چه رنگ لباس شب رو با چه رنگ کیف و کفش هماهنگ کنیم؟!

تصمیم گرفته اید به مهمانی بروید. اما هنوز برنامه ای برای لباسی که قرار است آن شب بپوشید ندارید. ضمن آنکه همیشه انتخاب لباس شب برایتان مرحله ای سخت و دشوار است. زیرا فقط بحث لباس و رنگ آن نیست بلکه اینکه چه کیف و کفش و همچنین زیور آلاتی با آن همراه داشته باشید نیز حائز اهمیت است.
به همین دلیل همیشه ترجیح داده اید از رنگ هایی ساده مانند مشکی و یا کرم برای لباس شب استفاده کنید تا هماهنگ کردنشان برایتان راحت باشد. ولی باید بیان کنیم که هماهنگ کردن لباس شب با هر رنگی که می خواهد داشته باشد، کار چندان سختی نیست. فقط کافی است به رموز دنیای رنگ ها آگاه باشید.
برای این منظور ما این بار در مطلبی جدید، شیوه هماهنگ کردن رنگ لباس شب با کیف و کفش مخصوص به خود را برایتان عنوان می کنیم.
ابتدا تصمیم داریم با رنگ مشکی شروع کنیم. رنگی که در ایران محبوبیت زیادی دارد. چون هم نسبت به سایر رنگ ها در دسترس تر است، هم اندام را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد. از این رو طبق روانشناسی رنگ ها، افراد خجالتی نیز بیشتر متمایل به استفاده از رنگ مشکی هستند.
در هر صورت شما لباس شبی دارید که به رنگ سیاه است. در این حال می توانید از کیف و کفش سفید استفاده کنید. یادتان باشد افرادی که از این دو رنگ همزمان استفاده می کنند، جزو خوش پوش ترین اشخاص محسوب می شوند. ضمن اینکه هرگز هم قدیمی و از مد افتاده نمی شود.
علاوه بر رنگ سفید، می توانید از رنگ نقره ای برای کیف و کفشتان استفاده کنید. اما لازم است به خاطر داشته باشید که ترکیب این دو رنگ، جلوه بسیار رسمی به فرد می دهد. پس اگر قرار است زیاد رسمی به نظر نرسید، از خیر رنگ نقره ای بگذرید.
انتخاب کیف و کفش مشکی هم با لباس شب مشکی، خوب است. به خصوص اگر مهمانی در فضای باز است و یا هوا بارانی است. در این صورت لباس، کفش و کیف شما کمترین اثر باران و برف را بر خود نشان خواهند داد. البته اگر از این ترکیب رنگ استفاده کردید، بهتر از زیور آلات سفید مانند مروارید و یا سنگ های سفید استفاده کنید. در ضمن اگر رنگ مشکی را برای کیف و کفش برگزیده اید، حواستان باشد که هر دو یک جنس داشته باشند. در غیر این صورت ظاهر شما چندان زیبا نظر نخواهد رسید.
اگر لباس شب شما سبز آبی است، توصیه ما به شما کیف و کفش طوسی کمرنگ خواهد بود. اگر لباس سبز آبی پررنگ است باید رنگ طوسی ست نیز پررنگ باشد.
لباس شب نارنجی را هم با می توان با یک کیف یا کفش نارنجی ست کرد. در صورتی که یکی از این دو نارنجی بود، دیگری را به رنگ سفید انتخاب کنید. به این صورت که لباس و کفش نارنجی با کیف سفید. نارنجی یکی از رنگ های جذاب برای مهمانی است. در صورتی که تمایل دارید در مهمانی به خوبی دیده شوید از این رنگ استفاده کنید.
لباس های صورتی را هم با طوسی و یا تلفیقی از این این دو رنگ هماهنگ می کنند. حتی می توانید کفش و کیفی انتخاب کنید، که کاملا دو رنگ صورتی و طوسی داشته باشند. لباس های صورتی کاملا روشن هم با رنگ مشکی بسیار زیبا می شوند. زیرا تضاد خوبی در این پوشش ایجاد می شود.
لباس شب قرمز راحت تر از سایر رنگ ها هماهنگ می شود. زیرا رنگ مکمل آن مشکی است. اما علاوه بر مشکی می توانید از نقره ای هم استفاده کنید. یه کیف و کفش نقره ای با لباس قرمز، ترکیب عالی را می سازند.
در صورتی هم که لباس مجلسی شما سورمه ای است، بهترین رنگ هماهنگ با آن، مشکی است.
لباس سبز سیر را با کفش بنفش ست کنید. شاید در این لحظه فکر کنید چه انتخاب جسورانه ای اما بنفش و سبز پررنگ، هارمونی خوبی دارند. اما اگر لباستان سبز کمرنگ است، با کیف و کفشی به رنگ سبز سیر آن را بپوشید. برای این رنگ، کیف و کفش مشکی هم توصیه می شود.
لباس های نخودی یا خردلی هم با کفشی قهوه ای و کیفی کرم رنگ ست می شوند. زیرا همگی از یک خانواده هستند.
اگر هم لباس تان به رنگ شکلاتی کمرنگ است، از کیف و کفش نقره ای استفاده کنید. البته همان طور که می دانید رنگ شکلاتی کمرنگ به سختی با سایر رنگ ها ست می شود و این بین، حواستان باشد مشکی اصلا رنگ خنثی و هم خانواده ای برایش محسوب نمی شود.
لباس های یاسی رنگ را با صورتی کمرنگ هماهنگ کنید. یک جفت کفش و یک کیف شب صورتی می تواند ظاهرتان را بسیار ملیح و خوشایند کند.
اگرچه رنگ عنابی کمتر برای لباس شب انتخاب می شود، اما شاید شما جزو کسانی باشید که دوست دارید از این رنگ برای لباس مهمانی استفاده کنید. در این صورت یک کیف و کفش نقره ای بخرید. زیرا این رنگ هم مانند شکلاتی کمرنگ با سایر رنگ ها خوب جور نیست.
البته تمام پیشنهادهایی که مطرح کردیم برای لباس هایی است که تک رنگ هستند. اما اگر لباس شما گلدار و یا طرح دار است و بیش از یک رنگ در خود دارد، دست شما برای ست کردن بسیار باز خواهد بود. مثلا اگر لباسی با گل های آبی و زمینه ای سفید دارید، کیف و کفش آبی مناسب است. در واقع این رنگ گل ها و یا طرح ها است که باید در ترکیب کیف و کفش شما تکرار شود.
ولی خاطرتان باشد که در صورت طرح دار بودن پارچه لباس شب، کیف و کفش باید تک رنگ باشند تا ظاهرتان بهم ریخته و شلوغ به چشم نیاید.
در نهایت هم لازم است شما را در جریان یک کار جالب در مورد لباس شب هایی که دیگر مایل به پوشیدنشان نیستید، بگذاریم. ما در مطلبی با عنوان «لباس شب داخل کمد پول نمیشه، اما اینجا میشه!» اشاره کردیم که شیپور با امکان درج آگهی رایگان فرصت فروش لباس های شب بدون استفاده شما را ایجاد کرده است.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.