چه زمانی باید لاستیک ماشین را عوض کنیم؟

لاستیک ماشین هم مثل سایر لوازم آن به مرور زمان و در اثر استفاده مستهلک می شود و باید عوض شود. بیشترین عاملی که باعث می شود لاستیک ماشین نیاز به تعویض داشته باشد، لاستیک ساییده شده و یا ترکیده است. لاستیک خراب و کهنه، یکی از مهمترین دلایل تصادفات است. چرا که همین کهنگی باعث ایجاد اشکال در راندن خودرو می شود و گاه خسارت های جبران ناپذیری به راننده و دیگران وارد می کند. مشکلاتی چون از کنترل خارج شدن خودرو، به موقع ترمز نگرفتن و … همه ریشه در لاستیک های کهنه و خراب دارند.

اما با توجه به اینکه لاستیک ماشین قیمت و ارزش نسبتا بالایی دارد، دقیقا چه هنگامی بهترین زمان تعویض آن است؟

لاستیک ماشین را مدام بررسی کنید

با دیدن و دقت کردن در آج لاستیک خودرو و کناره آن میزان سایش و سوراخ شدگی ها یا پارگی آن را متوجه می شوید. اگر در کناره های لاستیک شکاف یا شیارهایی نسبتا عمیق مشاهده کردیدف بدانید که خطر ترکیدگی در کمین لاستیک ماشین تان است و باید در اولین فرصت آن را تعویض کنید.

وقتی لاستیک فرسوده می شود دچار نوعی برآمدگی می شود. این برآمدگی های ناهمگون در سطح لاستیک یعنی، کهنگی و در نتیجه ترکیدگی آن. پس با دیدن این علامت هم حتما لاستیک را عوض کنید.

از کجا بدانیم چرخ ها بالانس نیستند؟

اگر چرخ ها بالانس نباشند، لاستیک ماشین خیلی زودتر از آنچه که باید فرسوده و ساییده می شود. برای دانستن اینکه چرخ ها بالانس هستند یا نه راه حل خیلی ساده ای وجود دارد. اگر فرمان ماشین در یکی از این سه سرعت زیر لرزش داشته باشد نشان دهنده این است که چرخ ها بالانس نیستند. در سرعت های شصت، هشتاد و صد و بیست کیلومتر در ساعت، لرزش چرخ ها علامت خوبی نیست! پس به آن توجه کنید.

چند نکته ساده برای افزایش عمر لاستیک ماشین

به موقع باد لاستیک ها را تنظیم کنید، به ویژه برای طی مسافت های طولانی. بهترین زمان هم برای تنظیم باد لاستیک ها صبح است. که خودرو حرکت چندانی نداشته است و بنابراین لاستیک ها خیلی گرم نشده اند. چون همانطور که می دانید در اثر گرما فشار باد لاستیک ها زیاد می شود.

و در آخر وقتی لاستیک نو می خرید، بهتر است آن ها را در رینگ های جلوی خودرو بیندازید.

برای دیدن قیمت انواع ماشین های صفر و کارکرده و لوازم خودرو مثل لاستیک به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.