برای بچه ها کدوم دوچرخه مناسب تره؟

همه بچه ها دوچرخه سواری رو دوست دارن، مثل کودکی خودمون که عاشق دوچرخه سواری بودیم و روزها رو می شمردیم تا زودتر بزرگ بشیم و بتونیم سواری کنیم!

اما الان دیگه مثل گذشته و زمان بچگی ما نیست که بزرگترا یه دوچرخه می خریدن و هر بچه ای که تو خونه بود باید سوار همون می شد، حتی بچه های همسایه و فامیل هم سوار همون می شدن، سن و جنسیت و اندازه بچه هم هیچ اهمیتی نداشت! مهم این بود که بتونه رکاب بزنه و فرمون رو بگیره! البته بزرگترها هم از این سواری همگانی بی نصیب نمی موندن و خودشون هم سوار می شدن!

حالا دیگه اون زمان گذشته و برای هر دوره سنی از بچه ها دوچرخه های متفاوتی وجود داره که مناسب همون سن خاص طراحی شده و باعث میشه که بچه ها راحت تر سواری یاد بگیرن و کمتر آسیب ببین. ولی ما از کجا باید بدونیم برای هر سنی چه دوچرخه ای مناسبه و کلا دوچرخه مناسب چه ویژگی هایی داره؟

با ما همراه باشین تا این موضوع رو بررسی کنیم.

دوچرخه های تک سرعتی BMX

این نمونه به خاطر مقاومت زیاد و وزن سبکش، برای کودکان کم سن و سال بسیار مناسب است و در برابر حرکات غیر ارادی و ناگهانی کودکان تعادلش را حفظ می کند. دوچرخه های BMX از بهترین مدل های تک سرعته هستند. چرا که در عقب دارای چرخ های کمکی هستند که برای آموزش و حفظ تعادل اهمیت زیادی دارند. محافظ زنجیر دارند و از این لحاظ ایمن هستند. این مدل ها معمولا از فولاد ارتجاعی ساخته میشن بنابراین استحکام خوبی دارن.

دوچرخه های کوهستان

این نمونه‌ ها هم تک سرعته هستن و ترمز دیسکی دارن که امنیت زیادی برای بچه ها به همراه داره چون اگه ترمز ناگهانی گرفته بشه تعادلش بهم نمی خوره. جنس این دوچرخه ها از آلومینیوم و فولاد است و محافظ زنجیر هم دارند. در این دوچرخه ها از پنجه رکاب با سطح شیار دار استفاده شده که از لغزیدن پای بچه ها جلوگیری می کنه.  فاصله میله بالایی بدنه تا زمین هم به اندازه ای است که اگه اتفاقی مثل زمین خوردن یا تصادف بیافته تعادل دوچرخه حفظ می شه. این فاصله در سوار شدن و پیاده شدن هم باعث حفظ تعادل میشه.

اگه دوچرخه های قبلی بچه ها براشون کوچیک شده و دیگه قابل استفاده نیست، یا می خواین مدل مناسبتری جایگزین نمونه های قدیمی بکنین حتما به سایت شیپور صفحه دوچرخه سر بزنین. چون در اینجا انواع و اقسام مدل ها و قیمت ها رو می تونین ببینین و به بچه ها هم نشون بدین و سر فرصت و حوصله دوچرخه جدیدی براشون بخرین و قبلی رو بفروشین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.