امروز، روز حراج خرت و پرت هاست، شما هم حراج کنید!

اون ور آبی ها یه روزی دارن به اسم Garage sale day، توی این روز مردم توی پارکینگ خونه هاشون حراج راه میندازن و خرت و پرت ها و وسایلی رو که نیازی بهشون ندارن، حراج می کنن و بقیه همشهری ها هم برای خرید و بازدید وسایل حراجی میان.

توی ایران همچین داستانی وجود نداره، چون راستش رو بخواهید مردم ترجیح میدن وسایلی رو که استفاده نمی کنن یا بذارن گوشه انباری یا همون جایی که تو خونه ازش نگهداری می کنن سال های سال بی استفاده بگذارن، یا بذارن دم در خونه! یا کلا بندازن تو سطل زباله و این یعنی اسراف! یعنی درست استفاده نکردن از امکاناتی که داریم، یعنی ارزش قائل نشدن برای وسایلی که داریم  و در نهایت ارزش قائل نشدن برای پولمون.

چرا ما توی ایران روز حراج خرت و پرت نداشته باشیم؟ البته این خرت و پرت که میگم همون وسایلی هست که ازش استفاده نمی کنیم و لزوما وسایل بی مصرفی نیستن، اما برای ما استفاده ای ندارن، در حالی که ممکنه یه نفر دیگه بهش نیاز داشته باشه و بتونه تا چندسال ازش استفاده کنه.

مثلا دوچرخه بچه هاتون که بزرگ شدن و دیگه ازش استفاده نمی کنن، یا کالسکه دوران نوزادیشون، یا کامپیوتر قدیمی تون، یا فرش و مبلمانی که پارسال عوض کردین و هنوز توی انبار نگهشون داشتین و خیلی چیزهای دیگه!

حتما توی هر خونه ای کلی لوازم هست که اعضای خونه دیگه ازش استفاده نمیکنن. حیف نیست این لوازمی رو که هنوز سالم و قابل استفاده هستن کنار گذاشتین و فراموش کردین؟

برای راه انداختن یه حراج درست و حسابی مثل Garage sale day اون ور آبی ها، حتما لازم نیست یه پارکینگ یا حیاط داشته باشین، تازه اگه داشته باشین هم امکان اطلاع رسانی حراج رو قطعا نخواهید داشت، چون هم خیلی وقت گیره و هم هزینه لازم داره.

اما یه امکان ساده تر و بی هزینه در اختیار خواهید داشت که بتونین یه حراجی درست و حسابی برای امروز راه بندازین! سایت شیپور!

امروز یه کم همت کنین و دور و بر خونه بگردین، انباری، کشوها، کمدها، پارکینگ و کابینت ها و هر جایی که یه وسیله ارزشمند دارین اما ازش استفاده نمی کنین و رو پیدا کنین، یه لیست ازشون تهیه کنین و از همه شون عکس بگیرین و با یه قیمت مناسب، توضیحات و شماره تماس خودتون توی شیپور آگهی رایگان فروش وسایل رو ثبت کنین.

امروز، روز حراج وسایل بدون استفاده اما ارزشمند شماست، از دستش ندین، کلی پول منتظرتونه!

می تونین از همینجا به کانال تلگرام سایت شیپور بپیوندین!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.