با فرش های لاکی یادگار سال های دور چه کار می شه کرد؟

لوازم خونه هر چند سال یکبار مد و مدل عوض می کنن و رنگ به رنگ میشن. قدیم ترها فرش های لاکی مد بود، قرمز تیره و روشن. با نقش های مختلف!
در واقع رنگ کلی وسایل خونه ها قهوه ای تیره بود که با رنگ قرمز فرش ها ترکیب می شد.
بعد کم کم رنگ های قهوه ای روشن و سیاه و سفید هم برای وسایل خونه مد شد و الانم که دیگه هر رنگی که بخوایین تو وسایل خونه میشه پیدا کرد!
خانواده من جهازم رو سی سال پیش خریده بودند و رنگها و شکل وسایلم هم طبق سلیقه و مد اون سالها بود، البته تو جهازم مبلمان نداشتم که بعدا خودم و شوهرم خریدیم. همینطور میز صندلی و ناهارخوری، اون زمانها جای همه اینها یه چند دست پشتی می دادند و اگه خیلی می خاستن جهاز رو اعیانی کنن پشتی ها رو ترکمن میدادند.
و اما فرش ها! بسته به اندازه خونه ای که قرار بود آقا داماد و عروس خانوم زندگی مشترکشون رو آغاز کنند اندازه فرش ها هم متغیر بود البته فرش دوازده متری تقریبا تو تمام جهازها پیدا میشد.
منم دو تا فرش دوازده متری لاکی تو جهازم داشتم که اون زمان خیلی دوسشون داشتم و با سه دست پشتی ترکنم یه پذیرایی خیلی شیک به سبک همون دوران برای خودم چیده بودم! یادش بخیر چه دورانی بود، رنگ ها واقعی تر بود انگار، تا همین چند سال پیش رنگ ها همون رنگ ها بود و وسایل ها هم همون وسایل ها! کیفیت همه چیز انقد خوب بود که تا سالهای سال از تمام وسایل خونه میشد به راحتی استفاده کرد و البته اون دوران اگه کسی چیزی می خرید نهایت تلاشش رو می کرد که ازش به خوبی مراقبت کنه.
مثل الان نبود که همه وسایل خونه تند تند خراب میشه و باید هر سال وسایل نو خرید!
یه کمد میخری دوبار اثاث کشی میکنی بار سوم کمدت شکسته و دیگه نمیشه ازش استفاده کرد.
یا یه فرش می خری دوبار که میشوری دفه سوم انگار تمام گره هاش می خاد باز بشه، تازه کلی هم پول بابت هرکدوم از این وسایل میدی!
فرش لاکی های من هم مثل همه وسایل اون دوران کیفیت خیلی خوبی داشت و با هر بار شستشو جلوه بهتری پیدا می کرد، اما خوب زندگی که همیشه یه جا و یه شکل نیست آدم تو زندگی ممکنه بارها خونه عوض کنه و حتی شهر و کشور تغییر بده منم از این قاعده مستثنی نبودم و بارها تو زندگیم خونه عوض کردم، اول بار که خونه ام از اون خونه دو اتاقه کوچیک اوایل زندگی مشترکم عوض شد یه اتاق دیگه به اتاق هامون اضافه شد و مجبور شدیم براش یه فرش بخریم اما اون دوران دیگه رنگ قرمز لاکی مد نبود و رنگهای سورمه ای و کرم و حتی سبز و قهوه ای مد شده بود منم گفتم برای اتاقی که تازه اضافه شده یه فرش کرم بخرم که تنوع هم شده باشه. خلاصه آخرین بار که خونم رو عوض کردم همین پارسال بود که به یه خونه نسبتا بزرگ اثاث کشی کردم، تو این مدت زندگی و خونه عوض کردنم سه تا فرش دیگه به فرش های قدیمی خودم اضافه شده بود که همه کرم رنگ بودند تو خونه جدید وقتی همه رو پهن کردم تو ال بزرگم دیدم خیلی رنگ ها با هم تضاد داره و کل دکور و طراحی خونم به هم ریخته یه مدت همون طوری سر کردم اما چند تا مهمون که به خونم اومد دیدم خیلی زشته که ال من فرش های رنگارنگ داره، یه مدت رفتم تو فکرش که چیکار کنم؟
گفتم بفروشم به فرش فروش هایی که فرش کهنه با نو تعویض می کنن، شوهرم چندتا از اینها رو که تو محل خودمون بودن آورد فرش ها رو دیدن اما من دلم نیومد بفروشم بهشون چون خیلی بی انصافی می کردن حیف فرش های جهازم بود.
پسرم که با گوشیش یه سره تو اینترنت می چرخه گفت مامان بذارمن فرش ها رو تو اینترنت می فروشم، گفتم اگه میشه و قیمت خوبی می خرن بفروش!
بلند شد یه چندتا عکس با گوشیش از فرش ها انداخت بعد از دو دقیقه گفت تمومه فرش ها رو آگهی کردم تو یه سایت شیپور!
منتظر باش که تا چند روز دیگه مشتری ها زنگ می زنن!
اولش با خودم گفتم پسرم فکر کرده من ساده ام آخه مگه می شه تو دقیقه آگهی کنی و بعدم بشینی خونه مشتری فرش ها زنگ بزن؟
طفلی بچه ام راست می گفت دو روز بعد فر ش هام رو به قیمت فروختم! علاوه بر این دو تا فرش دست دوم کرم هم به جاش از همین سایت داد و ستد شیپور خریدم!

شما هم اگه فرشی دارین که پهنش نمی کنین بهتره اینجا بفروشینش!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.