با یه همستر اضافی چی کار میشه کرد؟!

تصمیم گرفته بودم امسال روز تولدم رو به شکل متفاوت بگذرونم. راستش شاید اگه بشنوید اون راه متفاوت، برگزاری یه جشن غافلگیرکننده برای دوستانم بود، تعجب کنین. اما از اونجایی که من هر سال، روز تولدم رو بدون هیچ دورهمی و تنها با صرف یه شام خونوادگی می گذروندم، برپایی یه جشن دوستانه در روز تولد، برای من یه شیوه متفاوت محسوب میشه.
خلاصه اینکه امسال روز تولدم چند تا از دوستانم رو بدون اینکه دلیل مهمونی رو بهشون بگم، دعوت کردم. اون ها هم که یادشون نبود تاریخ تولدم چه روزیه خیلی عادی پا شدن اومدن اما زمانی که فهمیدن به چه مناسبتی دعوت شدن، کلی شاکی شدن که چرا بهشون نگفتم و اونها دست خالی اومدن.
واسه همین یکی از دوستام برای تلافی کار من، دو روز بعد یه بسته به محل کارم فرستاد. روش نوشته شده بود هدیه تولد. خیلی ذوق زده شدم و البته وقتی بسته رو باز کردم بیشتر هم ذوق زده شدم! اون تو یه همستر کوچولو بود که گوشه جعبه از ترس کز کرده بود.
راستش دوستم می دونست من خیلی با حیوانات خانگی میونه خوبی ندارم و صرفا به خاطر تلافی و البته اون طوری که خودش میگه سورپرایز کردنم، یه همستر برام خریده بود. با این همه من تصمیم گرفتم با روی خوش از این حیوان کوچولو بی دفاع استقبال کنم و سعی کنم با این همستر رابطه ام رو با حیوانات بهبود ببخشم.
عصر همون روز بعد از اینکه توی اینترنت جستجو کردم که چه جور غذاهایی باید به همستر بدم و در چه فضایی نگهش دارم، به فروشگاه فروش لوازم حیوانات خانگی سر زدم و وسایلی که لازم داشتم رو خریدم. توی آپارتمان، یه جای مناسب برای همستر انتخاب کردم. جایی که نه سردش بشه و نه گرمش.
همون شب هم یکی دو ساعتی رو توی اینترنت صرف مطالعه در مورد شیوه برخورد با همستر، بیماری ها، بحث جفت گیری و مراجعه به دامپزشک کردم. توی همین جستجو کردن ها بود که با دو تا مطلب جالب که بلاگ شیپور منتشر کرده بود برخوردم. یکی در مورد خرید لوازم مورد نیاز حیوانات خانگی بود با عنوان «لوازم جانبی حیوانات خانگی رو از کجا باید تهیه کرد» و یکی هم در رابطه با بیماری های حیوانات خانگی با عنوان « از بهداشت حیوانات خانگی چه می دانیم».
راستش این مطالب برای من که هیچی چیزی در مورد همستر نمی دونستم خیلی کاربردی بود. خلاصه اینکه زندگی من با همستر از همون شب شروع شد که البته به خاطر مشغله زیاد من خیلی هم دوام نیاورد. آخه من شغلم خبرنگاریه. شغلی که باعث میشه گاهی برای ماموریت های کاری، دو سه روز خارج از شهر باشم. این موضوع تا زمانی که موجودی به اسم همستر توی خونه منتظرم نبود، اصلا اذیتم نمی کرد. اما زمانی که همستر وارد آپارتمان شد، دیگه نمی تونستم دو سه روز بدون آب و غذا و مراقبت رهاش کنم.
واسه همین هر زمان ماموریت کاری برام پیش می اومد، اونو به یکی از همکارام که خودش هم خرگوش داشت می سپردم. این داستان چند ماهی ادامه داشت تا اینکه یه ماه قبل همکارم به خاطر یه سری مسائل شخصی، محل کارش رو عوض کرد. این جوری شد که همستر از یه دوست کوچولو تبدیل به یه معضل بزرگ شد. چون دیگه کسی نبود روزهایی که من نبودم ازش مراقبت کنه.
به همین دلیل تصمیم گرفتم همستر رو بفروشم. چون من به خاطر حجم کارم توان نگهداری از اون رو نداشتم و به نظرم اون داشت زندگی بدی رو با من می گذروند.
وقتی که دیگه مطمئن شدم باید همستر رو به شخصی که توانایی و البته آگاهی از شرایط نگهداری از این حیوان داره، بفروشم، سایت شیپور رو برای این کار انتخاب کردم. چرا که به نظرم رسید وقتی بلاگ شیپور این همه مطلب درباره بیماری ها، تغذیه، آدرس کلینیک های دامپزشکی، عقیم سازی، شیوه نگهداری و حتی لوازم زندگی حیوانات داره، پس بی دلیل نیست که اجازه خرید و فروش حیوانات خانگی رو هم به مراجعان سایت شیپور داده.
خلاصه همین تمرکز ویژه بلاگ روی جوانب مختلف حیوانات خانگی، باعث شد من با خیال راحت آگهی فروش همستر رو توی سایت درج کنم که البته خیلی هم زود به نتیجه رسید. راستش از اونجایی که شرایط من اجازه طولانی کردن حضور همستر رو توی خونم نمی داد، با پیشنهاد یه قیمت اندک اون رو به شخصی که متوجه شدم تجربه نگهداری از حیوانات خانگی رو قبلا داشته، فروختم.
شما هم اگه دنبال یه حیوان خانگی می گردین و یا مثل من توان نگهداری از حیوان خانگیتون ندارین، می تونین از سایت شیپور کمک بگیرین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.