نکات و آموزش عکاسی از املاک

نکات و آموزش عکاسی از املاک

این روزها بازار املاک به خصوص در حوزه آنلاین بسیار رقابتی شده است. به همین دلیل گذاشتن عکس‌های زیبا و مناسب که واقعا نما و ظاهر، احساس و ابعاد محلی که فروخته می‌شود را نشان دهد بسیار مهم است.

همینطور فایل‌های املاک که از عکس مناسب برخودار باشند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و در بسیار مواقع با استقبال گسترده مشتریان مواجه می شوند.

باید به این نکته هم توجه کرد که عکس‌های نامناسب و زشت برای یک فایل، بسیار زیان بارتر از نداشتن عکس است و همچنین عکس‌های بی‌ارتباط و تزیئینی نیز تاثیر منفی بر ذهن مخاطب دارد. ما تصمیم داریم تا شما را با روش‌های عکاسی آشنا کنیم تا بتوانید با موبایل خود عکس‌های زیبا و قابل قبول بگیرید و ملک خود را بهتر معرفی کنید.

۱- به سوژه خود به مقدار کافی نزدیک شوید

یکی از اشتباهات رایج در عکاسی با موبایل این است که گاهی از سوژه آنقدر دور می‌شویم که بعد از گرفتن عکس، تصویری بی کیفیت و غیرقابل تشخیصی خواهیم داشت. همیشه به اندازه به سوژه نزدیک شوید نه خیلی با فاصله و نه خیلی نزدیک. باید بدانید عکس‌های گرفته شده با موبایل نسبت به دوربین، کیفیت‌های پایین‌تری دارند پس سعی کنید تمام کادر خود را با سوژه پر کنید تا بعدا نخواهید عکس را کراپ کنید که این کار کیفیت عکس را پایین می‌آورد.

۲- سعی کنید موقع گرفتن عکس بی حرکت باشید

باید این نکته را بدانید که هرچه دوربین شما
بی‌حرکت‌تر باشد، عکس‌های شما واضح تر هستند و رعایت این نکته در زمان‌هایی که نور کمتری هست مهمتر خواهد بود.

یکی از کارهایی که برای ثابت نگه داشتن موبایل در زمان عکاسی می‌توانید انجام دهید تکیه دادن موبایلتان در هنگام عکاسی به جایی یا استفاده از سه پایه است.

حتما این نکته را در خاطر داشته باشید که بسیاری از موبایل‌ها تأخیر شاتر (تأخیر زمانی بین فشردن دکمه شاتر تا گرفته شدن عکس) دارند به همین دلیل که باید موبایل را زمان بیشتری ثابت نگه دارید، تا مبادا در زمانی که موبایل را پایین می‌آورید دوربین هنوز در حال عکس گرفتن بوده باشد. (کمی‌بعد از فشردن دکمه شاتر مکث کنید)

۳-از زوم گوشی یا همان زوم دیجیتال تا حد ممکن استفاده نکنید

استفاده از زوم دیجیتال کیفیت عکس شما کاهش می‌دهد و در نهایت عکسی که خواهید داشت پیکسل‌های کمتری دارد. پس سعی کنید تا جای ممکن خودتان به سوژه نزدیک شوید، باید این نکته را بدانید که می‌توانید عکس‌هایتان را بر روی کامپیوتر ویرایش کنید، پس کیفیت عکس‌هایتان را خراب نکنید و عکس را با بهترین کیفیت ممکن ثبت کنید.

۴-رزولیشن موبایل

در بیشتر موبایل‌های امروزی شما می‌توانید رزولیشن عکاسی خود را انتخاب کنید. طبیعی است که هر چقدر رزولوشن عکس بالاتر باشد کیفیت و وضوح عکس هم بالاتر خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چقدر رزولوشن عکس شما بالاتر باشد عکس بزرگتر شده و در نتیجه حجم آن هم افزایش پیدا می‌کند.

۵- تمیز کردن لنز

یکی از مشکلات ما در عکاسی فراموش کردن نکات بسیار ساده است. چیزی که باید همیشه حواستان به آن باشد تمیزی لنز دوربین گوشی همراهتان است. گوشی موبایل همیشه در معرض آلودگی‌های مختلف است. وقتی به عنوان یک ابزار کاری از آن استفاده شود به خصوص در حوزه املاک، محافظ دوربین نیاز به تمیز کردن دارد. توجه داشته باشید که به طور ناخودآگاه قبل از استفاده از تلفن همراه، دست ما بر روی لنز آن کشیده می‌شود پس قبل از
گرفتن عکس حتما لنزتان را تمیز کنید؛ تفاوت آن را خواهید دید.

۶- بهترین حالت ممکن برای عکاسی مورد نظر خود را انتخاب کنید

نور محیط و عواملی از این دست، نقش مهم و تاثیر گذاری در کیفیت و زیبایی عکس شما دارد.

درست است که بیشتر عملکرد‌ها و نیازهای ابتدایی برای گرفتن یک عکس توسط گوشی و به صورت خودکار و هوشمندانه انجام می‌شود اما سعی کنید با امکانات گوشی خود بیشتر آشنا شوید تا بتوانیدعکس‌های بهتری بگیرید.

ما سعی می‌کنیم در شماره‌های بعد شما را با امکانات گوشی‌های هوشمند بیشتر آشنا کنیم.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.