با رعایت این نکته ها از ماشین ظرف شویی بهتر استفاده کنید!

کار با ماشین ظرف شویی در نگاه اول بسیار ساده است اما به مرور زمان متوجه می شوید که همین کار بسیار ساده ریزه کاری های خاص خودش را دارد که اگر آن ها را بدانید می توانید کار با این وسیله را برای خودتان بسیار آسان تر کنید. با ما همراه باشید تا این ریزه کاری ها را با هم بررسی کنیم.

اول از همه این که توجه داشته باشید که یکی از ویژگی های ماشین ظرف شویی که به شستشوی با دست برتری دارد این است از آب بسیار داغ با دمای بالای ۵۰ در جه استفاده می کند بنابراین هنگام استفاده حتما دمای آب را برای حداقل ۵۵ درجه تنظیم کنید.

ظروف را طبق دستور دفترچه راهنما داخل ماشین ظرف شویی بچینید چون در این صورت هم ماشین میزان استهلاک کمتری خواهد داشت و هم ظروف بهتر تمیز می شوند. چون ماشین به گونه ای طراحی شده است که اگر ظرف ها را درست نچینید نمی تواند آن را خوب تمیز کند. بشقاب ها را در ققسه های پایین بچینید و لیوان ها در کناره ها و طبقات بالاتر.

هنگامی که ظرف ها را داخل ماشین می گذارید همین که خرده غذا روی آن نباشد کافی است دیگر نیازی نیست حتما آن را آبکشی کنید و میزان مصرف آب را بالا ببرید، زحمت بیهوده بکشید و به ظرف ها هم آسیب برسانید چون بسیاری پودرها دارای ذراتی هستند که آلودگی ها را می سابد و اگر شما ظرف نسبتا تمیز داخل ماشین بگذارید به جای آلودگی ها خود ظرف سابیده می شود و از بین می رود.

معمولا ظرف های خانه ها آنقدر کثیف نمی شود که نیاز باشد از برنامه های سنگین ماشین ظرف شویی استفاده کنید، ضمن این که استفاده از این برنامه ها برای ظرف های نه چندان کثیف فقط باعث هدر رفتن انرژی و افزایش هزینه های شما خواهد شد. این موضوع درباره مصرف زیاد پودر هم وجود دارد. با ریختن پودر زیاد ظرف ها تمیزتر نمی شوند بلکه خراشیده می شوند و به مرور از بین می روند.

هر چند وقت یک بار حتما فیلترها را کنترل کنید چون اگر نیاز به تعویض آن ها باشد و شما از غافل باشید ماشین ظرفشویی می تواند ظرف ها را تمیز کند.

اگر ماشین ظرفشویی تان از مدل های قدیمی است که برنامه های صرفه جویی ندارد و شما هم خانواده کم جمعیتی دارید و ماشین هیچ گاه کاملا پر نمی شود، می توانید آن را در سایت شیپور با ثبت یک آگهی رایگان بفروشید و از مدل های  جدیدتر که برنامه های صرف جویی دارند بخرید  چون با این برنامه ها اگر ماشین تا نیمه هم پر شود می توان از آن استفاده کرد. نیازی نیست حتما ماشین ظرفشویی نو بخرید می توانید نمونه دست دوم آن را با قیمت ارزان تر از سایت شیپور صفحه ماشین ظرف شویی تهیه کنید.

اگر هنوز ماشین ظرفشویی نخریده اید می توانید با خواندن مطلب شستن ظرف ها با ماشین ظرف شویی به صرفه تر است یا دست؟ تصمیم درست را بگیرید.

این پیشنهاد به خاطر این است که اگر ماشین را کاملا پر نکنید و از برنامه های صرفه جویی هم استفاده نکنید، انرژی برق و آب به شدت هدر می رود. علاوه بر این که این کار باعث استهلاک ماشین هم می شود.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.