برای هر مکانی چه نوع بخاری انتخاب کنیم؟

قطعا یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز در هر منزلی، وسایل گرمایشی است. از آنجایی که در کشور ما تقریبا نیمی از سال را سرمای پاییز و زمستان در بر می گیرد، بنابراین، وجود بخاری را الزامی می کند.

اگر دقیقتر بخواهیم بررسی کنیم، باید گفت که زندگی در یک خانه بدون وسایل آشپزخانه، ممکن است، اما در خانه ای بدون بخاری، بسیار عذاب آور خواهد بود.

اما تهیه بخاری برای منزل و یا حتی محیط کار، به مسایل مختلفی بستگی دارد. برای مثال، مساحت اتاق یا دفتر کاری که به این وسیله گرمایشی نیازمند است، قطعا محدوده انتخاب های ما را در خرید بخاری کوچکتر می کند. به عبارت دیگر، همان طور که برای یک اتاق با مساحت بالا، یک بخاری کوچک ناکافی خواهد بود، طبیعتا برای یک اتاق یا دفتر کار با مساحت کوچک نیز، بسیار غیرمنطقی است اگر یک بخاری بزرگ تهیه بشود.

علاوه بر مساحت اتاق، کارایی و کاربرد آن نیز در تهیه و انتخاب بخاری دخالت دارد. و این مساله به این معنا است که چنانچه اتاق مورد نظر، مثلا اتاق خواب کودک باشد، طبیعتا بهتر است از یک بخاری رنگی و فانتزی استفاده کرد. برای مثال بخاریهایی که دارای تصاویر کارتونی هستند.

همین طور برای اتاق پذیرایی منزل، بسته به چیدمان و دکوراسیون کلی خانه از بخاری هایی با طرح شومینه، طرح های مجلل و حتی با شکل هایی کاملا ساده استفاده کرد

اگر مستاجر هستید همیشه به بخاری نیاز پیدا می کنید حتی اگر در خانه فعلی تان گرمایش از وسایل دیگری مثل شوفاژ یا شومینه تامین می شود، باز هم اگر منزل تان را عوض کنید حتما به بخاری نیاز پیدا می کنید؛ چرا که ممکن است در منزل جدید اتاق های بیشتری داشته باشید که نیاز به این وسیله داشته باشند.

اگر هم بخاری دارید و در منزل تان به آن نیاز ندارید نگران نباشید چون بخاری تان در انباری نمی ماند که خاک بخورد و بی استفاده بماند. چون شما می توانید هر زمان که اراده کنید، چندتا عکس از این وسیله بگیرید و با یک توضیح مناسب و انتخاب عنوان برای آگهی فروش آن را به سرعت در سایت شیپور آگهی کنید و بفروشید.

اگر هم بخاری ندارید یا برای مکان های دیگر منزل به وسایل گرمایشی بیشتری نیاز دارید می توانید نمونه های بسیار خوبی را از سایت شیپور صفحه بخاری خریداری کنید.

فقط یک نکته حیاتی را در هنگام استفاده از بخاری فراموش نکنید. آن هم این که همیشه روزنه ای برای خروج گاز منواکسیدکربن حاصل از احتراق گاز شهری باز بگذارید و به بهانه هوای سرد و صرفه جویی در مصرف انرژی تمام منافذ را نبندید.

برای صرفه جویی در مصرف انرژی راه های استاندارد و ایمن دیگری وجود دارد که در مطالب بعدی برای تان خواهیم گفت.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.