شما برای خرید خودرو چه راهی رو انتخاب می‌کنید؟

قطعا بارها براتون پیش اومده که تصمیم بگیرین تو زندگیتون یه کالای جدید بخرین یا لوازم قدیمی‌تون رو با وسایل جدید جایگزین کنید. به هر حال انسان تو زندگیش در حال پیشرفته و از طرف دیگه دوست داره زندگیش تنوع داشته باشه و طعم تجربه‌‌های جدید رو بچشه.
فرقی نمیکنه قصد داشته باشین چی بخرین یا چه چیزی رو جایگزین کنید، مهم اینه که به جایی رسیده باشین که درک کنید شما در حال کار و تلاش هستین تا زندگی خوبی داشته باشین و باید در ازای درآمدی که دارین و وقتی که میگذارین بهترین چیزها رو به دست بیارین. تمام سعی و کوشش شما برای رفاه خودتون و خانواده‌تونه باید خواسته‌هاشون رو برطرف کنید.
در اول زندگی‌تون وقتی که جوان‌تر هستین خواسته‌ها و نیازهای شما یا همسرتون با وقتی که سن و سالی ازتون میگذره یا بچه‌دار میشین فرق میکنه. خیلی از وسایل رو باید تو زمان بچگی‌ فرزندانتون تهیه کنید و خیلی چیزهای دیگه هم هست که وقتی بچه‌ها بزرگتر شدن خودشون ازتون میخوان. شما هم بدون شک تلاش میکنید هر طور شده نیازشون رو بر طرف کنید.
بسته به هر دورانی از زندگی برای خرید یه کالای جدید روش‌های مشخصی وجود داره. مثلا قدیم‌ترها وقتی یه چیزی میخواستین بخرین میرفتین بازار و اونو تهیه میکردین. بعدها فروشگاه‌های بزرگ و مجتمع‌های تجاری راه‌اندازی شدن و خیابان‌های مختلف شهر بورس یه کالایی شد. کم‌کم خرید و فروش‌ها تلفنی شد و الان هم دور دور فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاینه. ولی چند تا نکته وجود داره. مثلا شما وقتی میخواین ملکی مثل خونه ویلایی، آپارتمان، ویلا، زمین یا مغازه رو معامله کنید نمیتونید برید بازار. یا وقتی میخواین خرید ماشین انجام بدین نمی‌تونید برید مجتمع تجاری و هر کدومشون جای مشخصی داره.
ولی شرایط سریع زندگی امروز و ترافیک‌های زیادی کاری و زندگی‌های ماشینی حتی فرصت دید و بازدید رو از خیلی‌ها گرفته چه برسه که بخوان تو این شهرهای شلوغ و آلوده راه بیفتن تو سطح شهری که نسبت به قدیم خیلی بزرگتر و وسیع‌تر شده تا دنبال خرید خونه یا خرید ماشین باشن. نکته‌ی دوم اینه که از قدیم و ندیم خرید و فروش کالاهای کارکرده تو برخی از لوازم رواج بوده. مثلا شما وقتی چند سال تو یه خونه‌ای نشستین به هر دلیلی ممکنه تصمیم به فروش اون بگیرین. یا مثلا بخواین ماشینتون رو بفروشید و یه خودروی بهتر بخرین.
دیگه نمیشه خیلی به سبک قدیم‌ها لوازم کارکرده رو خرید و فروش کرد و از اونجایی که تو این شهرهای بزرگ برای خرید و فروش هر نوع کالای دست دوم و کارکرده بازار مشخصی وجود نداره، فروشنده‌ها و خریدارها سردرگم میشن. ضمن اینکه اگه جای مشخصی هم وجود داشته باشه خریدار و فروشنده دچار دلال بازی‌ها و واسطه‌گری‌های مرسوم میشن و مجبورن چیزی که برای داشتنش کلی زحمت کشیدن رو زیر قیمت بدن یا اون چیزی که دنبالش هستن رو گرونتر و بی‌کیفیت‌تر بخرن.
همیشه فروشنده و خریدار دوست داشتن بی‌واسطه با هم در ارتباط باشن تا این مشکلات پیش نیاد. ولی خوب همیشه این شرایط فراهم نیست و وقتی هم امکانش وجود داره خیلی‌ها دنبالش نمیرن. باید بپذیریم دنیا کاملا متفاوت شده و نمیشه در مقابل سرعت پیشرفت تکنولوژی‌های نوین مقاومت کرد و خرید و فروش رو به سبک چندین سال قبل انجام داد.
یه عمویی دارم که از وقتی ما یادمون میاد و قبل‌تر از اون که برامون تعریف کردن عادت داشته ماشینش رو بعد ۲ یا ۳ سال بسته به مدل و کیفیت خودرو بفروشه و با یه ماشین جدید جایگزین کنه. میگه ماشین یه عمری داره که باید بعد اون دیگه خرجش نکنی و بفروشیش. البته بیشتر حوصلش نمیاد وگرنه میشه ماشین‌ها رو بیشتر از این هم سوار شد. قبل‌ترها میگفت یه دوستی داشته که برای خرید ماشین میرفته پیش اون. دوستش خیلی سال پیش مهاجرت کرده خارج و عموی ما هم که دیگه الان ازش سن و سالی گذشته بیشتر از این ور اون ور ماشین میخره. انصافا بعضی مدل‌هایی که خریده خیلی اذیتش کردن و زودتر از موعد فروخته.
