تلویزیون خونه مجردی جاش کجاست؟!

یک ماه به تموم شدن قرارداد اجاره خونه مونده بود. دو سالی می شد که بعد از فارغ التحصیلی و کار پیدا کردن، همراه یکی از دوستانم که توی خوابگاه دانشگاه با هم آشنا شده بودم، خونه اجاره کرده بودم و زندگی می کردم. اما برای سال سوم، چون من می خواستم جشن عروسیم رو برگزار کنم و زندگی مشترکم رو با همسرم شروع کنم، قرارداد خونه رو تمدید نکردیم.
واسه همین، تصمیم گرفتیم به جز وسایل شخصی، وسایل اشتراکی دست دوستم بمونه. چرا که من دیگه به کارم نمی اومد اما اون برای ادامه زندگی، لازمشون داشت.
جمع کردن لوازم خونه رو آروم آروم شروع کردیم تا مجبور نشیم توی دو سه روز به طور فشرده کار کنیم. ضمن اینکه با توجه به ۸-۹ ساعت کار بیرون از خونه، توانی هم برامون نمی موند که بخوایم توی یکی دو روز کلی وسیله رو کارتن پیچ کنیم.
خلاصه این جوری شد که بسته بندی لوازم شخصی و وسایل خونه که توی چند روز باقی مونده میدونستیم به کارمون نمی اومد، رو شروع کردیم.
یادمه یه روز که من داشتم سبک و سنگین می کردم، چطوری تلویزیون و میزش رو بسته بندی کنم که حین اسباب کشی ضربه نبینن، دوستم گفت به این وسایل احتیاجی نداره و ترجیح میده از خیر حمل و نقل و همچنین جا دادن اونا توی خونه کوچکی که گرفته بود، بگذره.
فکر بدی هم نبود. چون توی دو سالی که من اون تلویزیون رو خریدم و آوردم، دوستم پنج بار هم به میل خودش روشنش نکرده بود، کلا آدم فیلم دیدن و وقت گذاشتن پای تلویزیون نبود. واسه همین وقتی این رو گفت، منم قبول کردم که یه فکر دیگه برای این دو تا وسیله بکنم.
راستش از اونجا هم که تلویزیون و میزش نو بودن، دلم نمی اومد برای خلاص شدن از شرشون، بذارم دم در و همش فکر می کردم حتما همین الان افرادی هستن که این تلویزیون به کارشون بیاد.
دوستم پیشنهاد داد به یه سمساری زنگ بزنم و اونا رو به همراه دراور لباس هام، به سمسار بفروشم. به نظرم ایده خوبی اومد. چرا که دردسر جابه جایی این وسایل سنگین رو هم برام کم می کرد. واسه همین زنگ زدم به نامزدم و ازش خواستم اگه سمسار میشناسه، شمارش رو بهم بده.
وقتی علت کارم رو پرسید و متوجه شد می خوام وسایل زندگی مجردیم رو بفروشم، گفت از اونجایی که هنوز دو ماهی تا تخلیه خونه وقت دارم، بهتره از یه روش دیگه برای فروختن وسایلی که دیگه به کارم نمیان، استفاده کنم.
بهم پیشنهاد داد از طریق سایت های خرید و فروش لوازم دست دوم این کارو بکنم. دلیل تاکیدش به این شیوه هم این بود که اگه می خواستم وسایلم رو به سمساری بفروشم، پولی که دریافت می کردم، قیمت اصلی اونها نیست. چرا که سمساری ها برای دادن پول کمتر، کلی هم عیب و ایراد روی وسایل می ذارن.
تا اون موقع که نامزدم این روش رو به من پیشنهاد داد، هرگز از اینترنت برای خرید و فروش استفاده نکرده بودم. برای همین چندان اطمینانی به جواب دادن این شیوه نداشتم اما خب چون وقت کافی برای زنگ زدن به سمساری داشتم، تصمیم گرفتم برای یک بار هم شده با روند رو به افزایش معاملات اینترنتی همراه بشم. مهمترین مشوق این کارم هم این بود که بدون پرداخت هیچ هزینه ای، یه تجربه به دست می آوردم، چون توی جستجوهای اینترنتیم متوجه شدم آگهی زدن و همچنین خرید از سایت شیپور به عنوان یه مرکز مبادله کالاهای دست دوم و بعضا نو، کاملا رایگانه!
راستش خیلی خوشحالم بودم که به جای سمساری از یه روش مدرن، راحت و بی دردسر و البته مجانی برای فروش لوازمم استفاده کنم. درج آگهی هم که آسون بود. فقط باید یه عکس از وسایلی که می خواستم بفروشم می گرفتم و می ذاشتم توی سایت.
قبل از اینکه تلویزیون رو برای فروش بذارم، نگاهی به تلویزیون هایی که توی شیپور آگهی شده بود انداختم. همه نوع تلویزیون وجود داشت و این یعنی اینکه تلویزیون منم هم شانس فروشش بالا بود.
تصمیم داشتم قیمت تلویزیون رو زیاد بالا ننویسم. این طوری احتمال پیدا شدن مشتری و فروشش بالا می رفت. ضمن اینکه کسی که می خواست این وسیله رو بخره، به طور حتم یا یه دانشجو بود یا یه کارمند مجرد که بنا به شرایط مالی و زندگیش تمایلی به پرداخت پول بیشتر برای خرید تلویزیون نو و مدرن تر نداشت.
برخلاف من که امیدوار بودم وسایلم از این طریق فروش میره، دوستم اصلا خوشبین نبود و حتی بهم گفت در هر صورت شماره چند تا سمساری رو هم پیدا کنم که مجبور نشم روزهای آخر، دربه در دنبال سمسار بگردم. استدلالش هم این بود که مردم شاید وسایلی مثل میز و کمد رو از این طریق بخرن اما لوازم برقی که پیدا کردن ایراداتش سخته، کمتر مشتری دارن.
اما راه جدید من برای فروش تلویزیون، خیلی زودتر از چیزی که فکرش رو می کردم، نتیجه داد. من اون رو به یه دانشجو فروختم. البته قیمت مناسب تلویزیون هم بی تاثیر در پیدا شدن سریع خریدار نبود. موقعی هم که با مشتری در مورد تلویزیون حرف زدم، سعی کردم درباره کیفیت این کالا صادق باشم. آخه فکر کردم در صورتی که همه اجناسشون رو به شکل واقعی و درست در اینترنت مبادله کنن، نتیجه خوبش شامل حال خودشون هم میشه. به این شکل که اگه اطمینان به خرید و فروش لوازم دست دو از طریق اینترنت به خصوص درمورد کالاهای برقی، درست صورت بگیره، هر زمان هم خودمون نیاز به چیزی داشته باشیم می تونیم با اعتماد، دست به خریدهای این چنینی بزنیم. این طوری مجبور هم نمیشیم با تهیه لوازم نو، هزینه زیادی بپردازیم.
اگه شما هم تلویزیون و یا هر وسیله برقی دیگه توی خونه دارین که به کارتون نمیاد، می تونین اونها رو اینجا آگهی کنین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.