این بار دسپرادو با گیتار الکتریک می‌نوازد!

حتما بارها پیش آمده که این ضرب‌المثل را شنیده باشید «نو که میاد به بازار کهنه میشه دل‌آزار». شاید همیشه این مثل درست نباشد ولی در اکثر موارد مصداق پیدا می‌کند.
آنقدر تغییرات و نوآوری‌ها سریع اتفاق می‌افتد که کالاهای جدیدتر و پرزرق‌وبرق‌تر با امکانات و طراحی‌های تازه از راه می‌رسند و به گونه‌ای در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند که شاید کمتر کسی رغبت داشته باشد تا از اجناس قدیمی‌تر خود استفاده کند.
خوب در اینجا دو موضوع پیش می‌آید: اول اینکه خیلی‌ها به کالای قدیمی خود علاقه دارند و نمی‌خواهند آن را از دست بدهند و از طرفی هم اگر برخی از اجناس هرچه قدیمی‌تر شوند به نوعی عتیقه خواهند بود. اما نکته دوم اینجاست که خیلی‌ها از جمله افراد گروه هم قصد دارند به سمت و سوی کالای جدید بروند و دیگر با محصول قدیمی خود کاری ندارند، پس هر دو گروه می‌توانند خیلی راحت سری به سایت شیپور بزنند و رایگان و بی‌دردسر یک آگهی برای فروش کالای قدیمی خود بزنند و آن را بفروشند و پولی را که فکرش راهم نمی کردند به دست بیاورند و بعد از آن هم خیلی راحت کالای جدید خود را از همین سایت خریداری کنند.
حالا این همه مقدمه‌چینی برای چه بود؟ چندین سال قبل را به خاطر بیاورید. زمانی که همچون خیلی از اوقات دیگر در کشور ما موجی فراگیر شد که بسیاری از روی علاقه زیاد، تفنن یا حتی گرفتاری در این موج به سمت یادگیری موسیقی به ویژه آموختن و نواختن گیتار کلاسیک روانه شدند. در هر کوی و برزنی که نگاه می‌کردید می‌توانستید جوانی را گیتار بر دوش مشاهده کنید که به سمت آموزشگاه می‌رود یا به خانه برمی‌گردد.

در همین دوران شاید استعدادهای خیلی خوبی هم پیدا شده و پرورش یافتند خیلی‌ها هم با تمام شدن موج، گیتار خود را بوسیده و گوشه‌ای از اتاق رها کردند تا خاک بخورد. البته فرقی نمی‌کند جزو کدام گروه باشید مهم این است که نه موسیقی پایان یافتنی است نه موج‌هایی که وارد کشور ما می‌شود.
موسیقی‌ سبک‌های مختلفی دارد و می‌توان به انواع سنتی، پاپ، راک، رپ و… اشاره داشت که هر کدام ساز مخصوص خودش را می‌طلبد. یکی از سازهای پرطرفدار در دنیا را باید گیتار الکتریک (گیتار برقی) دانست که در ایران نیز طرفداران خودش را دارد که روز به روز نیز با توجه به تغییرات سبک‌های موسیقی در کشورمان بر تعداد علاقمندان به این ساز نیز افزوده می‌شود.

نواختن گیتار الکتریک تفاوت‌هایی با گیتار کلاسیک دارد که شاید اگر قرار باشد نسخه دوم یا بازسازی شده از فیلم جذاب دسپرادو را برای سال ۲۰۱۵ بسازند، این بار باندراس به سراغ گیتار الکتریک برود.
ظاهر و طراحی این گیتار نیز با گیتار کلاسیک تفاوت‌هایی دارد و نسل جدید با توجه به علاقه زیاد به موسیقی‌های مدرن و خاص مانند سبک راک یا حتی پاپ بیشتر تمایل دارند تا به سمت گیتار الکتریک بروند و نواختن این ساز را بیاموزند.
البته قدیمی‌ها که اکنون گیتار کلاسیک را حرفه‌ای می‌نوازند یا آن را رها کرده‌اند تا در گوشه تنهایی خوب بماند هم قطعا به سمت گیتار الکتریک خواهند رفت. آنقدر علاقه و کشش به سمت گیتار الکتریک زیاد شده است که می‌توانید حتی وب‌سایت‌ها و انجمن‌های تخصصی این ساز را ببینید که در ایران فعالیت مستمر دارند و اطلاعات خوبی را در اختیار علاقمندان این ساز قرار می‌دهد.

اما همیشه مهمترین نکته در هر کاری هزینه‌های آن است. یادگیری، تمرین، سخت‌افزار مناسب و … همه هزینه‌های جدایی دارد که باشد تامین شود. خیلی از عاشقان موسیقی و سازها جوانان هستند و از آنجایی که دوستداران گیتار الکتریک نیز تقریبا همگی یا از نوازندگان فعلی گیتار کلاسیک هستند یا در گذشته دستی بر آتش داشته‌اند می‌توانند از بهترین روش‌های موجود برای تامین بودجه خود استفاده کنند.
اگر شما قطعا به گیتار الکتریک علاقه داشته باشید، می‌خواهید آن را به هر قیمتی به دست آورید. پس بهتر است اول قیمت واقعی گیتار کلاسیک خود را بدون واسطه به دست آورید و با فروش آن خیلی سریع‌تر به گیتار الکتریک مورد نظر خود نزدیک شوید.
می‌دانید که گیتار الکتریک خیلی هم ارزان نیست و باید برای آن بهای میلیونی بپردازید که بدون شک ارزشش را دارد. کافی است به سایت شیپور سر بزنید و یک آگهی رایگان برای گیتار خود ثبت کرده و خیلی زود آن را با قیمتی مناسب بفروشید. بعد هم خیلی راحت و بی دغدغه نمونه مورد نظر خود را بدون واسطه از شیپور خریداری نمایید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.