عادت داره برای خرید ماشین دست میزاره روی مدل‌های پا به صفر که شاید چند ماه کارکردن و افتشون رو داشتن. نمیدونم چرا ولی خیلی سراغ ماشین صفر نره. نه اینکه فکر خرید ماشین صفر نباشه ولی کمتر پیش میاد صفر بخره. بعد اون دوستش بیشتر برای خرید ماشین سراغ نمایشگاه‌ها رفته و از وقتی آگهی نامه‌های تبلیغاتی داخل روزنامه‌ها اومده داخل اونا رو هم بررسی میکنه اگه موردی بود که نزدیک خونشون یا محل کارش بود زنگ میزنه و میره میبینه و وقتی خوشش اومد میخره.
حالا بیاین فکر کنید تو زندگی‌های امروزی تو شهری به بزرگی تهران، اصفهان، مشهد یا تبریز یا اصلا هر شهر دیگه‌ای یا این زندگی‌ها شلوغ و پر مشغله که نمیشه یه سره ماشین رو ورداری این طرف اون طرف ببری به این و اون نشون بدی هر کی دلش خواست بخره. تازه اگه دنبال خرید ماشین یا فروش اون باشی مگه میشه تو یه آگهی‌ نامه‌ی کاغذی که شاید چند ساعت بیشتر تاریخ انقضا نداره و چند نفر بیشتر اون رو نمیخونن به هدفت برسی. تازه با فرض اینکه بری ماشین یا خونه رو ببینی و خوشت بیاد.
بار آخری که عموم قصد خرید ماشین داشت همین اول تابستون بود که واقعا کلافه شده بود. اون چیزی که میخواست گیرش نمیومد و ماشین قبلیش رو هم با اوضاع خرید و فروش خودرو تو بازار فعلی خوب نمیخریدن. میدونستم عموم اهل کامپیوتر و لپ‌تاپ نیست ولی گوشی هوشمند داره. خونه‌شون که رفته بودیم بهش پیشنهاد دادم اپلیکیشن شیپور رو دانلود کنه و وقتی نصبش کرد به من بگه یادش بدم چیکار کنه.
راستش اولش قبول نمیکرد و خیلی باور نداشت. بهش گفتم عمو جون اپلیکیشن شیپور که رایگانه ضرری نداره. بالاخره قبول کرد. حرفش این بود مگه میشه از تو یه اپلیکیشن دنبال خرید ماشین یا فروش خودروی فعلی باشی. منم تو لپ‌تاپ مطلب «موتور سیکلت نو رو میشه راحت خرید ولی اگه کارکردش رو بخوایم چی» که تو وبلاگ شیپور منتشر شده بود رو بهش نشون دادم تا بخونه. هر طور بود راضی شد و با دوربین گوشی موبایلش چند تا عکس از ماشینش گرفتیم و یه آگهی رایگان گذاشتیم برای فروش. بعد هم بهش یاد دادم چطوری از قسمت جستجو و فیلتر اپلیکیشن شیپور دنبال ماشین مورد نظرش باشه. خوبی اپلیکیشن شیپور اینه که واقعا کار باهاش ساده است و هر کسی میتونه زود یاد بگیره.
چند روزی گذشت و خبری نبود و منم خیلی اشتیاق داشتم ببینم آخرش چی میشه و هر شب به عموم زنگ میزدم. آخر هفته بود که خودش زنگ زد گفت ماشینش رو با یه ماشین دیگه عوض کرده و یه پولی هم روش گرفته. خیلی خوشحال بود ولی بیشتر از خرید ماشین جدید بهت زده بود که چطور میشه به این راحتی از طریق اپلیکیشن شیپور خرید و فروش خودرو و خونه یا هر چیز دیگه انجام داد. فکر کنید طرف از هفت تیر اومده تو درروس با عموم معامله کرده بود.
بهش توضیح دادم هدف شیپور اینه که خریدار و فروشنده بی‌واسطه با هم در ارتباط باشن و سایت و اپلیکیشن شیپور رو هم برای این راه انداخته که شما هر لحظه بتونید هر چیزی رو تو کنترل خودتون داشته باشین. بهش گفتم با همین اپلیکیشن کم حجم شیپور نه تنها شما به تمامی آگهی‌های خودرویی تهران بلکه به تمام آگهی‌های ایران دسترسی دارین و تازه قبل خرید ماشین یا هر چیز دیگه‌ای میتونید عکساش رو ببینید، قیمت‌ها رو بررسی کنید و با نمونه‌های مشابه مقایسه‌ای داشته باشین بعد تصمیم بگیرید.
تازه وقتی قصد فروش هم داشته باشین آگهی شما برای هزاران مشتری از جای جای شهر نشون داده میشه. الان دیگه تکنولوژی حد و مرزها رو برداشته و خرید و فروش محلی و روزنامه‌ای یا راه افتادن تو خیابون برای خرید ماشین یا هر کالای آک و کارکرده‌ی دیگه‌ای بی‌معناست.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.