این ساعت تبدیل به پول خواهد شد!

در بازار فروش ساعت های دست دوم، ساعت های آسیب دیده کمترین فروش را دارند. اما این مسئله در مورد ساعت های آنتیک و قدیمی قابل اشاعه نیست. زیرا علت منحصر به فرد بودن آنها، پایان یافتن خط تولیدشان، تعلق به یک شخص معروف و یا صرفا قدمت زیاد این گونه ساعت ها است که خریدار حاضر می شود ساعتی با قاب ترک خورده چوبی و یا عقربه زنگ زده را بخرد.
بعضا تعمیر اینگونه ساعت ها از ارزش آنها می کاهد. شما تصور کنید یک ساعت رومیزی با قابی چوبی دارید که متلق به دوره ناصرالدین شاه است. قاب این ساعت به مرور زمان رنگ خود را از دست داده و یا ترک خورده است. در این شرایط تعویض قاب تنها از ارزش ساعت خواهد کاست. هرچند که می شود برای کار کردن ساعت به طور منظم با تغییر باطری و یا روغن کاری، کارکرد آن را بهبود بخشید. اما مسئله مهم این است که هر روغنی برای این منظور مناسب نیست. بسته به سال ساخت و مدل ساعت روغن های به کار رفته در تعمیر چرخنده های ساعت متفاوت اند. در این راستا متخصصان مربوط به اشیاء آنتیک و تاریخی می توانند به شما کمک کنند که از چه نوع ماده و یا ترکیبی برای زیبا سازی ظاهری، رفع مشکلات کوچک و بهتر به نظر آمدن ساعت استفاده کنید. در واقع اینگونه ساعت ها نیازمند فردی متخصص در حوزه تعمیر، قیمت گذاری و حفظ محصول اند.
یکی از راه های دیگری که شما باید در زمینه فروش ساعت های آسیب دیده قدمت دار مدنظرتان باشد، تهیه و جمع آوری اطلاعات کافی و مفید درباره ساعتتان با موضوعات زیر است:
۱٫بخش هایی را به معرفی نمونه های مشابه ساخته شده در کارخانه های زمان تولید ساعت اختصاص دهید. با این توضیحات که زمان تولید این گونه ساعتها از چه دوره ای تا چه دوره ای بوده و در چه کشورهایی تولید می شده است. در این قسمت از تصاویر ساعت های شبیه به ساعت خود استفاده کنید.
۲٫در بخش های بعدی اشاره کنید که این مدل ساعت ها در گذشته در چه جاهایی کاربرد داشته اند، مثلا خانه های اشراف، هنرمندان، متفکرین، تئاتر ها، فیلم های سینمایی و یا به عنوان هدیه میان اشخاص سرشناس مبادله می شده اند. همچنین بهتر است با اسناد و مدراک معتبر قدمت، سال ساخت، تعلقش به یک دوره یا شرکت سازنده و یا شخص معروف را اثبات کنید.
۳٫در انتهای مطالبتان شیوه نگهداری و محافظت ساعت قدیمی را با استناد به یافته و گفته های متخصصان و کلکسیونرهای معروف شرح دهید. زیرا خریدار چنین ساعت هایی اولین دغدغه اش این است که چطور باید ساعت را از آسیب دیدگی بیشتر در برابر دما و نور جلوگیری کند.
۴٫ضمن آنکه لازم است به خریدار یک مهلت کوتاه برای پشیمان شدن و برگرداندن محصول بدهید تا با دیدن محصول شما ترغیب شود که ساعت را خریداری کند با این اطمینان که در صورت تغییر عقیده اش می تواند ساعت را بازگرداند.
علت تمرکز این نوشته بر ساعت های آسیب دیده قدیمی این است که امروزه کمتر کسی حاضر است برای ساعتی که تنها دو سال از ساختش می گذرد و آسیب دیده است پول خرج کند. زیرا ترجیح میدهد اگر بخواهد ساعت دست دوم مدل روزی بخرد ساعتی باشد که بشود با هزینه اندکی تعمیر شود و کهنه به نظر نیاید. با این وجود در مورد ساعت های رومیزی و دیواری آسیب دیده می شود با استفاده از رنگ های اکریلیک ساعت را رنگ آمیزی کرد. توصیه به رنگ اکریلیک از این جهت است که در صورت اشتباه در پروسه رنگ کاری، به راحتی قابل پاک کردن است. در این شرایط از رنگ هایی استفاده کنید که با زمینه صفحه ساعت و یا کلیت ساعت هماهنگ باشد و از طرفی به نوعی بتواند خش افتادگی، ترک خوردگی و یا پوسته شدن قاب ساعت را که در نگاه اول به چشم می آید، بپوشاند.
اما مهمترین مسئله در این میان این است که این اطلاعات را در کجا منتشر کنید تا خریداران بتوانند آن را ببینند و اصلا در کجا می توانید ساعتتان را تبلیغ کنید؟
اول از همه باید بدانید که ساعتتان را فقط می توانید در سایت شیپور تبلیغ کنید چرا که شما دست به یک اقدام حرفه ای زده اید یعنی یک سری اطلاعات حرفه ای درباره ساعت ارزشمندتان تهیه کرده اید تا آنها را در اختیار خریداران قرار بدهید و تنها سایت شیپور است که به شما امکان و فضای آن را می دهد تا درباره ساعتتان چنین اطلاعات مفصل و گسترده ای را در قالب یک آگهی منتشر کنید البته بدون آن که هیچ هزینه ای برای این سرویس از شما دریافت کند.
ضمن آنکه شما می توانید با تهیه عکسهای زیبا از ساعتتان و درج آن در سایت شیپور خریداران بیشتری را برای دیدن ساعتتان ترغیب کنید.
صفحه ساعت در سایت شیپور منتظر آماده دریافت آگهی ساعت شماست تا آن را برایتان بفروشد.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.