خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم یا نو چه فایده ای می تواند داشته باشد؟

اگر بخواهیم برای خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم مزایا و فوایدی را بشماریم ممکن است خیلی موارد و نکته ها را بتوانیم در نظر بیاوریم. فوایدی مثل صرفه جویی در زمانی که قرار است برای خرید کالای دست دوم یا فروش آن صرف کنیم یا صرفه جویی در زمانی که برای پیدا کردن خریدار یا فروشنده مناسب با داد و ستدمان باید پیدا کنیم. همچنین داشتن اطمینان کافی از امن معامله یا امنیت خریدار و فروشنده می تواند جزو مواردی باشد که در هر داد و ستدی اهمیت زیادی هم دارد.

اما بعضی عوامل وجود دارد که باعث می شود خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم یا نو رفاه بیشتری را در زندگی روزمره نصیب مان کند. یکی از این موارد داد و ستد کالاهای کمیاب و گرانقیمت یا عتیقه و قدیمی است یا حتی اجناسی که بسیار نایاب هستند و البته مشتری ها و فروشندگان خاص خودشان را دارند.

مثلا کالاهایی که تازه به بازار آمده اند و به دلیل قیمت بسیار زیادی که دارند همه افراد نمی توانند نمونه نو و کارنکرده آن را تهیه کنند اما می توانند در نمونه دست دوم آن را از شیپور با قیمتی پایین تر تهیه کنند. یا کالاهایی که تنها مراکز خاصی برای فروش آن ها وجود دارد و شما به دلیل دوری راه، ترافیک یا دسترسی دشوار نمی تواند شخصا و حضوری برای تهیه آن کالا بروید،‌ این دسته از کالاها هم در شیپور پیدا می شوند. چون فروشندگان آن ها می دانند که تعداد مراکز فروش محصولاتشان کم است و همه نمی توانند به آن ها دسترسی مستقیم داشته باشند. بنابراین با آگهی کردن کالاها در شیپور این امکان را برای خریداران فراهم می کنند و آگهی را در شیپور ببینند و بتوانند آن را سفارش دهند یا تا برای شان فرستاده شود.

این مساله برای کسانی که در شهرهای بزرگ و پر ترافیک زندگی می کنند و زندگی روزمره پر مشغله ای دارند. بسیار اهمیت دارد چون در زمان و انرژی و البته هزینه های آن ها صرفه جویی زیادی می کند.

همچنین فروش کالاهای کمیاب برای فروشندگان این کالاها دغدغه بزرگی است چون به راحتی نمی توانند برای کالاهایشان خریدار مناسب پیدا کنند و چه بسا اصلا نتوانند کالای خودشان را معرفی و عرضه کنند و همانطور که می دانید تا کالایی عرضه و معرفی نشود نمی توان به فروش آن امیدوار بود.  به همین دلیل وجود بستری مثل شیپور برای این فروشندگان فرصت خوبی است تا کالاهای کمیاب خودشان را معرفی کنند و بتوانند خریدار مناسبی برای آن ها پیدا کنند.

در کل خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم و نو می تواند با آسان کردن دسترسی خریدار و فروشنده به یکدیگر کمک کند تا زندگی روزمره که خرید کردن یا فروختن کالا یکی از ضروریات آن است،‌ راحت تر و کم دغدغه تر باشد. البته با سودی که از خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم با نو نصیب خریدار یا فروشنده می شود این آسانی و سهولت در معامله شیرین هم می شود و دیگر معامله کردن یک کار پر از احتیاط که یک بین سود و زیان آن یک سر مو فاصله است نیست! بلکه فرایندی جالب و دوست داشتنی است که برای انجام بیشترین زحمتی که باید کشید گرفتن چند تا عکس یا کلیک کردن روی چند صفحه است!

برای فروش کالاهای نایاب یا کمیاب یک آگهی رایگان در شیپور ثبت کنید.

این مطلب هم می تواند برای فروش بهتر به شما کمک زیادی کند:

کالاهای دست دوم را بهانه ای برای یک روز بازار شخصی کنید!

ممکن است این مقالات را هم دوست داشته باشید: