مبلمان دست دوم را در کجا و چطور بفروشیم و از کجا و چطور بخریم؟

در سالهای اخیر تولیدات کالا در جهان به واسطه حضور طراحان و ایده پردازان بی‌شماری که تلا ش دارند با ارائه مدل های مختلف و منحصر به فرد، علاوه بر قبضه بازار فروش، به شهرت دست یابند، و همچنین به دلیل عواملی مانند تبلیغات، فیلم های تلویزیونی، سیستم فروش اقساطی، تأسیس فروشگاه‌های بزرگ واقعی و مجازی که به نوعی طبع خرید را قلقلک می دهند، رشد قابل توجهی یافته است.
در این میان مبلمان دست دوم و تو یکی از اجناسی است که در نتیجه ایده های متفاوت و نو در حوزه طراحی و پارچه های رنگارنگ و متنوع، در بازار خرید و فروش جایگاه مهمی را از آن خود کرده است و فرهنگ استفاده از آن سال هاست در کشور ما گسترش یافته است. در این راستا اشخاص تلاش دارند با چیدمان مبلمان، جلوه ای خاص به خانه خود بدهند. تنوع طلبی سلیقه اشخاص و مقابله با تکراری شدن فضای منزل، بر حجم تعویض و خرید مبل تأثیر زیادی گذاشته است.
ضمن آنکه بسیاری از مردم به خصوص در شهرهای بزرگ مستأجر هستند و مجبور به تغییر آپارتمان خود هستند. این مسئله نیز بر تغییر دکوراسیون داخلی و مبلمان مؤثر است. در صورتی که شما خانه کوچکی را انتخاب کرده باشید مجبورید مبلمان دست دوم تان را با چند کاناپه و میل کم جا عوض کنید و یا اگر آپارتمان تازه تان، بزرگ تر شده است، باید مبلمان راحتی و کوچکتان را بفروشید و با توجه به سایز نشیمن و پذیرایی مبل تهیه کنید.
همچنین تغییر دکوراسیون منزل و رنگ انتخاب شده برای اتاق های نشیمن و پذیرایی نیز از مهمترین دلایل کنار گذاشتن مبلمان دست دوم مان است. اگرچه در این میان ممکن است به دلیل نگرانی از کثیف شدن رنگ روشن مبل ها توسط کودک دو سه ساله مان و یا قدیمی شدن سبک  آنها نیز مایل به خرید مبلمان جدیدی باشیم.
اما توجه داشته باشید که به جای فروش مبلمان دست دوم به سمساری ها و یا گذاشتنشان در انباری می توانید از سایت شیپور برای ثبت آگهی رایگان و فروش مبل ها استفاده کنید. سایت شیپور با درج آگهی رایگان همراه با تصاویر ارسالی شما از کاناپه، مبل و میزهای عسلی، زمینه ارائه آن را به خریداران فراهم کرده است. مهمترین مزیت این نوع فروش، نپرداختن پول برای آگهی کردن کالا و برخوردار شدن از طیف گسترده ای از مراجعان به آگهی تا زمانی که شما اعلام کنید این مطلب منقضی شده است.
در واقع جستجو خرید و فروش مبلمان دست دوم در سایت شیپور، آگهی شما را در اختیار مشتری قرار می دهد. در حالی که آگهی روزنامه و مجلات عمر کوتاه و مخاطبان کمتری دارند.
فروش مبلمان به سمساری ها یکی از سریع ترین راه های خلاص شدن از آن است اما طبیعتاً بهترین راه نیست. زیرا قیمت واقعی محصول با قیمت پیشنهاد شده به شما به دلیل وجود واسطه فاصله زیادی خواهد داشت.
مسئله دیگر در زمینه فروش مبلمان، شستشو و گردگیری آن ها است. برای این کار از ماشین های بخارشوی استفاده کنید. برای زیبا جلوه کردن مبلمان، روغن جلاهای مناسب به کار ببرید. زمانی که قصد دارید عکس مبلمان را برای سایت بفرستید، سعی کنید از گلدان های گل طبیعی و یا مصنوعی، آباژور، قاب عکس و پرده و یا لوستر در اطراف مبلمان برای زیباتر نشان دادن و شیوه هماهنگ کردن آنها با وسایل خانه استفاده کنید.
معمولاً تصویر یک کاناپه بدون هیچ وسیله تزئینی نمی تواند به اندازه یک تصویر کاناپه با کوسن های رنگی منطبق با آن و یا یک آباژور مناسب در کنارش، ترغیب کننده باشد. لازم به ذکر است، مبلمان جدا از آنکه یک وسیله کاربردی در منازل محسوب می شود، یک کالای تزئینی نیز است. به همین دلیل سعی کنید در تصاویر پیوست آگهی بر سایر راه های مزین شدن مبل ها تاکید کنید.
نکته نهایی آنکه، به دلیل میل تنوع طلبی، تأثیر تغییر دکوراسیون در روحیه افراد و همچنین مشکلات مربوط به تغییر اندازه محل سکونت، قبل از خرید مبلمان جدید از فروشگاه، به صفحه مبلمان سایت شیپور سر بزنید و از محصولات دست دوم آن که بعضاً بسیار نو هستند، دیدن کنید. از این روش، شما با پرداخت هزینه کمتر می توانید کاناپه و مبل تازه ای داشته باشید ضمن آنکه با حذف واسطه، قیمت توافقی میان خریدار و فروشنده، به مراتب واقعی تر از خریدهای سمساری است.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.