را از دست داده است. و این یعنی تا بازگشت اوضاع به حالت عادی، لورآل حداقل سه یا چهار ماه از سود چین محروم بود. این یعنی کرونا روزهای بدی را برای لورآل رقم می‌زد.

 

یک بازار محدود، یک کرونای چینی، و لورآلی شکست خورده

 

یک بازار محدود، یک کرونای چینی، و لورآلی شکست خورده

 

متخصص شدن و محدود کار کردن در هر زمینه‌ای، مزایا و معایبی دارد. در حالی که سال‌ها لورآل به واسطه تصاحب بازار چین، توانسته بود بدون دغدغه تصاحب بازار کشورهای دیگر سود خوبی داشته باشد، کرونا معادلاتش را به هم ریخت.

بسیاری برندها مثل کلینیک و استی لادر نیز متوجه ضررهایی شدند. اما همانطور که هر چی اوج پرواز یک نفر بیشتر باشد، سقوط وحشتناک‌تری را نیز تجربه خواهد کرد، لورآل با شکست بدی در مواجه با کرونای چین رو به رو شد.

برندی مثل کلینیک، بازار ترکیه، ژاپن و حتی فیلیپین را خیلی خوب به دست گرفته است. در هفته‌های ابتدایی شیوع کرونا، کلینیک همچنان به سوددهی بازارش در آسیا ادامه می‌داد، اما برای لورآل شکست ابتدایی سهمگین بود. در حالی که در سایه کرونا و درگیری بازارهای آسیایی، برندها یک افول تدریجی را تجربه می‌کردند، لورآل ناگهان سقوط کرد. در حال حاضر، شاید مسئولان برند و سخنرانان آن قصد داشته باشند تا اوضاع را تنها کمی نامطلوب نشان بدهند، اما واقعیت سهام لورآل، چیز دیگری می‌گوید.

 

جای زخم عمیق کرونا بر تن لورآل

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.