با کامپیوتر کارکرده چه کارهایی می شود کرد؟

بازار خرید و فروش اجناس کارکرده مثل بازار کالاهای نو داغ است و این موضوع می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. قیمت بالای برخی از کالاهای آکبند، نیازها و خواسته‌های افراد، علاقه به ایجاد تنوع زود به زود، مدیریت هزینه‌ها، نیاز به پول و… می‌تواند از مهمترین عوامل گرایش به خرید کالاهای دست دوم یا کارکرده باشد.
یکی از حوزه‌هایی که داد و ستد قطعات و دستگاه‌های کارکرده در آن پر رونق است را باید کالاهای کامپیوتری و دیجیتال بدانیم که با توجه به رشد سریع تکنولوژی و تغییر خواسته‌های افراد می‌توان نگاه ویژه‌ای به آن داشت.
ولی همانطور که قبلا هم اشاره کردیم قیمت‌گذاری کالاهای کارکرده کمی دشوار است ولی به هر حال روش خودش را دارد. برای کامپیوتر ها باید دو نگاه متفاوت داشت.
اول اینکه خیلی‌ها که تصمیم دارند کامپیوتر خود را بفروشند تنها به فکر ارتقای قطعات هستند و شاید نیازی نباشد همه چیز را تغییر دهند. قیمت‌گذاری روی قطعات کامپیوتری مختلف نیز کمی متفاوت است.
در کل اولین معیار قیمت کالای آکبند و سپس میزان کارکرد و شرایط سلامت قطعه است. ولی بعد از آن براساس عرف بازار و قیمت اجناس مشابه می‌توان قیمت را تعیین کرد که در این قسمت کمی سلیقه‌ای عمل می‌شود.
به عنوان مثال اگر بخواهید مادربورد خود را تغییر دهید از آنجایی که دیگر قطعات نصب شده روی آن نیز با همدیگر سازگاری دارند، اگر آنها را با هم بفروشید پول بشتری دستتان را می‌گیرد. البته برخی قطعات‌ نیز با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال رم‌ها معمولا گارانتی مادام العمر دارند و خیلی در طول کار برایشان مشکلی پیش نمی‌آید. ولی قطعاتی مثل هارد، پاور یا پردازنده شاید به مرور زمان و با کارکرد زیاد دچار مشکل شوند.
نکته مهم یادتان باشد که با قدیمی شدن قطعات و نایاب شدن آنها و به طبع تولیدنشدن، امکان دارد حتی قیمت‌شان از نمونه‌های آکبند نیز بالاتر باشد یا با آنها تفاوت چندانی نداشته باشند.
اما حالت دوم وقتی است که شما باید کامپیوتر را یک سیستم یا یک مجموعه در نظر بگیرید. در این حالت کل سیستم را به فروش می‌گذارید و مجموع قیمت قطعات، قیمت کل سیستم شما را مشخص می‌کند. در این صورت نیز می‌توانید سیستم خود را به قیمت بهتری به فروش برسانید.
سعی کنید کمی تحقیق کنید و قیمت کامپیوتر کارکرده خود را از چند جای معتبر سوال کنید تا خدای ناکرده کلاه سرتان نرود! میزان کارکرد قطعات، تکنولوژی آنها، گارانتی معتبر، تعمیری بودن یا نبودن و مواردی از این دست، در قیمت گذاری یک سیستم کامپیوتر ی اهمیت ویژه‌ای دارد.
خرید و فروش کالاهای کارکرده از جمله قطعات و سیستم‌های کامپیوتری در سایت شیپور کاملا رایگان است و تنها کافی است چند دقیقه کوتاه وقت بگذارید و صفحه کامپیوتر را ببیند.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.