وقتی شیپور باعث شد من استخدام بشم!

تازه فارغ التحصیل شده بودم و دوران خوش دانشجویی با همه راحتی هاش تموم شده بود. بعد از یکی دو ماه که سرخوشی کسب مدرک هم فروکش کرد، دغدغه کار پیدا کردن شد همه فکر و ذکرم. حالا من بودم و یه مدرک کاغذی با عنوان ” گواهی موقت” و سر زدن به مراکز کاریابی و شرکت های خصوصی. تازه متوجه شدم که دوران دانشجویی چه روزهای خوشی بود، وقتی فقط کل تکلیفم از زندگی در درس و امتحان خلاصه می شد.
در نهایت اینکه واقعیت زندگی باعث شد مدام دنبال آزمون های استخدامی، موسسه های کاریابی و زد و بندهای فامیلی برای پیدا کردن شغل باشم. اما هر روز که می گذشت من بیشتر به این نتیجه می رسیدم که کار به این راحتی و سرعت پیدا بشو نیست. ضمن اینکه مگه من چند تا مرکز کاریابی می تونستم برم و رزمه ام رو در اختیارشون بذارم؟! استخدامی هایی هم که آگهی استخدام اونها رو از این ور و اون ور پیدا می کردم، تا به خودم می جنبیدم شخص موردنظرشونو استخدام می کردن و این طوری فرصت های شغلی می پرید.
خلاصه اینکه من موندم و بلاتکلیفی، تا اینکه تصمیم گرفتم به شرکت ها و موسساتی که تو حوزه کاری من فعال بودن، رزومه بفرستم. به هرحال بهتر از توی خونه معطل نشستن بود. اما این کار زمان بر و خسته کننده، اصلا مشخص نبود نتیجه بخش هم باشه. آخه احتمال اینکه روابط عمومی شرکت ها به روز باشن و ایمیل ها رو بررسی کن، زیاد نبود.
توی این گیر و دار، برادرم پیشنهاد داد توی چند تا از این سایتها که مرکز شغل یابی بودن هم عضو بشم. پیشنهاد خوبی بود. چون حوزه اینترنت گسترده است و امکان مراجعه راحت تر و سریع تر کارفرماها به رزومه اشخاص مورد نیازشون از این طریق بیشتره.
دنگ و فنگش برای من هم کمتر بود. چون اصلا لازم نبود هزینه رفت و آمد بدم و یا گرما و سرمای مسیرها رو هم متحمل بشم.
توی همین جستجوهام، به سایت شیپور برخوردم که یه قسمتی داشت به اسم استخدام. یه مطلب مفید هم با تیتر “راز بزرگ یک استخدام موافق!” داشت که در شیوه ارائه رزومه ام به دردم خورد.
شیوه کارش عالی بود. چون برای درج رزومه توی این سایت نیاز به پرداخت هیچ پولی نبود. فقط کافی بود خودمو معرفی می کردم و در مورد رزومه ام توضیحاتی می نوشتم و بعد منتظر می موندم تا کارفرما بهم زنگ بزنه.
خوبی شیپور در حجم بالای بازدیدها و همچنین انواع تبلیغاتی بود که از این سایت میشه همه جا دید. به همین دلیل شیپور نسبت به سایر سایت ها بهتر و بیشتر معرفی شده.
ضمن اینکه این سایت مختص خرید و فروش لوازم دست دومه و این مساله در معروف شدنش تاثیر زیادی گذاشته. در واقع شیپور تلاش کرده به تمام معنا یه سایت خدماتی باشه تا کار افراد آسون بشه.
از زمان پر کردن رزومه استخدام تو شیپور تا زنگ خوردن گوشی تلفنم از طرف کارفرما، خیلی طول نکشید. البته باید بگم در این فاصله به واسطه اینکه من توی مراکز کاریابی خیلی زیادی عضو شده بودم، پیشنهادهایی رو دریافت کردم اما واقعیت این بود که اونقدرها حقوق و شرایط کاریشون دندون گیر نبود.
من با توجه به کمیت و کیفیت پیشنهادهایی که از طریق شیپور به من شد، متوجه شدم اینجا بهتر می تونه به جویندگان کار کمک کنه و در نهایت من با کمک همین سایت تونستم یه شغل مناسب پیدا کنم. علتش هم خب، همون طور که گفتم به خاطر حجم بازدیدها و تبلیغاتی هست که سایت شیپور داره. این مساله تاثیر زیادی در جذب کارفرما به شیپور برای پیدا کردن کارمند مورد نظر از بین متقاضیان استخدام سایت داره.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.